! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Divizna velkovkvětá

19. ledna 2011 v 21:32 | Moraea |  Magický herbář

Latinsky: Verbascum densiflorum
Čeleď: Krtičníkovité
Sbíraná část: květ, listy, kořen
Živel: Oheň
Polarita: Ženská
Planeta: Saturn
Znamení: Lev

Nosíte-li diviznu, může zahnat divoká zvířata a posiluje odvahu. Několik listů v botě vás ochrání před nachlazením. Pomocí divizny lze též získat lásku opačného pohlaví.

Umístěna v polštáři či pod ním zahání noční můry. V Indii se divizna považuje za nejmocnější ochranu proti čarodějnictví a zlým duchům. Věší se nade dveře, do oken a nosí v sáčcích. Vypuzuje démony a všechny zlé síly.

V Ozarsku se provádělo jednoduché milostné věštění. Muž šel na mýtinu, kde rostla divizna a ohnul ji tak, aby ukazovala směrem k domu milované ženy. Jestliže byla láska oboustranná, divizna se narovnala, jestliže žena milovala jiného muže, rostlina uschla.

Hřbitovní prach (v magii vzácně používaná příměs) může být nahrazen rozdrceným listem divizny. Mágové a čarodějnice používali při rituálech olejové lampy, jejichž knoty se vyráběly z měkkých stonků a listů divizen.

Symbolika:

Podíváme-li se na diviznu z hlediska symboliky, vidíme, že ze všeho nejvíce připomíná svíci. Pětiplátkové květy pak symbolizují svou pětkou duchovní působení. Svíce naznačuje, že bylina bude vhodná pro lidi, kteří usilují o duchovní vzestup co nejkratší, přímou cestou. Tito lidé odmítají i malé přestupky, třeba zalhaní v situaci, kdy milosrdná lež je příznivější, než krutá pravda. Ve svém okolí pak vzbuzují nebývalý zájem. Okolí se jim snaží "pomoci" tak, že je chce strhnout zpět, na svoji úroveň. Takto vyvolaným tlakem tito lidé trpí, přitom nejvíce jejich dechové ústrojí, které je duchovnímu vlivu vedle srdce nejblíže. Člověk trpí kašlem, který je výrazem sebeobrany tělesně již čistého organizmu, který však ještě není dostatečně vyčištěn duchovně. V takových případech velmi dobře pomáhá divizna.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama