! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Březen 2011

Řecký panteon I.

31. března 2011 v 20:28 | Gwinney |  Mytologie
Afrodité: Bohyně lásky
Apollo: Bůh proroctví, lukostřelby a hudby
Ares: Bůh činu a války
Ariadna: Bohyně labirintu
Arthemis: Bohyně lovu a ochrany
Athéna: Bohyně války a moudrosti
Demetér: Bohyně Země
Dionýsos: Bůh víno a extáze
Eileithia: Bohyně narození
Erato: Múza milostné poezie (ženská energie)
Eros: Bůh lásky
Euterpe: Bohyně hudny (ž.energie)
Gaia: Bohyně země
Hádes: Bohyně podsvětí
Hefaistos: Bůh ohně a falše
Hekáté: Bohyně čarodějnictví, duchů a mrtvých
Hélios: Bůh Slunce
Héra: Žena Diova, Matka bohyně
Hermes: Posel bohů (mužská energie)
Hestia: Bohyně srdce a domova
Kalliopa: múza epické poezie (ž.energie)
Klio: Múza historie (ž.energie)
Melpomene: Múza tragédie: ž.energie)
Metis: Moudrost
Mnemosyne: Bohyně paměti: matka múz
Nike: Bohyně vítězství
Pan: Bůh lesa
Persefona: Královna podsvětí (manželka vládce)
Phoebé: Bohyně luny
Polyhymnia: Múza zpěvi (ž.energie)
Posefon: Bůh moře
Psyche: Bohyně duše
Terpsichotre: Múza tance (ž.energie)
Tethys: Bohyně moře
Thalia: Múza komedie (ž.e.)
Theia: Bohyně světla
Urania: Múza astronomie (ž.e)
Zeus: Božský bůh

Akvamarín

19. března 2011 v 18:55 | Moraea |  Druhy kamenů
Typ kamenu:
odrůda berylu

Známá naleziště:
Rusko, Ukrajina, Madagaskar, Zimbabwe, Tanzanie, Mosambik, Keňa, JAR, Srí Lanka, Indie, Pákistán, Čína, Afghánistán, Česká republika

Barva:
mořské vody

Vliv kamene a jeho použití:
akvamarín je kámen meditace a duchovní očisty. Již v dávných dobách byl kamenem mystiků, vizionářů a léčitelů. Tento kámen je blízce spjat s hrdelní čakrou- akvamarín nošený v blízkosti této čakry zmírňuje podráždění a agresivitu, která se také projevuje hrubými výrazy, pročišťuje hlas a slova, upravuje funkci žláz a vnáší do pochmurných dnů a depresí jasné světlo. Pomocí akvamarínu se dokážete lépe vyjadřovat- přímo od srdce a dokážete lépe říkat co opravdu chcete. Ale pozor. Akvamarín na slunečním světle ztrácí svoji barvu, proto je dobré stranit ho jeho dosahu. Nabíjení kamene- položit na křišťál na rozptýlené světlo.

Síla kamenu:
kámen čistého srdce, čistoty mysli, cudnosti a nevinnosti, věčného mládí, naděje, léčba horních dýchacích cest, řeči, sliznice, plic, zmírnění kašle, astmatických záchvatů, záškrtu, upravení funkce žláz, uvolnění napětí v šíji, spazmus, bolesti čelistí, dásní a zubů, posílení zraku

Zajímavost:
Akvamarín je kámen vody, proto je spjatý s vodními znameními zvěrokruhu. Kdysi se věřilo, že je to kámen bohyně moře a proto jej nosili námořníci jako talisman proti utopení a ke zklidnění rozbouřeného vodního živlu.

Kameny ve znamení:
Vodnář, Ryby, Váhy, BlíženciAchát

19. března 2011 v 18:45 | Moraea |  Druhy kamenů
Typ kamenu:
varieta chalcedonu

Známá naleziště:
téměř po celém světě - Indie, Čína, Mongolsko, Jemen, Irák, Indonésie, Brazílie, Uruguay, Mexiko, USA, Austrálie, Namibie, JAR, Maroko, Kongo, Madagaskar, Egypt, Rusko, Kazachstán, téměř celé území Evropy včetně ČR

Barva:
existuje nepřeberná škála barev achátů z různých zemí světa, ale nejčastěji jsou pro své výrazné účinky používány achát šedý a ohnivý (červený)

Vliv kamenu a jeho použití:
struktura kamenu , která je barevně v široké paletě zemitých odstínů v nás probouzí fantazii a tvořivost, napomáhá k uvědomování si sebe sama a k vytvoření si vlastního ochranného štítu vůči negativním vlivům, které na nás v dnešním světě působí čím dál častěji a intenzivněji. Ať je to ochrana psychiky (lepší přijímání kritiky, odchod někoho blízkého) tak i majetku. Pokud chcete chránit svůj majetek, je dobré do rohů ochraňovaného území (zahrada, byt) a před vchod rozmístit třeba i drobné kamínky achátů. Achát ve všech svých variacích (tedy kromě uměle barvených variant) čistí negativitu, navozuje pocit bezpečí a uzemňuje. Je to kámen, který je spjatý se základní čakrou (oblast pánevního dna) a konkrétně acháty s dutinami jsou velice ceněny jako amulet v těhotenství. Je dobré přikládat si kámen do oblasti pánve, aby se povzbudilo proudění energie v tomto místě.

Kameny ve znamení:
Býk, Štír (Achát u štíra tlumí jejich přecitlivělost, žárlivost a mstivost)Aztécký horoskop - lichá znamení

16. března 2011 v 16:30 | Moraea |  Horoskopy
0, 1, 3, 5, 7, 9

Říká se, že Opice je jedno z nejšťastnějších znamení a ti, kteří se narodili v jejím vlivu, budou mít v životě štěstí na své straně, ať již jde o manželství, děti, obchod, či peníze. Opice vyhrávají bez zvláštní námahy, všemu rozumějí, aniž se potřebují příliš učit. Jsou od přírody nadaní umělci a řemeslníci. Nechybí jim přátelskost a díky své vitalitě a živosti i oblíbenost. Na druhou stranu Opičím lidem hrozí, že ve své ješitnosti a nadutosti, která pramení z velkých dovedností, dojdou tak daleko, že přestanou myslet na ostatní a mohou být až úmyslně krutí k těm, kteří postrádají tvořivou jiskru. Přehnaná ješitnost a sobectví tvoří temnou stránku oblíbeného znamení Opice.
Partneři: Květina, Krokodýl

Toto znamení představuje posvátnou spirálu života, která má mnoho jmen ( např. cesta, tráva ). Je to cesta energie, která pochází z nebes a proudí dolů a zase skrze nás zpět. Není pochyb, že lidé narození v tomto znamení jsou výjimečně obdaření mocí, kterou využívají tichým a nenápadným způsobem. Pomáhají druhým, jsou obětaví, zodpovědní a soucitní. Jejich úkolem je šířit klid a harmonii. Říká se, že tito lidé přinášejí zdraví, a není divu, vždyť v nich samých proudí životní síla nevídaného množství. Snad proto je mezi nimi mnoho velmi schopných lékařů, léčitelů a zdravotních sester, kteří svým pacientům nepřinášejí pouhou fyzickou úlevu, ale především duševní povzbuzení a útěchu.
Partneři: Krokodýl, Vítr

Narodit se v tomto znamení je velice šťastnou okolností. Podle staromexické mytologie se v Rákosu narodil opeřený had, nositel světla, a na zem sestoupili bohové. Tito lidé jsou velmi užiteční. Jako členové jakéhokoliv společenství jsou jejich tvůrci a v roli rodičů jsou zdrojem štěstí a moudrosti. Říká se, že mívají mnoho dětí a zastávají rodičovskou funkci pro široké příbuzenstvo i celé své okolí. Fungují jako opěrný bod, pilíř světa. Jsou praktičtí a starostliví. I to nejšťastnější znamení má své stinné stránky, v tomto případě jsou to citové zmatky a sklony k nevěře. Mimomanželské vztahy mohou způsobit problémy v rodinném životě.
Partneři: Vítr, Dům

V době starých Aztéků byl Jaguár symbolem nočního nebe. Když slunce zmizelo za horizontem, nastoupilo svou pouť podsvětím, mělo podobu Jaguára. Lidé narození v tomto znamení mají jakousi nepolapitelnou jiskru onoho světa. Jsou mazaní a mrštně proplouvají od jednoho problému ke druhému, objevují se znovu a znovu na scéně života a jsou úspěšní. Jejich hlavními problémy jsou konflikt a svár, kterým se neumějí vyhnout. Jaguáří lide velmi často dospějí ke značnému bohatství, lehce získají všechny poklady země, zlato, stříbro, drahé kovy. Bohatství, které na ně čeká, si však vybírá svou daň. Vitální a transformační moc podsvětí totiž tlačí tyto lidi k přeměně, které se snaží odolat, a následný konflikt mezi vědomím a podvědomím se projevuje jako nemoc.
Partneři: Dům, Ještěrka

Orel představuje znamení nadané v materiálním i duchovním světě. Je to znamení vášně a touhy. Orlí lidé očekávají od života to nejlepší a tíhnou k výšinám. Vynikají v zálibě i pro materiální hodnoty, proto se o nich říká, že vždy dosáhnou bohatství. K tomu jim pomůže vlastní dovednost. Vypracovávají se v mocné a sebevědomé členy společnosti. Jsou chytří, silní, obratní. Musejí se ovšem naučit kontrolovat své bouřlivé emoce a být více odpovědní, pak se z nich stanou skuteční Orli s mimořádnými schopnostmi a skvělým osudem.
Partneři: Ještěrka, Had

Ve znamení supa se rodí nadmíru smyslní lidé, kteří si dokáží užít všechny slasti života. Ke všemu mívají velké štěstí, takže jim většina prohřešků a přehmatů projde bez větší újmy. Obecně jsou tito lidé pomalí, dobromyslní. Říká se o nich, že jsou sice velmi nespolehliví, ale šťastní. V roli rodičů se projevují poněkud ledabyle, přestože svoje děti milují mívají sklony k přílišné shovívavosti a nezodpovědnosti. Ani v manželství nebývají těmi nejvěrnějšími partnery. Tito lidé vynikají tzv. bezelstnou leností, která je stejně tak kouzelná jako odpuzující. Navzdory zdánlivému nedostatku motivace se jim daří vydělávat peníze a jejich rodiny žijí v blahobytu.
Partneři: Smrt, Had

Je to znamení myšlení. Lidé narození v tomto čase jsou hloubaví a aktivní zároveň. A protože se z myšlení rodí čin, tak ti, kdo se narodili ve znamení zemětřesení se často stávají muži činu a jsou přirozenými vůdci komunity. Mají vlohy pro řídící funkce jak v materiálním tak v duchovním smyslu. Jsou nevypočitatelní, nikdy se nedá s jistotou říct, zda nejnovější myšlenky zrozené v jejich bystrých mozcích budou pro svět prospěšné, či zda zůstanou pouhým sněním. Mohou být i hádaví a nesnášenliví zmatkaři, ale také jsou schopni hloubavého až vizionářského uvažování. Lidské myšlenky jsou jako jiskry energie, probleskující z nitra země - a to je důvod, proč indiáni toto znamení označují jako Zemětřesení.
Partneři: Jelen, Smrt

Uvědomit si dualitu, znamená chápat svět jako arénu konfliktů. Vybrat si mezi dvěma realitami obnáší vstoupit do sporu, stát se válečníkem nebo rytířem. Právě toto bolestivé pochopení protipólů, činí z Chalcedonu poněkud problematické znamení. Ti, kdo se v něm narodili, berou svět až příliš černobíle. Jsou hašteřiví a svárliví, jejich zbraní je ostrý jazyk. V souladu s dualitou tohoto znamení je jejich dalším výrazným rysem touha po harmonii. Proto by se měli naučit využívat svůj bystrý rozlišovací postřeh jako dar, ne jako nůž. Pokud to dokážou, stávají se tito věční buřiči lidmi s úžasně uklidňujícími až léčivými schopnostmi.
Partneři: Králík, Jelen

Lidé narození v tomto znamení mají často pocit, že jejich život ovládá bouře. Podle starých Aztéků jsou sužováni problémy předků - tzn., že jejich život je zatížen karmickou minulostí a následkem toho jsou k nejrůznějším potížím náchylní více, než druzí. Jsou velmi citliví, zranitelní, soucitní, šlechetní, nápadití a oplývají bujnou fantazií. Jejich nadání je často vede na uměleckou dráhu. Měli by mít na paměti, že věštecký výklad tohoto znamení mluví o službě společnosti, prospěšnosti pro svět. Lidé Deště se tudíž mohou zbavit svého karmického břemene tak, že zasvětí život něčemu vyššímu - pomoci ostatním.
Partneři: Voda, Králík

Básnické a umělecké nadání bylo pro Aztéky nadáním duchovním, tvořit básně a písně znamenalo nabízet "květiny bohům". Proto se prý v tomto znamení rodí ti nejschopnější umělci. Mají silné sklony k mysticismu, a to někdy až nezdravému, takže pomáhají mámením a přeludům. Pokud se této nebezpečné stránky své povahy vyvarují, mají všechny předpoklady dosáhnout bohatství a moudrosti. Jejich spojení s "oním světem" bude pro ně spíše přínosem, než zkázou. Lidé Květin mohou čekat od života příslib úspěchu a všech pozemských slastí.
Partneři: Pes, Opice

Aztécký horoskop - sudá znamení

16. března 2011 v 16:29 | Moraea |  Horoskopy
0, 2, 4, 6, 8

1 - Krokodýl
Staří Aztékové říkali, že Krokodýli se dají "snadno ovládat" ročním pánem, což znamená, že se nechají ovlivnit duchem doby ve formě jakéhokoliv stimulu či atmosféry kolem nich. Samozřejmě k jejich prospěchu, neboť snadno přebírají iniciativu a jsou pozitivními nositeli myšlenek své doby. Jednají rázně, účelně, prosadí se ve svém okolí vlastní autoritou, jejich život provází úspěch. Jsou to mystifikové, básníci a snílci. Jak jsou schopni absorbovat ze společnosti to nejlepší, tak i bohužel i to nejhorší. Zůstanou-li fascinováni magickou hrou představ, nechají se pak snadno vtáhnout do psychického světa snů a hrozí jim pád do hlubin času.
Partneři: Pes, Opice

2 - Vítr
Je symbolem vitálního ducha a životní síly. Přílišná síla však může vést k nepřiměřené aroganci a píše. Ti kdo jsou narozeni v tomto znamení, které je naplňuje mocným množstvím energie, mohou v životě vykonat fantastické věci. Musejí se však naučit kontrolovat svůj vztek a přílišnou vznětlivost. Staří šamani radili rodičům, aby nekrotili své "větrné" děti dalšími výbuchy vzteku a zloby, neboť je tak podněcují k ještě agresivnějším reakcím. Naopak mírnost a lehkost jsou tím správným lékem na zlobnou duši. Naučí-li se lidé tohoto znamení kontrolovat svou vnitřní vichřici, pak budou vanout jako svěží větřík za teplého slunečného dne a prožijí mírumilovný a šťastný život.
Partneři: Opice, Osel

3 - Dům
Aztékové s oblibou říkali, že kolem lidí narozených v tomto znamení se vznáší ženská lehkost a nezáleží na tom, jestli jde o ženu, či muže. Mají řečnické a spisovatelské vlohy a vyzařuje z nich verbální talent. Lidé domu stojí jednou nohou v nezemském světě, což se samozřejmě projevuje někdy i negativně.Dokážou spřádat pavučiny lživé fantazie stejně jako promlouvat moudře a pravdivě. Jejich slova umějí bodat a zraňovat stejně jako inspirovat a léčit. Někdy jsou melancholičtí a zasmušilí.Říká se, že tito lidé jsou pověstní svým nadáním k duchovním uměním, které klade důraz na mluvené slovo. Byli mezi nimi věhlasní šamani a věštci.
Partneři: Osel, Rákos

4 - Ještěrka
Ti, kdo jsou narozeni v tomto znamení, budou bohatí a moudří. Jsou obdařeni pevným zdravím a jsou silně sexuálně založeni. V aztéckém horoskopu totiž Ještěrka ovládala pánevní oblast lidského těla, sídlo sexuální moci. Ta se jim někdy stává osudnou, neboť nepříliš dobře ovládají své vášně. Zvlášť vypracované Ještěrky se těší pověsti sukničkářů a žen milujících muže.Svědčí jim pobyt na čerstvém vzduchu, v přírodě a sluneční světlo, to je činí opravdu šťastnými. Jejich slabosti jsou též především pozemského rázu - bývají rozmařilí a utrácejí hromady peněz. Aby dosáhly skutečné moci a moudrosti, je nutné vybít jejich obří vitální energii v práci a ve sportu.
Partneři: Rákos, Jaguár

5 - Had
Narodí-li se člověk v tomto znamení, má podle starých Aztéků všechny předpoklady stát se velkým šamanem. Hadi jsou spiritisty, médii, nejmocnějšími muži a ženami společnosti. Bývají obdařeni vysoce magickou a zároveň prudce sexuální energií. Vidí pod povrch věcí, do tmavého srdce reality, což jim dává schopnost poznání. Jsou bystří, vnímaví a citliví. Jejich vnitřní síla i zrak ovšem nesmějí sloužit pouze k upevňování vlastní moci, je to dar, který mají využívat k rozvíjení ducha. Soucit s druhým je oním nezbytným klíčem, jenž odemyká velkým Hadům bránu ke štěstí.
Partneři: Jaguár, Orel

6 - Smrt
Lidé narození v tomto znamení mají vskutku štěstí, jde totiž o jedno z nejpříznivějších předpovědí indiánského horoskopu. Pro Aztéky představovalo podsvětí zdroj vší energie a růstu. Není místem hrůzy a útrap jako křesťanské peklo. Všichni, kdo se narodili ve znamení Smrti, mají mocné požehnání proměny a vyzařují určitou lehkost či ženskost, ať jde o muže nebo ženu. Tato vlastnost jim slouží ku prospěchu. V jemnosti těchto lidí je určitý magnetismus, který přitahuje úspěch, hojnost a bohatství. Jsou nadaní verbální dovedností, mohou se tedy stát dobrými vypravěči, spisovateli či novináři.
Partneři: Orel, Sup

7 - Jelen
Ti, kdo se narodili ve znamení Jelena, jsou vnitřně velice silní lidé. Prožívají svůj život intenzivně, plně a rázně. Zcela vyvracejí představu o plachém a mírném tvorovi. Připomínají spíše mocné zvíře, které je "pánem lesa" a vymáhá si za všech okolností dominantní postavení. Jsou to rození vůdci a výjimečné osobnosti. Dávat najevo jejich moc je pro jedince narozené ve znamení jelena prvořadou záležitostí. Pokud tito lidé nezneužívají svých nevšedních vloh a psychických schopností, stávají se vůdčími osobnostmi své doby.
Partneři: Sup, Zemětřesení

8 - Králík
Ty, kteří se narodili ve znamení Králíka, čeká s největší pravděpodobností šťastný osud, neboť toto znamení je považováno za nadmíru příznivé. Celý život je provází pocit vyrovnanosti a spokojenosti, který čerpají z pochopení přírody. Znamení Králíka je chápáno jako znamení úrody. Vlohy k vytváření hojnosti, vydělávání peněz, skvělá intuice, smysl pro rodinu a sepětí s tradicí předků - to jsou vlastnosti, které charakterizují Králíky.Jsou velmi smyslní, proto je mohou nevázané vášně přivést k alkoholu a drogám. Všichni tito lidé, dokonce i ti, kteří se ve svých životech s podobnými těžkostmi nikdy nepotýkali, musejí soustředit všechnu energii na produktivní práci. Nuda, frustrace či nedostatek činnosti je snad může svést na dráhu nezřízeného pijáka.
Partneři: Zemětřesení, Chalcedon

9 - Voda
Aztéčtí šamani považovali toto znamení za velmi obtížné. Lidé narození ve vodě prý měli posvátné zemi zaplatit velký dluh, vyjádřeno slovy dnes tak populární metafyziky, platit svou " těžkou karmu".Většinou svým zdravím. Jisté je , že tito lidé mívají zdraví chatrnější a jsou náchylní k chronickým onemocněním všeho druhu. Jejich zdravotní problémy ovšem mívá na svědomí výrazná citlivost a zranitelnost. Bývají váhaví a nejistí. Jsou však velmi umělecky nadaní, mají bohatou fantasii, vynikající intuici a tvůrčí energii. Pokud lidé Vody dokážou využívat svůj bystrý intelekt a skvělý úsudek, projdou úskalími temných vod úspěšně a dosáhnou nejvyšších cílů.


0 - Pes
Znamení psa je podle starých indiánů problematické, neboť tyto lidi obklopuje a naplňuje neovladatelná touha po lásce a smyslném potěšení. V krajním případě může jejich bezuzdné rozkošnictví a požitkářství vést až k sobeckému prosazování vlastní osoby na úkor druhých. Na druhou stranu tito lidé bývají skvělými společníky a důvěryhodnými přáteli. Vůbec přátelství je pro ně vysoká hodnota, kterou dokážou velmi respektovat. Všichni narození v tomto znamení žijí v úzkém spojení se svými vyvinutými instinkty. Nevědomá síla, která je naplňuje onou proslulou smyslností, je zároveň mocí, jež jim propůjčuje to nejvzácnější z lidských vlastností - víru ve vítězství.
Partneři: Déšť, Květina

Aztécký horoskop / kalendář

13. března 2011 v 15:11 | Moraea |  Horoskopy

Aztécký horoskop má přes dva tisíce let a dodnes neztratil aktuálnost. Umožňuje pomocí velmi jednoduchým výpočtů získat předpověď na nejbližší budoucnost prostřednictvím devíti figur "okřídleného hada".

Aztécký horoskop se zakládal na časovém úseku 20 znamení a obsahoval následující symboly:

Krokodýl, Vítr, Dům, Ještěrka, Had, Smrt, Jelen, Králík, Voda, Pes, Opice, Osel, Rákos, Jaguár, Orel, Sup, Zemětřesení, Chalcedon, Déšť a Květina.

Aztékové obzvlášť uctívali planetu Venuši, velkého opeřeného hada - boha Quetzalcoatla. Jako jitřenka a zároveň večernice byla Venuše symbolem života a smrti.


Jak nalézt své znamení?

Měsíc, ve kterém jste se narodili:


Leden - 0
Únor - 31
Březen - 59
Duben - 90
Květen - 120
Červen - 151
Červenec - 181
Srpen - 212
Září - 243
Říjen - 273
Listopad - 304
Prosinec - 334


Toto číslo přičtěte k datu dne, ve kterém jste se narodili (např.: 1.3. : 59+1=60)
V následující tabulce si vyberte číselný kód roku, ve kterém jste se narodili, a přičtěte ho k vrchním číslům
(př.: 1.3.1988 : 59+1+18=78)

1910 - 9
1924 - 2
1938 - 16
1952 - 9
1966 - 3
1980 - 16
1994 - 10
1911 - 14
1925 - 8
1939 - 1
1953 - 15
1967 - 8
1981 - 2
1995 - 15
1912 - 14
1926 - 8
1940 - 6
1954 - 0
1968 - 13
1982 - 7
1996 - 0
1913 - 5
1927 - 18
1941 - 12
1955 - 5
1969 - 19
1983 - 12
1997 - 6
1914 - 10
1928 - 3
1942 - 17
1956 - 10
1970 - 4
1984 - 17
1998 - 11
1915 - 15
1929 - 9
1943 - 2
1957 - 16
1971 - 9
1985 - 3
1999 - 16
1916 - 0
1930 - 14
1944 - 7
1958 - 1
1972 - 14
1986 - 8
2000 - 1
1917 - 6
1981 - 19
1945 - 13
1959 - 6
1973 - 0
1987 - 13
2001 - 7
1918 - 11
1932 - 4
1946 - 18
1960 - 11
1974 - 5
1988 - 18
2002 - 12
1919 - 16
1933 - 10
1947 - 3
1961 - 17
1975 - 10
1989 - 4
2003 - 17
1920 - 1
1934 - 15
1948 - 8
1962 - 2
1976 - 15
1990 - 9
1921 - 7
1935 - 0
1949 - 14
1963 - 7
1977 - 1
1991 - 14
1922 - 12
1936 - 5
1950 - 19
1964 - 12
1978 - 6
1992 - 19
1923 - 17
1937 - 11
1951 - 4
1965 - 18
1979 - 11
1993 - 5

Pokud jste se narodili v přestupném roce v únoru: 1912, 1916, 1920, 1924, 1928, 1932, 1936, 1940, 1944, 1948, 1952, 1956, 1960, 1964, 1968, 1972, 1976, 1980, 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, přičtěte k výsledku číslo 1. (př.: 1.3.1988 : 59+1+18+1=79)

Nakonec vyhledejte v následující tabulce své znamení
Před každým znamením jsou čísla od 1 - 0, to jsou poslední číslice konečného součtu (v našem případě ze 79 = 9 ). Pod příslušnou řádkou jsou dvě znamení - voda a déšť.
Čísla v horní řádce tabulky jsou předposlední číslicí konečného součtu (v našem případě ze 79 = 7 ), ta určuje přesné znamení horoskopu (v našem případě déšť).

0, 2, 4, 6, 8
1, 3, 5, 7, 9
1 - Krokodýl
1 - Opice
2 - Vítr
2 - Osel
3 - Dům
3 - Rákos
4 - Ještěrka
4 - Jaguár
5 - Had
5 - Orel
6 - Smrt
6 - Sup
7 - Jelen
7 - Zemětřesení
8 - Králík
8 - Chalcedon
9 - Voda
9 - Déšť
0 - Pes
0 - Květina

Popis jednotlivých znamení naleznete v článku Aztécký horoskop - popis znamení v rubrice Horoskopy

Egyptský horoskop - znamení

13. března 2011 v 13:51 | Moraea |  Horoskopy
Amon - Ra
(30.1. - 1.3.)

Amon byl jeden z hlavních stvořitelů života na zemi. Jeden z nejvyšších bohů, později i nejvyšší. Bůh, který vznikl jako první a jehož podstatu nikdo nezná, stvořitel a Pán světa.

Zobrazován bývá v lidské podobě s korunou na hlavě, slunečním kotoučem a dvěmi pštrosími péry. Amonovým posvátným zvířetem byl Beran, zobrazovaný obvykle v podobě sfingy. Centrem Amonova kultu byl Karnak, kde se nachází i velká alej beraních sfing.

Lidé narození v tomto znamení jsou originální, všímaví, nezávislí, mají spoustu zajímavých myšlenek. Potřebují někoho, kdo jejich originální nápady dotáhne do zdárného konce. Chtějí být zajímaví pro své okolí- blízké i vzdálenější. Snaží se dosáhnout vůdčí pozice a přitom o sobě skrytě pochybují. To však za žádných okolností nedají najevo. Ba dokonce to popřou, pokud by to o nich někdo řekne.

Touží po rodinném životě a zároveň chtějí být zajímaví pro druhé pohlaví. Většinou zůstávají s jednou láskou, ale mají rádi obdiv i jiných. Hlavně v době mezi 22. a 29. rokem života. Hledají v druhém člověku jednoho z rodičů, muži matku a ženy otce. Často si i během života uvědomují svoji roli matky či otce a vypořádávají se s vlastním vztahem k rodičům.

Mut
(2.3 - 3.4.)

Krásná bohyně Mut, manželka boha Amona, je patronkou lidí, ke kterým se osud často nestaví spravedlivě. Obdařila je proto bojovným duchem, vynikajícím intelektem, skvělou intuicí a značnou bojovností. Díky těmto vlastnostem se její zrozenci dostávají na výsluní světa častěji než ostatní. Výrazné osobité kouzlo a nepřehlédnutelné charisma jim pomáhají překonávat obtíže života více než spolehlivě. Těmto lidem nikdo neodolá, snad proto jsou velkými svůdníky a svůdnicemi. Nicméně jejich volba životního partnera většinou není nejšťastnější. Měli by být opatrnější a svou lásku a horoucí srdce nenabízet celému světu. Tito lidé jsou praktičtí, své povinnosti a úkoly si dokážou mistrně zorganizovat. Vždy jsou mezi prvními, nic jim neunikne. Jen oni objeví nové možnosti tam, kde druzí vidí vyprahlou poušť. Jejich špatnými vlastnostmi jsou značná netrpělivost, podrážděnost až zlostnost. Nedej bůh, když někdo okamžitě nepochopí, co chtějí nebo zamýšlejí. Dokážou pak dát najevo svou nelibost s patřičnou dávkou jízlivé ironie. Zásadně se nezabývají myšlenkou, že druzí nemuseli být tak rychlí a bystří jako oni. Na druhou stranu pouze lidé narození ve znamení bohyně Mut se starají o druhé s dojemnou péčí a dokážou jim poskytnou účinnou pomoct v pravou chvíli. Nejšťastnější léta prožívají mezi 40. a 50. rokem života.

Isis
(4.4 - 6.5. )

Jméno této bohyně (egyptský Eset) pravděpodobně znamená 'křeslo', 'trůn' a je identické se znakem, který nosí na hlavě. Byla uctívána také jako 'kouzelnice', která syna Hora- a spolu sním i pozemské děti- chrání před hady, dravou zvěří a jiným nebezpečím.

Nejslavnější egyptská bohyně je pokládána za dárkyni a ochránkyni života. Věrná a oddaná Isis je posilována vroucí láskou ke svému manželovi Osirisovi. Pověstný je jejich upřímný vztah k synu Horovi, se kterým bývá často znázorňována- bohyně Isis drží na klíně malého Hora, zde lze hledat předobraz křesťanské Madony.

Lidé tohoto znamení mají rádi svoji rodinu, milují svůj domov i své děti. Snaží se zavést harmonii do svého života i do života svých nejbližších. Své děti vychovávají s láskou i porozuměním. Dokáží také projevit svoji přirozenou přísnost k sobě i druhým.

Tito lidé mají všestranné zájmy, málokdy se nudí - oni i jejich okolí. Jsou společenští, přitažliví a oblíbení. Občas tíhnou k sebeobětování se druhým.

Mají vkus a lásku k umění. Jsou kreativní, hraví a oplývají množstvím nápadů vycházejících z jejich fantazie, která nemá hranic. Je jim dána pevná vůle a odhodlanost vytrvat v nastoupené cestě. Často si nenechají poradit, raději vše vyzkoušejí na své vlastní kůži. Tím se projevuje jejich svéhlavost, díky které mají tvrdší životní zkoušky než druzí. Zvládnou cokoli a dokáží se rychle zmátořit a jít dál.

Horus
(7.5. - 8.6.)

Jeden z nejdůležitějších a nejstarších bohů Egypta. Bůh v podobě Sokola nebo muže se sokolí hlavou. Bůh slunce, nebe, světla, dědic pozemského panství boha Usira a božský vládce Egypta.

Důležitými kultovními místy boha Hora byly Edfu, kde byl uctíván jako okřídlené slunce, Kóm Ombo, kde jakožto syn Reuův nosil jméno Haruer, a Héliopolis, kde byl pod jménem Harachtej považován za Boha ranního slunce.

Egyptský bůh s ptačí hlavou je synem bohyně nevyčerpatelné štědrosti Isidy a boha Osirise. Je symbolem boje světla proti Temnotě a nabádá ke spravedlnosti. Podle egyptské mytologie svedl boj s tyranem Sethem, zvítězil, obnovil řád a stal se prvním svrchovaným bohem sjednoceného Egypta.

Lidé tohoto znamení touží po seberalizaci, je jim dána přirozená možnost i potřeba uplatnit se v životě. Jsou vynalézaví, obratní a mají dobrou paměť. Komunikace je pro jejich život velmi důležitá, dokáží hovořit, někdy až přespříliš. Občas se druhý člověk v jejich přítomnosti ani nedostane ke slovu.

Mají spoustu talentů a velké množství nápadů. Je jim dána velká energie, kterou se však učí během svého života používat. Mnoho věcí započnou a jen některé dotáhnou do zdárného konce. Nové začátky a vylepšování jsou u nich zcela běžné. Chybí jim trpělivost, proto se jim daří ve společnosti s druhými, kteří jejich nápady dovedou do cíle. Drobné opravy je nebaví, oni raději vymýšlejí něco "velkého". Každodenní rutinní práce pro ně nejsou. To po nich nikdo nemůže chtít.

Geb
(9.6. - 12.7.)

Geb je Bůh Země a jako její bůh je nositelem rostlin, které bují na jeho zádech a z jeho těla tryská i voda. Podle staroegyptského mýtu zplodil Geb s bohyní nebes Nut Slunce. Tak se stal 'otcem bohů' a svou pozemskou vládu předal nejprve Usirovi, potom Horovi a nakonec králi.

Zobrazován byl vždy v lidské podobě a s královskou korunou na hlavě. Někdy měl však místo koruny na hlavě husu, což však nebyl jeho posvátný pták, nýbrž hieroglifický znak jeho jména. Známe ho hlavně z reliéfů, nástěnných maleb a kreseb na papyrech. Zachovalo se i několik jeho bronzových sošek většinou z pozdní doby. Symbolizuje mateřství, plodnost, úrodu a sklizeň, v sobě skrývá klasický ženský princip- touhu podrobit se a obětovat se.

Tito lidé mají romantické založení. Rádi sní své krásné sny a toulají se v říši fantazie. Velmi touží po klidu a harmonii v běžném životě. Sen dokáží odlišit od reality běžného života, která se jim mnohdy zdá příliš drsná, a proto jsou dost často pesimisticky založení.

Sechmet
(13.7. - 14.8.)

Její jméno znamená 'Mocná' a svou podstatou je válečná bohyně. Bývá označována za matku vládce. Všude šíří hrůzu, podléhají jí Sethovi stoupenci, dokonce i had Apop. Bývá zobrazována jako lvice nebo žena se lví hlavou. Jejími zbraněmi jsou šípy, 'jimiž prostřeluje srdce', z jejího těla šlehá plamen.

Lidé tohoto znamení jsou pevní, sebevědomí, vytrvalí, tvořiví, energičtí a mají silnou vůli. Jsou obdařeni skvělým pozorovacím talentem a nepřehlédnou žádnou maličkost, kterou třeba ostatní vůbec nevnímají. Rychlost je další jejich předností, někdy se však příliš dravě ženou za svým cílem a neohlížejí se na druhé. Jsou to dobrodruzi, kteří nevydrží na jednom místě a zásadně se vyhýbají samotářskému způsobu života.

Toth
(15.8. - 16.9.)

Egyptský bůh s ptačí hlavou, který je patronem všech písařů, léčitelů a kouzelníků, vynikal důmyslem, vynalézavostí a tvořivostí. Jasnozřivost boha Totha odhalovala lži, podvody a krádeže. Nositele tohoto znamení patří k nepraktičtějším a nejproduktivnějším lidem. Vynikají v plnění svěřených úkolů, jsou plní, pečliví a přesní. Nikdy nepochybují, a pokud ano, tak to nikdy nepřiznají. Kritiku absolutně nesnášejí. Mají sklon odporovat všemu, co se neslučuje s jejich představami o životě. Zvlášť nepříjemní dokážou být, pokud činnost ostatních podléhá chaosu a nepořádku. Bývají náladoví, podezřívaví a krajně nedůvěřiví, jejich zrak každého propíchne jako laser a zpytavě zkoumá všechny nepravosti, úchylky, odchylky a nepřesnosti. Přesto nikdy nezůstávají bez přátel a velkého vlivu. Na ostatní lidi působí tajemně, hloubavě, skrývají v sobě jakési tajemství o řádu bytí, což je velmi přitažlivá vlastnost. Jedinci narození v tomto znamení jsou obětaví, dokážou druhým vytrvale a ochotně pomáhat, čehož ostatní lidé vydatně zneužívají. Proto by chráněnci boha Totha měli být na sebe opatrní. Špatně snášejí fyzickou či psychickou námahu. Při překročení určité meze u nich dochází k vážným zdravotním problémům. Ve společnosti a v lásce jsou spíše ostýchaví a bázliví. Málokdy dávají najevo své city, které jsou ovšem hluboké a silné. Někdy upadají do opačného extrému, aby neukázali, jak moc jim na partnerech záleží, obrňují se jakousi falešnou cudností a sexuální zdrženlivostí. Pokud se druhým podaří pancíř studu rozbít, získají v těchto bytostech skutečně šťastné a milující druhy.

Seth
(17.9. - 20.10.)

Seth byl v Egyptě zpodobňován například jako vepř, hroch, antilopa nebo osel nebo také nosorožec, krokodýl a ryby.
Jako pán pouště, jako "červený" Bůh, byl Seth pánem i všech egyptských zemí. V době cizí nadvlády (zvláště od vpádu Asyřanů) se tak stal nepřítelem země a symbolickou postavou zla.

Seth je podle egyptské mytologie Bohem války, bouře a pouště. Rovněž je pánem kovů, železné rudy jsou nazývány 'Sethovy kosti'. Bůh Horus jej porazil, a proto Seth bloudí světem jako vyhnanec, pronásledován úmorným a neúprosným sluncem. Aspekt exilu jej povyšuje na Boha svobody.

Lidé narození v období tohoto znamení touží po spravedlnosti a pravdě. Snaží se nacházet vždy správné odpovědi. Touží po rovnováze a harmonii, kterou hledají všude ve svém životě- v rodině, v partnerství, v práci, v koníčkách, všude. Rozhodují neustále o nových možnostech, hledají vždy tu jedinou správnou, ale i když se pro ni rozhodnou, zvažují, zda přeci jen není ještě nějaká "správnější" možnost. Nechtějí nikomu ublížit svým nesprávným rozhodnutím či postojem.

Pokud cítí, že je někomu ubližováno, jsou ochotni vždy pomoci a postavit se na stranu slabšího. Nesnášejí nepravost, podlost a lež. Těžko někomu odpouštějí. Pokud někoho hájí, pak nevnímají, jak silného protivníka mají před sebou, jednají v zájmu spravedlnosti, kterou se dokáží prosadit. V pracovní oblasti se projevuje jejich vrozená diplomacie a touha po spravedlnosti. Jsou velmi dobrými vyjednavači znepřátelených vrstev a snaží se najít vždy to nejlepší řešení.

Osiris
(21.10. - 25.11.)

Usir (řecky Osiris) byl jednou z nejvýznamnějších postav egyptského "panteonu" bohů. Jako vládce podsvětí, které 'obepíná' představuje Osiris slunce v jeho noční podobě. Můžeme ho spatřovat i v Měsíci, přičemž měsíční fáze jsou vykládány jako bohovo úmrtí a vzkříšení.

Egyptský bůh Osiris, nejčastěji zpodobňovaný s korunou, žezlem a důtkami, byl bůh podsvětí a vegetace. Symbolizoval nevyčerpatelnou sílu přírody. Manželkou mu byla jeho sestra - bohyně Isis. Bůh Hor byl prohlášen za jeho syna. Z tohoto byla odvozena i královská symbolika, podle které žijící vládce představuje inkarnaci Hora a zemřelý král se stává Usirem (Osirisem).

Lidé tohoto znamení jsou bystří, inteligentní, aktivní a zajímají se o různé záhady. Umí se dozvědět vždy to, co potřebují. Patří k nim neustálé otázky, které mohou být velmi namáhavé pro jejich okolí. Otázku dokáží přesně formulovat, takříkajíc na tělo, což některým jejich blízkým nemusí být opravdu příjemné. Pokud jim někdo lže, okamžitě to poznají a ještě si tu něčí lež pořádně vychutnají.

Jsou nároční na sebe i na druhé. Hlavně na osoby blízké. Chyby velmi nesnadno odpouštějí a sami se snaží jednat bezchybně. V lásce jsou nevypočitatelní, originální a tím si přitahují zájem ostatních lidí. Ráno se na svého partnera podívají s úsměvem a během chvíle mu ostře něco vytknou.

Anubis
(26.11. - 28.12.)

Anub v noci hlídá mumie před zlými mocnostmi. Při balzamování mrtvé zastupuje Anuba kněz v masce šakala. Poté, co vzešel Usir, je Anub poddaným nového panovníka mrtvých. Nyní váží srdce mrtvého u posmrtného soudu.

Snad proto, že bůh Anubis byl symbolem hranice mezi životem a smrtí, lidé narození v tomto znamení milují riziko, dobrodružství a hazard. Tato touha po nebezpečí je často vhání do velmi komplikovaných životních situací, ze kterých ne vždy vyjdou bez újmy.

Mají rádi život, ve kterém se stále něco děje. Nebaví je stereotyp a šedivá nuda. Stojí rádi na svých vlastních nohách a nechtějí, aby o nich rozhodovali druzí. Na druhou stranu, pokud někdo s něčím nedokáže pohnout, dokáží jim pomoci. Mají svá přání a cíle v životě a vědí, jak jich dosáhnou. Jdou svým směrem, pokud někdo jejich tempu nestačí, učí se právě během života trpělivě čekat. Někdy to jde jen těžko. Raději nalákají toho pomalého na spoustu dobrodružných zážitků.

Snaží se o nezávislost i v lásce. Milují své partnery a často se stává, že jejich láska není opětována. I přesto nezahořknou. Snad se jen nadchnou pro někoho nového.

Hathor
(29.12 - 29.1.)

Bohyně Hathor patří k nejsložitější z egyptských bohů. Jméno Hathor znamená Horův dům a tomu odpovídá znak, který ukazuje Horova sokola v domě.

V Thébách byla v podobě krávy uctívána jako bohyně zemřelých. Přáním umírajících bylo 'přejít do Hathořiny družiny', která do sebe pojímá i zacházející slunce, a chrání je před mocnostmi temnoty.

Lidé narození v tomto znamení jsou "životně" moudří, mají přehled a dokáží ocenit skutečnou podstatu záležitostí. Mají originální i šokující nápady, z toho důvodu žijí dost často o samotě, ne však osamoceně, ale sami se sebou. Mívají pocit, že jejich originalitě nikdo nerozumí, občas oni sami opovrhují návrhy druhých, které nejsou dostatečně na "jejich" úrovni. Mají rádi, když jde život podle jejich představ, neradi se přizpůsobují. Nemají rádi kritiku "jejich" dokonalosti.

V lásce se cítí často osamoceni, možná se sami oddělují od druhých, protože neumějí přistoupit na kompromis. V případě, že v jejich životě zvítězí láska nad rozumem, získají v nich druzí oddané a milující partnery. Toho, koho milují, nedokáží nechat na holičkách. V práci potřebují vést druhé, pak se cítí v pohodě.

Egyptský horoskop

13. března 2011 v 13:45 | Moraea |  Horoskopy
V kultuře starého Egypta byla astrologie považována za dar bohů. Jednotlivá znamení byla spojována s různými bohy a jejich vlastnostmi. K určitému božstvu bylo vždy přiřazeno i vymezené období roku. Znamení bohů bylo celkem jedenáct. Každé z nich mělo vlastní charakteristiku, která vycházela jednak z egyptské kultury a jednak z pozorování lidského chování.

Starý Egypt má pro své obdivovatele přímo magické kouzlo. Inspirují se jím malíři, architekti, filmoví tvůrci i módní návrháři. Je pravda, že hloubka poznání v této kultuře je přinejmenším pozoruhodná. Vyzkoušejte starý horoskop, kterému věřili tehdejší Egypťané. Třeba zjistíte, že lidská zkušenost překonává bariéru věků.


Čínský horoskop - živly

3. března 2011 v 21:03 | Moraea |  Horoskopy
Kromě zvěrokruhu v čínském horoskopu figuruje pět živlů: voda, dřevo, kov, země a oheň. V jejich přidělování je opět pravidelnost, tentokrát se střídají po dvou letech. Jeden z této dvojice roků je pak jin, druhý naopak protiklad jang. Toto rozdělení lze snadno určit podle poslední číslice roku:
Čínský horoskop – jang a jin
  • rok končící na 0 ... jang, kov
  • rok končící na 1 ... jin, kov
  • rok končící na 2 ... jang, voda
  • rok končící na 3 ... jin, voda
  • rok končící na 4 ... jang, dřevo
  • rok končící na 5 ... jin, dřevo
  • rok končící na 6 ... jang, oheň
  • rok končící na 7 ... jin, oheň
  • rok končící na 8 ... jang, země
  • rok končící na 9 ... jin, země
Známým zobrazením jin a jang je čínská monáda (dvaubarevný černo-bílý kruh, viz obrázek). Popis jin a jang (yin a yang) by byl na kapitolu samu pro sebe, tak snad někdy jindy...
Jednotlivé živly čínského horoskopu se navzájem ovlivňují a působí na sebe různými silami: vytváří se (create), podporují (overact), napadají se (insult) a ničí (destroy).

Čínský horoskop – živly

Kombinacemi znamení zvěrokruhu, živly a některými dalšími vlastnostmi odvozenými z data narození lze čínským horoskopem určovat vlastnosti, vztahy mezi lidmi, pravděpodobnost jejich šťastného soužití, a tak dále...

Čínský horoskop - jednotlivá znamení

3. března 2011 v 20:56 | Moraea |  Horoskopy
Nevíte, jak se projevují zástupci jednotlivých znamení nebo kdo je k nim spřízněná duše? Je načase se to dozvědět :o)

Krysa

Narozena v letech: 1900, 1912,1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008.
Krysa má neuvěřitelnou bojechtivost a útočnost, zároveň je velmi šarmantní a na první pohled působí klidná, vyrovnaná a veselá. Miluje společnost a společenské akce, nechce o nic přijít a má strach, aby něco nepromeškala. Je nadaná a vůdčí, ve svém životě se snaží dotáhnout dokonce vše,co začala, i když je úspěch téměř nulový.

Buvol

Narozen v letech: 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009
Buvol je trpělivý, mlčenlivý, rozvážný, má velmi inteligentní a originální myšlenky. V ostatních lidech budí důvěru, miluje samotu a práci, na kterou potřebuje potřebný klid. Své úkoly dokáže dotáhnout dokonce, ale ne vždy se mu to povede. Buvol je na pohled klidný, ale pokud je pořádně vydrážděn, stává se z něj cholerik. Buvolovy záchvaty vzteku nejsou časté, ale na druhou stranu jsou velmi prudké.

Tygr

Narozen v letech: 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010
Tygr je vhodný adept pro vůdce, má k tomu sklony. Nerad se podřizuje autoritám a snaží se je napadat. Bohužel dokáže snadno ztratit důvěru svými činy, ať už v politice, práci či lásce. Nedokáže naslouchat, ale potřebuje téměř naprostou oddanost. Pokud se tygr opravdu zamiluje, tak je schopen obrovské lásky.

Zajíc

Narozen v letech: 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011
Zajíc je velmi klidný, má rád rodinný život a snaží si ho chránit. Nemá rád boj a souboje o moc, je opatrný a zdrženlivý, raději si vše dvakrát rozmyslí. Zajíce jde snadno ovlivnit, je velmi důvěřivý. Dokáže být i neupřímný, umí lhát a podvádět, pokud potřebuje zjistit pravdu.

Drak

Narozen v letech: 1904, 1016, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012
Drak je silný, energický a otevřený. Je velmi důvěřivý a nechá se snadno ovlivnit, ať už médií nebo jinými lidmi. Proto na sebe i své okolí staví zbytečně velké nároky, které pak často není schopen splnit. Je velmi tvrdohlavý a často říká věci, kterých později lituje. Drak je často milován, ale svou lásku dává jen s rozvahou a ne moc často.

Had

Narozen v letech: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013
Had je moudrý, citlivý a plný humoru. Hodně přemýšlí a než něco podnikne, tak to dobře zváží. Spoléhá spíše na svou intuici a smysly, než na rady druhých, proto se nedá snadno ovlivnit, ale díky tomu občas chybuje. Had miluje velmi oddaně a často žárlivě.

Kůň

Narozen v letech: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014
Kůň má dobrý vkus, ví, co se hodí a umí zachovávat bonton. Rád se vyskytuje ve společnosti, má rád sport a v některém sportu vyniká. Je výřečný a má úspěch v politice, jelikož umí ovlivnit dav. Bohužel občas ztrácí pozornost a ne vždy dotáhne vše dokonce. Kůň je úspěšný především v kolektivu. Pokud se kůň zamiluje, tak obětuje lásce téměř vše.

Koza

Narozena v letech: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015
Koza je milovníkem přírody, ve které by dělala nejraději vše. Má ráda dokonalost a eleganci, potrpí si na zevnějšek. Koza je hodně pesimistická a nestálá, téměř nikdy není spokojena sama se sebou a svým neustálým zlepšováním otravuje své okolí. Má ráda peníze, nejlépe pokud si ji partner vydržuje.

Opice

Narozena v letech: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016
Opice je veselá, milá a laskavá. Dokáže si jít za svými cíly a nebojí se použít i podlou taktiku. Je velmi chytrá, zajímá se o spousty věcí, ráda čte a pak své poznatky uplatňuje v praxi. Dokáže si získat na svou stranu své okolí a manipulovat s ním. V lásce opice nemá štěstí, rychle se zamiluje, ale také rychle milovat přestane.

Kohout

Narozen v letech: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017
Kohout je spíše samotářský, nebere si servítek a bývá prudce agresivní, je ale dobrosrdečný. Je velice pilný, snaží se dosáhnout všechny svých cílů, ale ne vždy se mu to daří. V lásce má kohout spousty problémů, špatně získává lásku svého partnera, a když ji získá, nedělá mu problém partnera podvádět.

Pes

Narozen v letech: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018
Pes je nedůvěřivý a nejistý, neznámé lidi si k tělu pouští jen stěží, musí si je nejdříve prověřit. Je tvrdohlavý a zabývá se hlavně maličkostmi, místo toho aby řešil složitější problémy. Velkou předností psa je jeho trpělivost naslouchat druhé, tím si získává na svou stranu okolí, které je mu pak ochotné pomoci. V lásce je velmi silný a otevřený.

Prase

Narozeno v letech: 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019
Prase je rozený gentleman, který se zabývá o druhé, je galantní a velkorysý. Nezradí nikdy své blízké a velmi si jich váží. Je velmi upřímné, což mu někdy ubližuje. Prase koná své úkoly poctivě a s nadšením, skrývá se v něm velká autorita, kterou zvládne využít, když je potřeba. Prase má kolem sebe jen málo opravdových přátel, kteří mu ale vydrží na celý život. Prase má těžký milostný život, partneři ho často podvádějí a klamou.