! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Únor 2011

Co si myslíte o našem covenu?

24. února 2011 v 10:32 | Madadh & Moraea |  Ankety
Prosím, hlasujte :o)

Léčivé kameny - knihy

17. února 2011 v 19:02 | Moraea |  Léčivé kameny - knihy
Antonín Hrbek - Jak nám mohou pomoci drahé kameny

Kniha je zaměřena přímo na uživatele kamenů a jejím cílem je ukázat, jak mohou drahé kameny skutečně pomoci, jaké jsou jejich silné i slabé stránky a na co je třeba dávat pozor. Po úvodní historizující části následují souvislosti astrologických znamení a drahých kamenů, atlas drahých kamenů s charakteristikami a podrobným popisem jejich účinků na psychiku i zdraví jejich nositele. Autor v knize rovněž popisuje základní možnosti použití drahých kamenů, způsob jejich výběrua jejich ošetřování pro zvýšení účinků.

Jak nám mohou pomoci drahé kameny

Judy Hall - Kameny od A do Z

Podrobný průvodce světem léčivých krystalů.

Z této knihy se o krystalech dozvíte doslova první poslední: nejdříve jak vznikají, jak je správně nakupovat a pečovat o ně. A pak už se podíváme na každý jednotlivý kámen.

Dozvíte se, jak přesně vypadá, ale hlavně jaké choroby či poruchy léčí, jak prospívá a k čemu se používá. Dočtete se, jak na člověka působí v duševní, mentální i hmotné rovině, a poučíte se o ezoterických zákonitostech fungování duše i těla.

Kameny od A do Z

Judy Hall - Kameny od A do Z - díl 2

Více než 200 nových lečivých krystalů.

Pro velký úspěch, jehož se dočkalo vydání knihy Kameny od A do Z, se autorka rozhodla seznámit čtenáře s mnoha dalšími krystaly a specifickými postupy práce, na které v prvním díle už nezbylo místo.

Kameny 2 od A do Z

Christina Rodenbecková - Tajemství krystalů

Krystaly, které lze považovat za klenoty planety Země a které nás v každodenním životě provázejí na každém kroku, jsou obdařeny vlastnostmi, jichž lze využít nejrůznějšími způsoby.

Naučte se, jak je využívat ve svém životě ke svému maximálnímu prospěchu. S použitím svého speciálního krystalu se dokážete snadno a rychle uklidnit a soustředit svou roztěkanou mysl.

Ať už si budete potřebovat dodat energii, podat delší a stabilní výkon anebo se zklidnit, jemné energie krystalů vám pomohou v každodenním životě dosáhnout všech vašich cílů.

Tajemství krystalů

Josef Pavel Kreperát - Skrytá moc drahých kamenů

Autor knihy nás přivádí k hlubšímu poznání všech základních druhů drahých kamenů včetně perel, korálů, tektitů a drahých kovů. Mimo základní chemické, fyzikální vlastnosti a odlišení se zaměřuje na jejich vnitřní sílu a schopnosti působit na organismus.

Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát - Křišťál a ostatní křemeny v léčitelství

Autor nabízí vyčerpávající přehled léčebných způsobů křišťálu podle jednotlivých druhů, barevných variací, krystalových a morfologických tvarů.

Popisuje různé způsoby očisty, práci se siderickým kyvadélkem a křišťálovou koulí. Zvláštní kapitoly vyhradil kamenům zvěrokruhu a křemenům pomáhajícím nejen při zdravotních, ale i psychických problémech.

Křišťál a ostatní křemeny v léčitelství

Josef Pavel Kreperát - Lexikon léčivých kamenů

Tato přehledně sestavená příručka je určena jak milovníkům drahých kamenů, tak i lidem věřícím v jejich léčivou sílu.

Kameny jsou řazeny podle svého nejvýraznějšího aspektu - barvy.

Na fotografiích je představeno 328 druhů kamenů ve své typické formě. U každého z nich najdeme komentář obsahující působení daného kamene na oblast duchovní, duševní, zdravotní a mentální.

Většina kamenů je samozřejmě také přiřazena ke svému astrologickému znamení.

Lexikon léčivých kamenů

Miroslav Procházka - Léčivá moc kamenů

Zájem o tradiční medicínské systémy a etnomedicínu vedl autora, lékaře a milovníke minerálů,.k podrobnému zájmu i o fenomén drahých kamenů v lékařských vědách.

Vždyť až do nedávné doby cenu kamene netvořila kritéria estetická, ale právě možnost pragmatického užití v terapii, ovlivnění nálady, nastavení myšlenkových pochodů nositele!

Kameny a polodrahokamy fascinovaly lidské pokolení od pradávna. Léčivou moc krystalů objevili lidé už v temném středověku.

Léčivá moc kamenů

Cassandra Easonová - Léčivá síla minerálů

Ilustrovaný průvodce více než 150 nerosty s léčivými a magickými účinky.

Léčivá a magická moc kamenů, jež vnášejí do života harmonii a radost.

Ojedinělý průvodce podrobnou a srozumitelnou formou seznamuje čtenáře s více než 150 minerály, které jsou pro přehlednost rozděleny podle své základní barvy.

Jak lze krystaly využít doma, v práci, k léčbě, v magii, při věštění budoucnosti a pro náš fyzický i psychický rozvoj.

Jak dobíjet energii samotných kamenů a jejich vliv na životní prostředí.

Květy, byliny, oleje, vonné tyčinky, planety, hvězdná znamení, strážní andělé a odpovídající čakry spjaté s každým minerálem.


Sigrid E. Güntherová - Léčivé kameny

Drahokamy v sobě mají léčivé síly. Jejich vibrace a barvy působí na energetická centra těla. Tento rádce plný krásných barevných fotografií popisuje drahokamy, jejich léčivý účinek a konkrétní způsob, jak ho můžete využívat - od přikládání k tělu, až po meditaci s drahokamy. Seznam indikací vám ukáže, který kámen vám může pomoci při jednotlivých potížích

Léčivé kameny

Vzorník léčivých kamenů

17. února 2011 v 18:40 | Moraea |  O kamenech

Zdroj: Svitluny.cz

Kameny a jednotlivé měsíce

17. února 2011 v 16:56 | Moraea |  O kamenech
Leden: granát, růženín

Únor: ametyst, onyx

Březen: akvamarín, červený jaspis, heliotrop, turmalín

Duben: diamant, křišťál, safír

Květen: chryzopras, smaragd

Červen: měsíční kámen, perla

Červenec: karneol, rubín

Srpen: aventurin, olivín, onyx, sardonyx

Září: lazurit, olivín, safír

Říjen: akvamarín, opál, turmalín

Listopad: topaz, tygří oko

Prosinec: hematit, rubín, tyrkys, zirkon

Kameny, planety a dny v týdnu

17. února 2011 v 16:48 | Moraea |  O kamenech
Také jednotlivé planety se svými specifickými silami jsou symbolizovány kameny. I dny v týdnu mají své kameny. Různí autoři uváděli různé kameny a tak zde máte tabulku, podle které se řídím já při svých magických rituálech.

Slunce - neděle
žluté nebo zlatisté kameny např. citrín, jantar, tygří oko, topaz, žlutý jaspis, ale i diamant, pyrit nebo zlato

Měsíc (Luna) - pondělí
bílé nebo průhledné kameny např. křišťál, mléčný křemen, opál, sádrovec, kalcit, perly, měsíční kámen, slída, halit (sůl) nebo stříbro, ale ne diamant

Mars - úterý
červené kameny např. rubín, granát, červený jaspis, spinel, příp. hematit

Merkur - středa
fialové kameny např. ametyst, fluorit

Jupiter - čtvrtek
modré kameny např. akvamarín, tyrkys, chalcedon, safír, a tmavě modré - azurit, safír, lapis lazuli

Venuše - pátek
zelené kameny např. smaragd, malachit, olivín, amazonit, jadeit, chryzopras, aventurin
růžové kameny např. růženín, korál

Saturn - sobota
černé kameny např. obsidián, onyx

Zdroj: Lady Rovena

Očista, nabíjení a péče o jednotlivé kameny

17. února 2011 v 16:43 | Moraea |  Péče o kameny
Achát
Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Acháty všeho druhu, s výjimkou ohnivého, nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Akvamarín
Jelikož akvamarín na přímém slunci ztrácí rychle barvu, pokládáme ho po důkladné očistě vodou na již nabitý horský křišťál, umístěný mimo dosah přímých slunečních paprsků. Ten mu tak potřebnou energii zprostředkuje. Nemáme-li horský křišťál po ruce, nabíjíme kámen na denním světle, bez přímého dosahu slunce.

Alexandrit
Přes noc čistit v misce s pramenitou vodou, nebo před použitím pod tekoucí vodou a potom krátce nabít na slunci. Silným zahřátím může ztrácet barvu.

Amazonit
Vzhledem k citlivosti k prudkým změnám teploty jej čistíme vlažnou vodou a nabíjíme jen na nepřímém slunci.

Ametrín
Ametrín čistíme stejně jako ostatní křemenné druhy, pod proudem vody, nebo přes noc v misce. Na rozdíl od ametystu a citrínu snáší poměrně dobře přímé slunce.

Ametyst
Po, nebo před každým použitím pravidelně kámen čistíme pod vlažnou proudící vodou nebo v misce společně s křišťálem. Jelikož ametyst z určitých nalezišť, např. brazilských, ztrácí na slunci barvu, bledne, nabíjíme jej raději ve stínu, z dosahu přímého slunce.

Aventurin
Pár minut pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Všechny druhy můžeme nabíjet libovolně dlouho na přímém slunci.

Azurit
Azurit je nejchoulostivější z kamenů obsahující měď. Jelikož mu škodí i voda, provádíme jeho očistu představou a meditací. Nabíjíme ho na horském křišťálu z přímého dosahu slunečních paprsků, nebo v noci za úplňku.

Beryl
Stejně jako u všech jeho drahokamových odrůd s tím rozdílem, že dobu očisty nabíjení prodloužíme. Vzhledem k jeho nižší citlivosti jej můžeme krátce vystavit i přímým slunečním paprskům.

Býčí oko
Pod proudem vlažné vody. Kameny nabíjíme bez problémů na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme jejich původní energii.

Citrín
Po každém použití citrín čistíme, stejně jako ostatní křemenné druhy, vlažnou vodou; na rozdíl od křišťálu ho nabíjíme na přímém slunci jen krátce.

Cordierit
Stejně jako safír ho čistíme v misce přes noc, nebo několik minut pod tekoucí vlažnou vodou. Pro jeho citlivost jej raději nabíjíme jen na nepřímém slunci a krátce.

Čaroit
Čaroit čistíme obdobně jako sugilit, důkladně tak dlouho, dokud necítíme, že je zcela zbaven negativní energie. Po očistě, položený na drůze křišťálu, ho vystavíme rannímu slunci.

Diamant
Před každým použitím očistíme vlažnou vodou a krátce nabijeme na slunci. I když diamant svými vlastnostmi patří do temenní čakry, je dobré jej použít jako podpůrný prostředek jiných kamenů spadajících pod ostatní čakry. Diamant se jako jeden z mála nerostů "snese" se všemi kameny, které svojí přítomností čistí a posiluje.

Diopsid
Kámen ponecháme několik minut pod proudem vlažné vody nebo v misce přes noc. Pokud jej nabíjíme na přímém slunci, postačí několik minut.

Dioptas
Očistíme pod proudem vlažné vody. Krátce nabíjíme na slunci.

Dumortierit
Kámen čistíme společně s křišťálem pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou. Nabíjet jej můžeme libovolně dlouho na přímém slunci.

Epidot
Přes noc v misce s vodou, nebo několik minut pod proudem vody. Přímé slunce snáší dobře, takže ho můžeme nechat nabíjet i několik hodin.

Fluorit
Čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody. Jelikož je citlivý na prudké světlo, nabíjíme jej z dosahu slunečních paprsků nebo v noci za úplňku, společně s křišťálem.

Girasol
Girasol nemá vody nikdy dost, miluje ji, proto jej můžeme ve vodě i po delší čas přechovávat. Jelikož je však naproti tomu velice choulostivý na žár, prudké změny teploty a přímé slunce, nabíjíme jej jen při východu a západu slunce, nebo v noci za úplňku.

Granát
Granáty čistíme pod vlažnou tekoucí vodou, nebo přes noc v misce. Nabíjet je můžeme libovolně dlouho na slunci, dokud necítíme, jak z nich sálá očistný žár.

Heliodor
Stejně jako u ostatních berylových drahokamových odrůd provádíme po každém použití důkladnou očistu vodou a krátce nabíjíme na nepřímém slunci.

Heliotrop
Pod proudem vlažné vody. Jelikož heliotropu přímé slunce nadmíru prospívá, můžeme jej pod jeho paprsky nabíjet libovolně dlouho.

Hematit (krevel)
Očistit jen krátce pod tekoucí vodou. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Chalcedon
Pod proudem vlažné vody a dostatečně dlouho na přímém slunci.

Chiastolit
Přes noc ve sklenici vody, nebo několik minut pod vlažnou tekoucí vodou. Na slunci nabíjíme chiastolit dobré dvě hodiny.

Chryzoberyl
Po očistě vodou jej nabíjíme jen krátce na slunci.

Chryzopras
Podobně jako ostatní chalcedonové druhy pod proudem vlažné vody, avšak pro jeho citlivost na prudké světlo jej nabíjíme jen na nepřímém slunci.


Jadeit
Jadeit čistíme zcela jednoduše jako ostatní kameny v misce s vlažnou vodou, nebo pod tekoucím proudem. Na přímém slunci ho můžeme nabíjet libovolně dlouho, dokud necítíme, že je plný energie. Opatrnější musíme být jen s jadeitem fialové barvy, který raději nabíjíme na nepřímém slunci, zato ovšem poměrně déle.

Jaspis
Několik minut pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Jelikož není jaspis choulostivý ani na prudké světlo, ani na žár, můžeme jej nabíjet na přímém slunci libovolně dlouho.

Kalcit
Kalcit krátce opláchneme pod proudem vlažné vody, osušíme a necháme jej položený na drúze křišťálu nabíjet dobré dvě hodiny, z dosahu přímých slunečních paprsků, na denním světle.

Karneol
Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle.

Kočičí oko
Pod proudem vlažné vody. Kameny nabíjíme bez problémů na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme jejich původní energii.

Korály
Korály čistíme v mořské vodě nebo ve slabém roztoku mořské soli. Pro jejich citlivost na sluneční paprsky je nabíjíme jen na denním světle.

Křemenné hmoty
Pod proudem vlažné vody. Podobně jako většinu ostatních křemenných druhů, nabíjíme i tyto kameny na přímém, pokud možno poledním slunci.

Křišťál
Jako u všech ostatních kamenů provádíme důkladnou očistu přes noc v misce s vodou, nebo několik minut pod tekoucí vodou. Někdy se doporučuje křišťál položit na hematit, aby se vybil. Potom nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci. Pozor na podložku pod křišťálem, zejména u výbrusu koulí, které často působí jako čočka a mohou podklad propálit. Nezapomeňte, že křišťál může být i vydatnou pomocí ostatním kamenům, které bez rozdílu čistí a energeticky oživuje.

Labradorit
Kameny čistíme pod proudem vlažné vody. Protože jsou citlivé na prudké změny teplot, nabíjíme je raději ve vodě, dobrou hodinu na přímém slunci.

Larimar
Očistíme pod proudem vlažné vody. Kámen nabíjíme jednu až dvě hodiny na přímém ranním nebo večerním slunci.

Lazurit (Lapis lazuli)
Lazurit a lapis-lazuli pečlivě čistíme po každém použití pod proudem vlažné vody, nebo v misce vody, položen na křišťálu, při svitu noční oblohy. Nabíjíme jej jen krátce na přímém slunci.

Magnetit
Opláchneme jej jen krátce ve vlažné vodě, okamžitě osušíme a nabíjíme, nejlépe na drúze křišťálu, jednu až dvě hodiny na přímém slunci.

Magnezit
Čistíme krátce pod proudem vlažné vody. Pro jeho velkou citlivost na teplo a sluneční paprsky jej nabíjíme jen na nepřímém slunci.

Malachit
Jelikož je malachit citlivý na kosmetiku a pot, ztrácí lesk, neměli bychom jej trvale nosit přímo na těle. Po očistě vodou kámen okamžitě osušíme. Na horském křišťálu ho nabíjíme několik hodin na denním světle.

Měď
Měď opláchneme krátce pod proudem vody, osušíme a necháme nabít hodinu až dvě na přímém slunci.

Měsíční kámen
Kámen čistíme několik minut pod proudem vody, nebo přes noc v misce spolu s křišťálem. Oproti jiným kamenům měsíční kámen nabíjíme při dorůstání Měsíce a při úplňku.

Meteority
Jelikož se u meteoritu jedná o kovový předmět, který vodou koroduje, provádíme jeho očistu pozitivní představou a meditací. Nabíjíme jej pod širou oblohou, za hvězdné noci i za slunného bezmračného dne, a to co nejčastěji a nejdéle.

Morganit
Stejně jako u ostatních průsvitných odrůd berylu musíme i morganit pečlivě a pravidelně čistit vodou, přičemž jej nabíjíme jen na nepřímém slunečním světle, jinak se vystavujeme nebezpečí, že zcela ztratí barvu.

Nefrit
Nefrit čistíme stejně jako jadeit vlažnou vodou a nabíjíme ho dostatečně dlouho, podle možnosti i po celý den, na přímém slunci.

Obsidián
Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Nabíjíme je na přímém slunci, ráno a v podvečer. Výjimku tvoří duhový obsidián, který je citlivý na žár a prudké světlo, proto jej nabíjíme jen za jasné noci, za svitu hvězd, za přibývání Měsíce, nebo nejlépe za úplňku.

Olivín
Po každém použití očistíme vlažnou proudící vodou. Na přímém slunci nabíjíme olivín jen krátce.

Onyx
Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle.

Opál
Pro vysoký obsah vody a pórovitost je drahý opál velmi křehký a choulostivý kámen. Obsah vody v něm kolísá mezi 1 a 30%. Ztrátou vody dostává praskliny a duhový efekt se ztrácí. Je proto jeden z mála kamenů, které na slunci trpí. Čistíme jej co nejčastěji pod proudem polovážné vody a necháváme nabíjet buď na denním slunci mimo dosah přímých slunečních paprsků, nejlépe časně zrána, nebo za jasné noci při úplňku. Drahý opál bychom neměli často, nebo dokonce trvale nosit s jinými kameny. Výjimku tvoří diamant a všechny křemenné druhy.

Perly
Podstatná slabina perly tkví v její nadměrné citlivosti. Rovněž postupným vysycháním dostává trhliny a nakonec se ve vrstvách rozpadává. Proto je perla velmi choulostivá a tedy náročná na ošetřování. Nadměrné sucho nebo naopak vlhko, žár, prudké změny teploty, pot, kyseliny a kosmetika ji škodí a zkracují její životnost. Perly čistíme krátce pod proudem vlažné vody, osušíme a nabíjíme na horském křišťálu za úplňku, nebo za denního světla na nepřímém slunci.

Pietersit
Pod proudem vlažné vody. Kameny nabíjíme bez problémů na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme jejich původní energii.

Platina
Čistíme pod proudem vlažné vody nebo v misce vody, nejlépe společně s horským křišťálem. Nabíjet jej můžeme na přímém slunci libovolně dlouho, dokud necítíme, že je opět plný životodárné energie.

Prasem
Očista pod proudem vlažné vody a bez problémů dobrou hodinu na přímém slunci.

Pyrit
Pro jeho citlivost na pot a kosmetiku se nedoporučuje, aby byl trvale nošen přímo na holém těle. Jelikož bychom jej neměli ani máčet ve vodě, ani vystavovat prudkým změnám teplot, čistíme ho představou a nabíjíme, pomocí horského křišťálu, na nepřímém slunečním světle.Rodochrozit
Čistíme pod chladnou proudící vodou a nabíjíme jen krátce na nepřímém slunci. Rodochrozit je velmi citlivý na teplo, proto je nebezpečí, že vlivem slunce ztratí barvu nebo zešedne.

Rodonit
Důkladnou očistu vlažnou vodou provádíme zejména po jeho použití u těžších chorob, jako je např. skleróza multiplex, nebo poruchy štítné žlázy. Kámen nabíjíme jen na nepřímém slunci a potom jej v mezičase, pro jeho citlivost na světlo, přechováváme na křišťálu v příšeří nebo ve tmě.

Rubín
Očista rubínu by měla být pečlivá a před každým použitím, nejlépe v misce vody přes noc, nebo 10-15 min. pod tekoucí vodou. Nabíjíme jej dobré 2 hodiny na slunci, dvojnásobnou dobu na denním světle, a pokud ho častěji nepoužíváme, odkládáme jej na horský křišťál.

Rutil a křišťál s vrostlicemi rutilu
Pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, kterou můžeme současně použít na očištění a ozdravění pleti. Jelikož rutil a křišťál s rutilem milují slunce, můžeme je nabíjet co nejčastěji a libovolně dlouho pod jeho přímými paprsky.

Růženín
U kamenů pro léčení provádíme očistu vodou po každém použití, u kamenů do bytových prostor jednou týdně. Jelikož růženín z některých lokalit, např. brazilských, ztrácí na slunci barvu, nabíjíme jej raději, sice delší dobu, nicméně na nepřímém slunci. Oživující energii v nich můžeme ještě čas od času podpořit, přechováme-li je na drúze křišťálu nebo ametystu.

Ryolit
Pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Všechny ryolitové druhy můžeme bez obav a libovolně dlouho nabíjet na přímém slunci.

Safír
Před každým použitím čistíme safír několik minut pod tekoucí vlažnou vodou; jelikož je citlivý na prudké sluneční světlo, nabíjíme ho jen krátce. Časem zjistíme, že postačí, a skutečně mu prospívá, pouhé denní světlo. V mezičase ho pokládáme na horský křišťál.

Sarder
Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle.

Sardonyx
Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle.

Sluneční kámen
Kámen čistíme několik minut pod proudem vody, nebo přes noc v misce. Jelikož sluneční kámen miluje nade vše slunce, můžeme ho vystavit jeho paprskům i po celý den.

Smaragd
Smaragd je velmi choulostivý minerál, který na sebe bere každé napětí, tedy i negativní vibrace vašeho organismu. Je-li z nás vycházející energie silná, prudká a negativní, a není-li smaragd pečlivě a pravidelně čištěn, není ji schopen již do sebe bezproblémově absorbovat. Dostává pukliny a nakonec se může stát, že pukne, že v pravém slova smyslu exploduje. Proto je třeba smaragd po každém použití pečlivě čistit vlažnou vodou a nepřepínat jeho síly. Nečistit ultrazvukem nebo parou, nevystavovat jej prudkým výkyvům teplot a nabíjet ho jen krátce na nepřímém slunci.

Sodalit
Sodalit zvláště pečlivě čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc, nejlépe za úplňku, v panenské půdě. Po opláchnutí jej položíme na křišťál a vystavíme dobrou hodinu přímému slunci.

Sokolí oko
Pod proudem vlažné vody. Kameny nabíjíme bez problémů na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme jejich původní energii.

Spinel
Po očistě vodou spinely pestrých barev nabíjíme na slunci jen krátce, neboť mohou silným zahřátím ztrácet barvu. Pleonast, který může na sebe navázat velké množství negativní energie, důkladně čistíme po každém použití pod tekoucí vodou, načež ho na horském křišťálu vystavíme přímému slunci i několik hodin.

Spodumen
Kameny můžeme čistit i společně přes noc v misce vody, nebo na ně necháme několik minut vodu proudit. Jelikož jsou oba druhy, kunzit i hiddenit citlivé na přímé sluneční světlo, blednou, ztrácejí barvu, nabíjíme je sice delší dobu, ale bez přímého dosahu slunce.

Staurolit
Přes noc v misce vody, anebo několik minut pod vlažnou tekoucí vodou. Očistu můžeme provádět i meditací nebo prostou modlitbou, při které držíme kámen v dlani. Staurolit nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Stříbro
Po krátké očistě pod proudem vlažné vody stříbro osušíme a vystavíme rovněž krátce přímému, nikoli však polednímu slunci.

Sugilit
Čistíme důkladně vlažnou vodou, zvláště po použití při těžkých chorobách nebo závislostech. Jinak by nám mohl absorbovanou negativní energii opět předat zpátky. Nabíjíme ho na slunci a přechováváme až do dalšího nasazení na drúze křišťálu nebo geodě ametystu.

Tanzanit
Vodou přes noc, nejlépe společně s krystalem křišťálu. Jelikož tanzanit, na rozdíl od zoisitu a thulitu, nesnese prudké změny teploty, nabíjíme ho jen krátce a na nepřímém slunci.

Tektity
Jelikož černé tektity odstraňováním našich blokád do sebe obvykle nabírají velké množství negativní energie, čistíme je dlouho a pečlivě ve vlažné vodě, kterou často vyměňujeme. Protože tektity nejsou tak citlivé na prudké změny teplot jako vltavíny, můžeme je vystavit přímému slunci déle.

Topaz
Jelikož je topaz choulostivý na prudké změny teploty, čistíme ho ve vlažné vodě a nabíjíme jen krátce na nepřímém slunci. U modrého topazu je nebezpečí ztráty barvy největší.

Turmalín a křišťál s vrostlicemi turmalínu
Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo ve sklenici vody společně s křišťálem, přes noc. Všechny odrůdy můžeme nabíjet na přímém slunci.

Tygří oko
Pod proudem vlažné vody. Kameny nabíjíme bez problémů na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme jejich původní energii.

Tygří železo
Pod proudem vlažné vody. Kameny nabíjíme bez problémů na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme jejich původní energii.

Tyrkys
Tyrkys je choulostivý na prudkou změnu teplot, pot, oleje a kosmetiku. Proto ho raději nenosíme trvale přímo na těle a poctivě jej po každém použití čistíme ve vlažné vodě. Někdy se doporučuje nechat kámen prostě odpočinout. V tom případě ho uložíme do panenské půdy, kde po několika dnech opět nabude svou ztracenou sílu. Pro jeho citlivost jej nabíjíme z přímého dosahu slunečních paprsků. Na přímém slunci jen výjimečně, pakliže ztratí původní svěží barvu.

Vltavín
Očistu vltavínu provádíme zvláště pečlivě vlažnou vodou. Nabíjíme jej jen na mírném slunci, nebo v noci za přibývání Měsíce a za úplňku.

Záhněda
Kameny, zvláště morion, čistíme důkladněji než jiné křemenné druhy, nejlépe po náročném použití celou noc a den, případně kombinujeme očistu v misce a pod tekoucí vodou, protože na sebe berou mnoho negativní energie. Nabíjíme je dostatečně dlouhou dobu na nepřímém slunci, položené na drúze křišťálu.

Zirkon
Kameny důkladně čistíme přes noc v misce s vodou, načež je na horském křišťálu nabíjíme na nepřímém slunečním světle.

Zlato
Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce s vodou, pokud možno společně s křišťálem. Jelikož je zlato dobrým vodičem energie, stačí je jen krátce nabít na slunci.

Vybití léčivých kamenů

17. února 2011 v 16:35 | Moraea |  Péče o kameny
Po omytí v teplé vodě jsou léčivé kameny již ze značné části vybity, ale není záruka, že to stačí.

Pro vybití léčivých kamenů je nejúčinnější a nejbezpečnější jejich uložení přes noc do drobných hematitových valounků, případně je ještě těmito valounky zasypat. Samotné hematitové valounky je nutno pravidelně "dobíjet" slunečními paprsky alespoň po dobu dvou hodin.

Léčivé kameny lze vybíjet i uložením přes den a noc do vlažné mořské vody (asi 4,5 g mořské soli v 100 ml čisté vody) nebo solného roztoku (asi 3,5 g nejodidované a nefluorizované soli ve 100 ml čisté vody). Řada kamenů, např. kalcit, karneol, labradorit, opál, lapis lazuli (lazurit), malachit a tyrkys, je však citlivá na vodné roztoky soli.

Pokud si nejsme stoprocentně jistí, že kámen potřebuje roztok soli, a není to vysloveně uvedeno, je lepší a jistější kámen pouze uložit do hrubě krystalické soli, nejlépe mořské. Do soli není vhodné ukládat kameny zasazené do nějakého materiálu.

Po vybití v soli je nutno kameny opět pořádně opláchnout a osušit bavlněnou utěrkou.

Ochrana před poškozením kamenů

17. února 2011 v 16:33 | Moraea |  Péče o kameny
Jako každý cenný předmět musíme léčivé kameny chránit před mechanickým poškozením (otěr, nárazy, poškrábání). Zpravidla čím je kámen tvrdší, tím je i odolnější vůči mechanickému poškození, ale nesmíme na to příliš spoléhat. Není vhodné nechat si vyrýt do léčivého kamene nějaký obrazec, pokud tím nesledujeme jen estetický účinek.

Při nošení léčivých kamenů s nízkou tvrdostí (pod 5) vzniká zvýšené nebezpečí jejich mechanického poškození. Proto je třeba vždy pečlivě zvážit, pro jakou příležitost si je vezmeme, a neváhat je odložit, když jim hrozí poškození.

Svou úlohu ovšem hrají i krystalická struktura a křehkost. I nejtvrdší diamant se může rozpadnout na několik kusů nebo dokonce na prach, udeří-li se na jeho citlivé místo.

Léčivé kameny by také neměly být delší dobu vystavovány velmi silným energetickým polím, např. magnetickým nebo elektrickým, a silnému záření, např. rentgenovému, teplotnímu ultrafialovému. Může při tom dojít nejen k dočasné nebo trvalé změně barvy, ale i vlastností. Úprava přírodních kamenů např. vypálením nebo rentgenovým zářením je také jednou z metod jejich falšování.

Ke kamenům, které není dobré vystavovat prudkému slunečnímu nebo rentgenovému záření, patří achát, amazonit, křišťál, jantar, chalcedon, chryzopras, citrín, sokolí oko, fluorit, hematit, heliotrop, jadeit, korál, lapis lazuli (lazurit), malachit, měsíční kámen, onyx, kalcit, záhněda, rodochrozit, růženín, agilit, vltavín, tyrkys, opál.

Také styk s chemickými prostředky může kameny značně poškodit. Proto je dobré je odložit před mytím, koupáním nebo líčením, nenosit je v agresivním prostředí, dávat pozor při domácích pracích, úklidu apod. Zvlášť citlivým kamenem je opál, poněkud méně perly a tyrkys.

Aktivace léčivých kamenů

16. února 2011 v 16:05 | Moraea |  Péče o kameny
Očištěný kámen je třeba aktivovat, tj. dodat mu zpět aktivní energii. K tomu je třeba vhodný energetický zdroj, nejlépe přírodní nebo v některých případech umělý.

Jako přípravný krok je dobré kámen za sucha pečlivě vyleštit suchým flanelovým hadříkem. Kameny můžete vyleštit i esenciálními oleji. Tím je kámen částečně aktivován a připraven k dalšímu působení.


Nejpřirozenějším aktivátorem léčivých kamenů jsou samotné léčivé kameny. Krystalové drúzy nebo geody ametystu nebo křišťálu obsahují tolik energie, že jsou ji schopny předávat jiným menším kamenům. Očištěný kámen položíme na krystalovou drúzu nebo do geody a kámen na ní necháme jeden den "nabíjet". Ale i samotnou drúzu je nutno občas dobít, nejlépe slunečním zářením. Lacinějším, i když slabším zdrojem aktivační energie jsou drobné ametystové nebo křišťálové kamínky, které se před použitím pořádně potřepou a pak vysypou na dřevěnou podložku. Kámen, který chceme aktivovat, pak na kamínky položíme a případně jej ještě kamínky zahrneme.


Nejčastějším aktivátorem je ale sluneční záření. Kámen položíme na bílý papír a vystavíme jej po určitou dobu slunečnímu světlu. Dobu ozáření i jeho intenzitu volíme podle citlivosti kamene. Citlivější kameny vystavujeme jen světlu měsíčnímu.

Aktivaci slunečním světlem vyžadují např. achát, avanturin, diamant, křišťál, chalcedon, citrín, sokolí oko, heliotrop, hematit, jadeit, jaspis, karneol, lapis lazuli (lazurit), mléčný křemen, onyx, obsidián, rubín, safír, spinel, tygří oko, turmalín.

Aktivaci slunečním světlem lze nahradit aktivací ultrafialovým zářením. Pro tento účel rozhodně není vhodné "horské slunce". Lze použít tzv. testerů bankovek nebo ultrafialových žárovek, které také vyzařují ultrafialové světlo, ale umírněně, takže dobu ozáření můžeme dobře regulovat. Nezapomeňte si chránit zrak před ultrafialovým zářením ochrannými brýlemi.


Některé "citlivé" kameny je lépe aktivovat měsíčním světlem, tj. polarizovaným slunečním světlem. Postup je stejný jako u světla slunečního. Největší účinnost má přitom úplněk. S aktivací slunečním světlem přes polarizační filtry nejsou zatím dostatečné zkušenosti.

Aktivaci měsíčním světlem nebo v nejhorším případě slabým denním světlem vyžadují např. amazonit, ametyst, akvamarín, azurit, azuro-malachit, čaroit, fluorit, chryzokol, chryzopras, jantar, labradorit, malachit, měsíční kámen, obsidián duhový, opál, perly, rodochrozit, růženín, smaragd, sodalit, topaz, tyrkys, zirkon, zoisit.

Rozhodně nelze doporučit pomoc nejrůznějších "léčitelů", kteří se nabízejí předat svou vlastní vnitřní energii léčivému kamenu. Pokud si nejsme stoprocentně jistí, že jde o nezištného, poctivého léčitele, který je skutečně obdařen "pozitivní energií", je lépe se mu vyhnout.

Tvary a účinnost léčivých kamenů

16. února 2011 v 15:55 | Moraea |  O kamenech
Neupravené kameny

Neupravené kameny byly zpravidla přímo vyjmuty z lůna přírody a jejich tvar není příliš měněn. Mohou být mocným zdrojem energie, i když ne vždy je tato energie využitelná.

Bloky, bločky
Jde především o středně velké až velké kameny, většinou v přírodním stavu nebo jen lehce upravené, s hranami, nepravidelnostmi, případně i s vadami. Jejich energetická síla je dána především jejich hmotou, je však dost rozptýlena. Používají se buď na přikládání, na budování kamenných kruhů nebo na ochranu větších prostor. Jejich účinnost se pohybuje v širokém rozmezí od 5% až do 80%.

Některé bloky nebo bločky mohou být samotnou přírodou upraveny např. do tvaru valounů nebo oblázků. Takové kameny mají různou účinnost, podle toho, jak hluboce jejich úprava proběhla a kdy.

Krystaly
(někdy uváděné jako drúzy nebo drůzy)
jsou mocným zdrojem energie, navíc energie tvarově usměrněné. Jejich používání však vyžaduje hluboké znalosti, neboť mívají na různých místech různé vlastnosti. Např. u křišťálu může být při určitém uspořádání vrchol krystalu zdrojem energie a při trochu jiném může křišťál energii odsávat. Při nošení krystalu turmalínu vzniká tlakem nebo ohřevem na jednom konci krystalu kladné elektrické napětí a na druhém konci záporné.

Účinnost jednotlivých krystalů se pohybuje od 80% do 95%. U krystalových srostlic často dochází vlivem rozdílného uspořádání ke snížení jejich účinnosti.

Speciálními krystalovými tvary jsou tzv. léčivé tyče, což jsou uměle vypěstované drahé kameny, zpravidla krystaly. Jsou silnými koncentrátory energie a s výhodou se používají pro ovlivňování určitých bodů a oblastí.

Geody (někdy uváděné jako drúzy nebo drůzy)
vznikají v dutinách hornin a jsou tvořeny velkým počtem stejně orientovaných krystalů. Jsou nejmocnějším zdrojem energie s účinností až 100%. Používají se na ochranu větších prostor (např. ametyst nebo křišťál pro obývací pokoje) nebo na dobíjení "vyčerpaných" kamenů energií.


Upravené kameny

Úpravou kamenů, až již mechanickou, chemickou či jinou, dojde k výrazné změně jejich původních vlastností. Tyto změny mohou být v některých případech ku prospěchu, někdy však dokáží kámen značně znehodnotit. Úpravu kamenů by měl v každém případě provádět odborník.

Omleté (tromlované) kameny
vznikají omíláním kousků kamenů v bubnech. Mají tvar oblázků nebo valounků vhodných zejména k přikládání na tělo, potírání, k hnětení v ruce nebo na nošení jako amulet (např. i v kapse nebo peněžence). Mají jednak vlastní energii, jednak energii dodanou omíláním. Jejich účinnost se pohybuje od 60% do 80% v závislosti na tvaru, množství defektů i způsobu použití. Další mechanickou úpravou (např. vyvrtáním otvoru na řetízek) se jejich účinnost zpravidla sníží.

Broušené kameny
Broušení kamenů je velmi složitou záležitostí. Broušením lze hodně získat, ale také hodně pokazit. V obchodech se objevuje řada různých tvarů, často jen zaměřených na vnější efekt.

Vajíčko
bývá symbolem zrození, přičemž jeho špička se považuje za aktivní část a jeho základna za část uklidňující. Takováto tvarová polarizace je ovšem možná jen u neorientované suroviny. Účinnost vajíček je 70% až 85%.

Koule
je nejdokonalejší tvar směřující všechno energetické dění do svého středu. I zde je nutnou podmínkou neorientovaná výchozí surovina, protože u suroviny s orientovanými krystaly dochází na povrchu koule k nežádoucí polarizaci. Účinnost koulí dosahuje až 90%. Zvláštním případem jsou tzv. čínské koule, které se vloží do jedné ruky a pohybem všech pěti prstů a svíráním a povolováním dlaně se převaluje. Mají vysoký účinek.

Kabošon
má zpravidla vrchní část zaoblenou a spodní rovnou nebo mírně zaoblenou. To při přikládání na tělo umožňuje větší přenos energie, což ovšem může vést k rychlému "vyčerpání" kamene. Jeho účinnost je až 85%. Speciálním tvarem kabošonu je "mýdlo" (někdy uváděno jako "hmatka"), tj. výbrus kamene do plochého oválovitého tvaru, který lze snadno přikládat nebo kterým lze provádět účinné masáže.

Donut
je zaoblený, uprostřed provrtaný disk. Donut je svou plochou schopen energii přijímat i předávat a v jeho otvoru se koncentruje. Je vhodný jak k nošení, tak i ke hnětení a pokládání na tělo. Jeho účinnost dosahuje až 95%. Podobně účinkují i prsteny vybroušené z drahých kamenů.

Destička
je velmi vhodným tvarem pro přenos energie při přikládání na tělo. Má vysokou účinnost - okolo 90%, ale velmi rychle se "unaví". V žádném případě nesmí jít o kámen uměle přibarvený.

Pyramidy
jsou obestřeny řadou pověstí. Pokud jsou provedeny zcela přesně podle pravidel, tj. např. při délce čtvercové základny 5 cm musí být výška pyramidy přesně 3,18 cm - pokud se pokládají ve směru sever - jih a pokud jsou vybroušeny v souladu s krystalickou strukturou, mají účinnost blížící se 95%. Většinou je jejich účinnost podstatně nižší.

Obelisk
(vybroušený hranol se špičkou) je schopen energii přenášet a na svých koncích polarizovat. Jeho účinnost je až 90%. Pokud je vybroušen do tvaru krystalu, je to tak trochu podvod.

Fasetový brus
provedený podle naprosto přesných pravidel na krystalu je schopen jeho energii zvýšit až na 100%. Ale již malé odchylky od ideálního tvaru (např. brilianty, routy) dokážou kámen zničit.

Speciální tvary (srdíčko, křížek apod.)
Vybroušením speciálních tvarů, určených většinou jen na optický efekt, dochází k degradaci energie kamene, a tím i jeho účinnost.


Kameny a Sluneční znamení

15. února 2011 v 20:21 | Moraea |  O kamenech
Skopec
Ohnivý opál, Rubín, Rhodochrosit, Ametyst, Tygří oko, Červený jaspis, Karneol

Býk
Růženín, Chryzokol, Avanturám, Záhněda, Měňavý opál, Malachyt, Aktinolit, Mechový achát, Karneol

Blíženci
Turmalín, Chalcedon, Mechový achát, Tygří oko, Akvamarín, Žlutý jaspis, Citrín, Zlatý topaz

Rak

Růženín, Labradorit, Měsíční kámen, Amazonit, Karneol, kalcit, Jantar, Avanturám, Chryzokol, Smaragd, Olivín

Lev
Chryzoberyl, Zlatý topaz, Citrín, Kunzit, Diamant, Dravit, Křišťál

Panna
Heliotrop, Chrysopras, Ametyst, Rutil Turmalín, Charoit, Tygří oko, Citrín, Zlatý topaz

Váhy
Serpentin, Smaragd, Jadeit, Malachit.Lapis lazuli, Jaspis, Heliotrop, Akvamarín, Magnezit, Turmalín, obsidián

Štír
Granát, Fluorit, Obsidián, Malachit, Chrysopras, Zoisit, Karneol, Hematit, Turmalín

Střelec
Lapis lazuli, Sodalit, Safír, Dolomit, Azurit, Malachit, Indigolit, Chalcedon Křišťál, Diamant, Onyx, Dumortierit, Morganit, Sluneční kámen, Turmalín, Malachit, Azurit

Vodnář
Opál, Fluorit, Rybí oko, Zkamenělé dřevo, Aragonit, Magnezit, Akvamarín, Tyrkys, Amazonit, Topaz

Ryby
Akvamarín, Moldavit, Kunzit, Achát, Tyrkys, Ametyst, Fluorit, Opál, měsíční kámen

Barevný vliv kamenů

15. února 2011 v 20:17 | Moraea |  O kamenech
Jak již bylo psáno, kameny jsou ovlivněny barvami a i jimi působí na člověka.

Červené kameny
- stupňují vitalitu, temperament, sexuální odvahu, jejich červená barva podněcuje pohyb, životní sílu a radost.

Oranžové kameny
- podporují veselost, uvolněnost, klid, vyrovnanost, osvobozují od přehnané odpovědnosti.

Žluté kameny
- ovlivňují mentální vědomí a nervy, dodávají radost do života a vyrovnanost, odstraňují strach a obavy ze seznamování.

Zelené kameny
- podporují zdraví, nadbytek a vyváženost, zprostředkovávají klid a pomáhají překonávat změny.

Růžové kameny
- probouzí lásku, něhu a sebeúctu.

Svěle modré kameny
- podporují spirituální bdělost.

Tmavě modré kameny
- vyzařují ochranu a sílu.

Fialové kameny
- oživují duši a duchovní prožitek.

Bílé kameny
- očišťují tělo, symbolizují spokojenost, upřímnost, čistotu a neměnnost.

Černé kameny
- ochraňují auru, napomáhají koncentraci, podporují ctižádost a přesnost.

Péče o kameny

15. února 2011 v 20:13 | Moraea |  Péče o kameny
Tak jako o lidské tělo a zdraví je potřeba pečovat i o tělo a zdraví námi vybraného kamene. Jsou kameny, které vyžadují specifickou péči, ale obecně platí, že kámen, který přijímá energii a špatné vlivy je potřeba čistit. Očista kamenů se provádí pod tekoucí vlažnou vodou či v misce s vodou několik hodin.

Následné nabíjení kamenů se různí podle druhu, podle mé osobní zkušenosti je dobré nabíjet spolu s křišťálem.

Každý kámen, stejně jako každý člověk, je jiný a proto i on vyžaduje vždy něco jiného. Některé kameny se nabíjí na přímém slunci, jiné za denního světla, ale přímé slunce jim nevyhovuje a jsou i takové, které se mohou nabíjet pouze v noci, za působení měsíce, protože sluneční svit je znehodnocuje.

Kameny, které se mohou nabíjet pouze v noci:
Ametyst, Růženín, Charoit, Křemen, Smaragd, Malachit, Chryzokol, Chrysopras, Chalkolit, Granát, Diaspor, Heliotrop, Jaspis, Kunzit, Labradorit, Uvolit, Mezolit, Vltavín (Moldavit), Měsíční kámen (Selenit), Nefrit, Obsidián, Opál, Oranžový kalcit, Rodochrosit, Rubín, Sodalit, Topaz, Lapis lazuli, Magnezit

Další specifika při nabíjení jsou uvedena přímo u jednotlivých kamenů, pokud není nic uvedeno a kámen nepatří do skupiny kamenů nabíjených v noci, nabíjí se na slunci

Tak jako člověk, se i kámen někdy zcela vyčerpá a je potřeba jeho síly obnovit. Doporučuje se kámen vybít alespoň 24 hodin ve vlažné vodě a potom zakopat pod zem a nechat ho odpočívat.

Poznámka:
Nepsaným pravidlem při používání drahých kamenů je osobitost. Na kámen, který nosíte, byste neměli nechat sahat a působit jiného člověka, protože, jak již bylo řečeno, kamínky mají schopnost vstřebávat energie z okolí a předávat je svému nositeli a ovlivňovat ho.

Zdroj: najdise.cz

Výběr kamene

15. února 2011 v 19:55 | Madadh |  Péče o kameny
Kritérií pro výběr kamene je několik. Můžeme se řídit podle slunečního horoskopu, kdy má každé znamení přiřazené své kameny. Tabulku s přehledem kamenů najdete většinou u každého prodejce. Jelikož prodejci využívají různé zdroje, mohou se dost odlišovat.

Další možností je hledat kámen podle nemoci nebo problému, který nás trápí a s nímž nám má pomoci. Tady je ale potřeba ochotný a hlavně zasvěcený přístup prodejce, se kterým se ještě stále setkávám pouze zřídka. Poté je možnost nastudovat odbornou literaturu zabývající se léčivými schopnostmi kamenů nebo požádat o radu člověka, který se zabývá alternativní medicínou a poté se do prodejny vydat pro konkrétní kámen.

Nebo podle osobních pocitů a sympatií, stejně jako u přátel či partnera. Chcete-li opravdu dobře využít možnosti, které vám nabízí, musí vám prostě sednout a líbit se, musí se k vám hodit, potom vám teprve může dodat to, co od něj očekáváte. Jednomu člověku může kámen pomoci, na jiného ten samý nepůsobí vůbec, nebo má odlišné účinky.


Kameny z pohledu léčitelky

15. února 2011 v 18:38 | Moraea |  Kameny a minerály
Narazila jsem na jeden moc zajímavý článek o kamenech, o kterých promlouvá jistá žena, zabývající se léčitelstvím. 

Zdroj: www.kvety.atlas.centrum.cz

Kameny dokáží číst myšlenky i pomáhat

Tyrkys, jantar, jaspis - to jsou vzácné kameny, o nichž se říká, že mají zázračnou moc. Ale co obyčejné "šutry", které si přivezete z dovolené či zvednete z cesty, protože se vám prostě líbí? I ty vám dodají potřebnou sílu!

magie kamenů

"Každý kámen čeká na svého majitele, na toho jediného pravého. Něco vás přitahuje k sobě a vy si ho prostě musíte vzít, i když jste třeba ve večerních šatech a nemáte kapsu, kam byste ho mohli schovat. Stačí se dívat kolem sebe s láskou, on už si vás svou energií vyhledá a osloví vás," říká Ivana Táboritská, jež se zabývá léčitelstvím.

Kameny podle ní patří k jedněm z takzvaných hlavních harmonizátorů na Zemi.

Kámen místo psychiatra

"Je v nich skryta síla prvotního vesmíru. Aby nám ji však nerosty mohly předávat, musíme je nejdříve vyčistit. Jen si vezměte, kolik lidí na ně v průběhu věků sáhlo a přenesli na ně tak automaticky svou energii, než se dostaly až k nám. Mohlo to trvat třeba několik stovek let," upřesňuje.

Očista je přitom velmi jednoduchá: omyjete kámen pod tekoucí vodou, případně ho vyčistíte kartáčkem a opláchnete. "Pak přichází zásadní fáze: osušíme ho, položíme na okenní parapet na sluníčko; ideální je dát ho ven, aby se nasytil čistou energií paprsků. Budoucí moc kamenu ještě zintenzivníte, když ho několikrát obrátíte, aby se pořádně nahřál ze všech stran," doporučuje Ivana Táboritská.

Pak už je postup jednoduchý: nerost umisťte na takové místo, odkud na něj vždy dobře uvidíte a odkud ho budete moci vzít kdykoli do dlaně, pohladit ho, hovořit s ním o svých potížích, nemocech a starostech, ale také třeba o štěstí a radosti. Důležité prý je sdílet s ním zlé i dobré. A s čím vším nám ještě náš osobní kámen pomůže?


"Především v rozhodování se, co je pro nás nejlepší, a poté v důsledném naplňování našich předsevzetí. V tomto procesu hrají samozřejmě nesmírnou roli naše představivost, víra, vůle, ale také péče o kámen a láska k němu," říká Ivana Táboritská.

"To, co aktivuje síly v něm, je naše přání, které příznivě zvyšuje naši duševní vitalitu," dodává s tím, že pravý kámen po delším styku s námi bude reagovat na naše podněty i myšlenky sám od sebe a bude do nás vysílat své pozitivní impulzy.

Odbornice však zároveň připomíná, že nemáme zapomínat na to vždy po určité době provést opět očistu kamene, protože jeho energie bude postupně slábnout tím, jak nám ji bude předávat v našich slabých chvilkách.

"O co více si budeme s kamenem povídat, hýčkat ho a považovat za svého kamaráda, o to více a rád se nám pak odmění. Berte si ho s sebou i na cesty, je to vlastně taková první pomoc v nesnázích," uzavírá léčitelka.

Vztah dnů k planetám

15. února 2011 v 18:26 | Moraea |  Planety
Pondělí - den Měsíce, čaruje se na plodnost, city a rodinné vztahy.

Úterý - den Marsu, čaruje se na bojovnost, vášnivé city, odvahu.

Středa - den Merkuru, čaruje se na navozování nových kontaktů, cestování, poznání.

Čtvrtek - den Jupitera, čaruje se na blahobyt, úspěch, dobrodružství.

Pátek - den Venuše, čaruje se na přátelské vztahy, lásku, radost.

Sobota - den Saturna, čaruje se na uzavírání smluv, praktičnost.

Neděle - den Slunce, čaruje se na sílu, přátelství a tišící účinky.

Energetické očištění kamenů

15. února 2011 v 18:18 | Moraea |  Péče o kameny
K novému nabití původní kladné síly kamenů můžeme dopomoci tak, že je občas energicky očistíme.

Krátké očištění - stačí držet kámen asi dvě minuty pod tekoucí vodou (jednou horkou, podruhé studenou) a pak jej osušit čistým ručníkem z přírodního materiálu.

Solná lázeň - uložíme kameny přes noc do suché mořské soli tak, aby v ní byly úplně potopeny. Tuto sůl bychom dál neměli používat. Také roztokem mořské soli ve vodě lze kameny důkladně energeticky čistit. Stačí rozpustit 2-3polévkové lžíce čísté mořské soli v litru vody a kameny do ní přes noc položit

Sluneční a měsíční svit - položíme kameny na slunce nebo je za úplňku vystavíme měsíčnímu svitu

Zakopat do země - kameny uložíme do země a vystavíme je několik dní očistě.
Pokud budeme chtít kameny více energicky nabít opět je necháme na delší dobu vystavit slunečnímu záření. Kameny můžeme také očišťovat a nabíjet sílou našeho ducha.

Vykuřovadla - např. myrha, kadidlo, šalvěj, kafr, ...

Věštění pomocí kamenů

15. února 2011 v 15:09 | Moraea |  O kamenech

Prostřete sametovou látku a kameny ve váčku lehce válejte, až se dobře promísí. Soustřeďte se na otázku, na níž potřebujete odpověď. Aniž byste se do váčku dívali, sáhněte do něho, vytáhněte si kámen a položte jej na samet směrem k východu, další kámen položte k jihu, další k západu, pak na sever a jeden doprostřed.

VÝCHOD je pro ideje, myšlenky, inspiraci, okultistické schopnosti.

JIH je pro akci, vášeň, změnu a předvídání situací.

ZÁPAD
je pro city, léčení, manželství nebo vztahy, lásku.

SEVER
je pro peníze, prosperitu, peníze, růst osobnosti, úspěch, podnikání nebo zaměstnání.

STŘED LÁTKY je určen pro moc, kterou používáte, ať už negativní nebo pozitivní, aby ovlivnila otázku.

magické kameny 4

Uvědomte si, že každý kámen je v souladu se světovou stranou, na které leží, potom ke vztahu k ostatním kamenům. Jestli je například černý kámen na jihu, naznačuje to strnulost života, možná strach ze změny, nebo máte k událostem negativní postoj. Nicméně je-li kámen uprostřed oranžový, máte sílu změnit svůj osud a zvládnout situaci. Purpurový kámen na západě naznačuje úspěšné dosažení vašich cílů v lásce a léčení neduhů ducha i těla. Bílý kámen na východě ukazuje potřebu zklidnění, dřív než se něco stane, zatímco modrý kámen na severu naznačuje, že možný posun nebo cesta vám mohou přinést potřebné změny v jednání a být pro vás tak finančně výhodné.

Toto uspořádání můžete použít při rozhodování, jestli bude navrhovaná akce výhodná, nebo jestli své záměry máte ještě promyslet. Třeba budete muset provést menší změny, případně od návrhu zcela upustit.

Při magických úkonech můžete rozmístnit v kruhu kolem kotlíku 13 kamenů. Kameny nemusejí mít tutéž barvu. Například pokud vykonáváte kouzla za prosperitu, můžete použít pyrit, abyste zvýšili své schopnosti vydělávat peníze, magnetovec k tomu,abyste přitáhli bohatství, hnědý kámen k tomu, abyste získali ku pomoci živly Země, bílý kámen k tomu, aby vás dovedl na správné cesty k dosažení cíle, a horský křištál k tomu, abyste nejdříve znásobili energii, kterou vysíláte. Byliny nebo svíčky pomáhají kamenům v určování zdrojů síly a k jejímu umocňování. Níže uvedený seznam barev a významů kamenů vám pomůže při výběru a věštění.

symbolika

Magie Kamenů

15. února 2011 v 14:29 | Moraea |  Kameny a minerály

Barva vašich vybraných kamenů bude mít stejný význam při divinaci i při zaklínání. Pokud si vyberete kámen, který má více barev, sílu bude mít ta, která bude převládat. Své kameny přechovávejte v látkovém pytlíku, který bude tak široký, aby se vám do něj vešla ruka. Než se vyladíte na energii kamenů, držte je často v ruce a duševně vyhledávajte jejich pomoc a znalost.

Lze doporučit, abyste měli od každé barvy více kamenů, kromě toho i zvláštní kameny, které jsou nutné pro jednotlivá kouzla. Není nutné, aby vaše kameny byly leštěné nebo broušené. Budete - li mít více kamenů  téže barvy, umožní vám to dosáhnout zvláštního magického účinku tím, že na svůj oltář rozmístníte kameny do 4 světových stran nebo v kruhu. Je vhodné, aby kameny při čarováni ležely na černém nebo tmavě modrém sametu, protože na něm se barvy uplatňují nejlépe. Kromě toho lze každý kámen použítvat jednotlivě pro meditaci. Pokud jste zvláště citliví na určité barvy a silně si přejete, aby měly ve vašem životě moc, uvažujte o tom, jestli si nemáte pořídit prsten nebo náhrdelník z takto zbarvených kamenů. Posílí se tím vaše aura. K tomu, abyste určili, které jsou ve vaší auře příliš slabé nebo jestli jsou v ní vůbec zastoupeny, postupujte takto:

Nastříhejte si kroužky z barevného papíru následujících barev: červený, oranžový, žlutý, zelený, modrý, indigový a levandulový nebo bílý. Ve své dominantní ruce držte kyvadlo a na dlaň druhé ruky položte barevný kroužek. Kyvadlo zůstává téměř v klidu, pokud barva odpovídá vaší auře. Pokud se bude kyvadlo otáčet ve směru chodu hodinových ručiček, je tato barva vyhovující. Pokud se bude kyvadlo otáčet proti směru chodu hodinových ručiček, je vaše aura v této barvě slabá.

Když máte pocit, že jste připraveni kameny přijmout a kameny přijímají vás, položte je za úplňku na oltář, kvůli posvěcení. Oltář by měl být přikrytý bílou látkou a v každém rohu by měla stát bílá svíčka. Zapalte dobré kuřidlo pro vysvěcení nebo požehnání (hřebíček, cypřiš, kadidlo). Položte ruce na kameny a řekněte:

"Kamenné síly, mocné kameny kouzelné, připojte se ke mně, nechť vás používám. Pomáhejte mi při mých kouzlech. Dejte mi vědomosti ze studní hlubokých. Kamenné síly, mocné kameny kouzelné, připojte se ke mně, nechť vás používám."

Podržte kameny nad dýmem z kuřidla a nad plameny svíček. Uložte je do pytlíku a nechte přes noc na oltáři.

Zdroj: Bohužel si jej už nepamatuji, tento materiál mám stažený už delší dobu

Vliv měsíce na čarování - vizualizace

6. února 2011 v 17:40 | Moraea |  ○ Luna ○

Vizualizace

Schopnost přesně si představit určitou věc nebo osobu do nejmenšího detailu je první věc, kterou se musíš dokonale naučit. Promítnout si v sobě dokonalý obraz osoby, je základem čarování. Pokud nedokážeš určit přesný cíl, nemají ostatní postupy žádný smysl. Vypustíš neřízenou střelu, a kdoví kam dopadne.

Čas na čarování podle fáze měsíce

Tak jako má měsíc vliv na příliv a odliv, na nálady lidí a růst květin, má vliv i na čarování.
Základní fáze měsíce jsou čtyři:

Konstrukce
Přibývající měsíc. Je to fáze od novoluní k úplňku. Měsíc se zvětšuje (dorůstá). Období, kdy měsíc dorůstá je jako nádech. Při čarování využíváme tento čas pro sílíci vztahy, pro lásku, pro růst úspěchu, na očištění a také pro přitahování lásky nebo peněz.

Destrukce
Ubývající měsíc. Je to fáze od úplňku po novoluní. Měsíc se zmenšuje (couvá). Období, kdy se měsíc zmenšuje, je jako výdech. Při čarování se tato doba využívá pro oddělování, odstranění, zničení. Tato doba, i když se to zdá, nemusí být vždy jen o nepříjemnostech a zlu.

Novoluní
Temná fáze, černá obloha, a také temné čarování.

Úplněk
Jasná fáze, kdy je měsíc celý. Vliv úplňku na čarování je obrovský. Je to jásavý čas, kdy se volá dobro, láska a nová síla.

Fáze měsíce není možné za žádných okolností přehlížet. Jinak se může změnit smysl našeho počínání. To by bylo zlé! Na správnou podobu měsíce si musíš vždy počkat. Alespoň budeš mít dost času si vše dobře rozmyslet a důkladně se připravit.