! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Květen 2011

Proti přejídání

29. května 2011 v 22:09 | Moraea |  Domácí lékař
Přejídání je nervózním návykem, který ničí inteligenci těla. Jezte lehké potraviny jako jsou proso nebo žito. Tyto látky nezpůsobí zvýšení tělesné hmotnosti, i když jsem požívány v nadměrném množství. Pokud jste již chybu udělali, opražte po lžičce fenyklových a koriandrových semínek se špetkou soli a snězte. Také můžete vypít šálek teplé vody se šťávou z 1/2 citrónu a špetkou jedlé sody.


Proti bolestem hlavy

29. května 2011 v 21:39 | Moraea |  Domácí lékař
Rozemeleme pár kousků dalchinové kůry ve šťávě z citrónu. Vzniklou pastou potřeme spánky. Takto snadno a rychle odstraníme bolest hlavy. Stejná pasta je účinná při léčbě zanícených uhrů.

Další možnost:
1/2 lžičky mletého zázvoru smícháme s vodou, zahřejeme a vzniklou pastu naneseme na čelo. Někdy se může objevit pálení, ale není škodlivé. Tento postup přináší všeobecnou úlevu při bolestech hlavy.

Další způsob je v pozorování dechu. Všimněte si, zda nevydechujete jednou nosní dírkou prudčeji. Pokud ano, uspěte tuto nosdní dírku a dýchejte druhou tak dlouho, dokud bolest halvy neodezní.

Při specifických bolestech hlavy může být užitečné následující:

 • Bolest vycházející z nosních dutin můžete odstranit aplikací zázvorové pasty na čelo a dutiny.
 • Bolestí ve spáncích se zbavíte čajem z kmínu a koriandrových semínek, od každého půl lžičky do šálku horké vody.
 • Bolesti v v týle jsou příznakem toxinů v tlustém střevě. Na noc podáváme sklenici horkého mléka se lžičkou lněného semínka. Současně naneseme zázvorovou pastu za uši.


Proti astmatu

29. května 2011 v 21:29 | Moraea |  Domácí lékař
Doporučuje se čas z lékořice a zázvoru. K jeho přípravě použijeme půl lžičky smíchaného koření na 1 šálek horké vody.

Jiný lék k vnitřnímu použití připravíme smícháním 1/4 šálku cibulové šťávy se lžičkou medu a špetkou černého pepře. Přináší úlevu při překrvení a kašli, zmírňuje dušnost.


Oteklé a podrážděné oči

29. května 2011 v 21:09 | Moraea |  Domácí lékař
Oteklé oči
Dva sáčky s černým čajem spařte vroucí vodou a nechte 2 minuty louhovat. Potom vymačkejte vodu a na 10 minut přiložte na oči. Třísloviny v čaji by měli otok zmírnit.

Podrážděné oči
Použijte čaj heřmánkový. Ten se louhuje 20 minut.Tasseomantie - výklad symbolů - dotazy

29. května 2011 v 18:39 | Moraea |  Tasseomantie
Jelikož symbolů, které můžeme vyčíst v sedlině, je opravdová sousta, rozhodla jsem se, že je sem vypisovat nebudu. Možná se do toho časem i pustím, nicméně nyní to odkládám, jelikož bych se doslova upsala :o)

Každopádně, pokud jste v sedlině vyčetli něco, co zde zveřejněné není (což se stát rozhodně může - zveřejnila jsem opravdový zlomek všech symbolů), neváhejte se mě dotázat. Ráda Vám věštbu přiblížím :o)

Tasseomantie - výklad symbolů I.

29. května 2011 v 17:29 | Moraea |  Tasseomantie
Bota
- chrání, znamená i úspěch

Dům
- bezpečí, úkryt, stěhování. Jednoznačně dobré znamení. Důležitou roli sehraje rodina, lépe řečeno dobré rodinné zázemí.

Drak
- přání se vyplní

Dveře
- nové události, začátky

Had
- faleš, nebezpečí

Hůlka, hůl, tyč na konci zahnutá
- záporný symbol, který většinou varuje před nebezpečím.

Hvězda
- velké štěstí, dobré zdraví

Jablko
- dosažení znalostí, dokončení školy, získání diplomu

Klíč
- nové příležitosti a nové události

Kniha
- úřední jednání, soudy, studium

Kočka
- tajemno a zrada, nejspíš od někoho, kdo se tváří jako přítel. Záporný symbol, který negativně ovlivňuje všechny neutrální symboly...

Koruna
- znamení úcty ostatních lidí, kteří si tazatele váží hlavně pro jeho morální činy. Kladné znamení.

Kotva
- samotná na stěně hrnečku, znamená záležitost, která se dá jen těžko řešit. Když se dotýká jiné kresby, znamená nutnost řešit problém vzniklý v souvislosti s tou kresbou.

Křídla
- sdělení, zprávy

Kříž
- problémy, obětování se, cesty

Květina
-symbol krásy, a obdivu. Jestli je jedna a je rozkvetlá, znamená to lásku druhé osoby. Jestli je to celý pugét, jde o obdiv a dvoření celé party, více lidí.

Letadlo
- cesta, záleží na sousedních symbolech, jak to nakonec dopadne.

Loď
- úspěšné cestování, dálky

Most
- nové začátky

Mušle
- příznivá sdělení

Nůž
- problémy, hádky

Oko
- pozor na to, zda vše vidíte reálně

Otazník
- varování

Pavouk
- skryté skutečnosti

Pes
- přítel, opora

Písmena
- iniciály, obrácené "U" znamená splněná přání

Podkova
- štěstí, radost

Postava
- návštěva, dar.
- obrysy postavičky znamenají nečekaný milenecký vztah.

Pták
- příznivá sdělení

Ruka
- přátelství, láska

Ryba
- velké štěstí

Schodiště
- znamená cestu vzhůru k úspěchu a splnění snů. Pokud je hodně vratké a nepravidelné, znamená to, že tazatel musí za úspěch bojovat.

Slunce
- nejsilnější kladný symbol, který přebíjí všechny záporné. Znamená radost, lásku a veliké štěstí.

Šnek
- trpělivost nelámat věci přes koleno

Sopka
- vyhněte se silným emocím, hledejte klid

Strom
- splnění snů, dosažení cílů

Šíp
- nepříznivá sdělení

Šipka
- ukazuje směr, cestu. Pokud je na dně, znamená, že tazatel najde v životě správnou cestu. Jestliže míří ze dna přímo nahoru, budoucnost bude ještě skvělejší, než si může vůbec představit. Jestli jde stranou, splní se nějaké tazatelovo očekávání. Pokud jde ale dolů, znamená zklamání a neúspěch. Pečlivě prozkoumej, se kterými obrazci šipka sousedí nebo kterých se dotýká, protože to se pak její význam vztahuje k nim. Třeba takové prokláté srdce znamená úžasné vyhlídky v lásce.

Svíčka
- osvícení

Vidlička
- faleš, přetvářka

Vrána
- smrt nebo špatná zpráva

Zvířecí symboly
- jejich významy bývají podobné jako vlastnosti, které jsou jim připisovány. Slon znamená moudrost a štěstí, lev sílu, pes věrnost...

Tasseomantie - přítomnost, minulost, budoucnost

29. května 2011 v 17:10 | Moraea |  Tasseomantie
Hrníček uchopte do levé ruky. Zpravidla se čte od ouška směrem doprava - právě tam se zjevuje přítomnost. To, co míří vlevo od ouška, je minulost nebo to, co minulosti odchází, protilehlá oblast od ouška představuje blízkou budoucnost. Blíže ke dnu hrnu leží události, které přijdou dříve, naopak z okraje hrnku se čte vzdálenější budoucnost.

 • Čáry na okraji hrníčku znázorňují cesty, cestování. Čím jsou delší, tím Vás čeká delší doba mimo Vás domov. Čím jsou kratší, tím bude i cesta bližší.
 • Kolik je v šálku čar (po obvodu), tolik Vás bude čekat cest.


Tasseomantie - výklad zdraví

29. května 2011 v 16:59 | Moraea |  Tasseomantie
Abyste mohli vyčíst ze sedliny Vaši zdravotní stránku, zaměřte se na dno šálku. V této části se zjeví Vaše zdraví a energie.

 • Je-li dno plné sedliny (bez bílých skulinek), Vaše zdraví je v pořádku.
 • Prosvítají-li bílé skulinky, tu a tam prožíváte menší psychické kolapsy. Jste více labilní. Je třeba optimistického pohledu na svět, radovat se z drobností.

Šálek stále držíte v levé ruce a na jeho dno si promítněte své vlastní tělo s tím, že hlava je znázorněna nahoře na dně.

 • Pokud je dno celistvé bez bílých skvrn, tak jste po fyzické stránce naprosto v pořádku.
 • Jsou-li větší bíla místa na dně šálku, promítněte si do nich své tělo, jednotlivé orgány - právě tam může být skrytý Váš zdravotní problém.
 • Jsou-li bílá místa v oblasti hlavy, dopřejte si odpočinek
 • Krk, ramena, záda, paže, plíce značí unavenou páteř. Začněte cvičit, vašemu tělu to jen a jen prospěje.
 • V oblasti srdce se většinou jedná o nenaplnění touhy. Stále Vám "něco" chybí. Snažte se být více usměvaví, vstřícnější.
 • V oblasti zažívání a jiných důležitých orgánů je třeba se zamyslet nad svým stravováním. Vitamíny, tekutiny..
 • Kyčle, nohy, chodidla - pozor na úrazy, zlomeniny...


Tasseomantie

29. května 2011 v 16:49 | Moraea |  Tasseomantie
Tasseomantie (také známá jako Tasseografie nebo Tassologie) je věštění z čajových lístků, kávové sedliny nebo vinných sedimentů ze dna šálku či sklenky. Termíny pocházejí z francouzského slova tasse (pohár), který podle pořadí pochází z arabského slova tassa příbuzný, a řecké přípony-graf (psaní),-logy (studium), a-mancy (věštění).

Jak na to?
 • Nejprve si připravíme sypaný čaj či tureckou kávu. Pokud možno používejte bílý nižší šálek. Vyhněte se používání různých přísad, jako je cukr, mléko, apod.

 • Poté, co si nápoj připravíte, uchopte jej do levé ruky, pohodlně se usaďte a začněte čaj či kávu popíjet. Před každým douškem do šálku vydechněte. Snažte se, aby Váš výdech vešel do šálku spolu s Vašimi myšlenkami.

 • Po vypití překlopte zbylý obsah hrnku na talířek směrem od sebe ven. Se šálkem nehýbejte, vydržet chvilinku než veškerý obsah steče na podšálek. Jednoduchým pohybem levou rukou zcela lehce šálek překlopte a vyčkejte 5-10min, dokud sedlina nezaschne. Pokud otočíte šálek dříve, než přebytečná voda vyteče na talířek, obraz se Vám rozteče či rozmaže, což velice zkresluje obsah sdělení, které se poté stává nečitelné.

 • Nyní popusťte uzdu fantazie. Zaměřte se na jednotlivé symboly v kávové sedlině.


Pyromantie

29. května 2011 v 16:19 | Moraea |  Druhy věštění
Pyromantie (z řeckého PYROS, "oheň" a manteia, "věštění") je umění věštění pomocí ohně.

Historie

Od dávných časů měl oheň veliký význam ve společnosti, proto je velice pravděpodobné, že pyromantie byla jedna z nejstarších forem věštění. Ve starověké Číně byla pyromantie často provozována v období neolitu a během Shang a Zhou dynastie a to v podobně pálení věšteckých kostí (obvykle se jednalo o lopatky volů nebo želví krunýře) - Pozorovaly se trhliny, které oheň způsobil.

Druhy pyromantie

Základní metoda pyromantie je věštění z plamenů - z obětního ohně, svíček nebo jakéhokoli jiného zdroje ohně. Pozorují se tvary a poskakování plamenů.

Alomantie - věštění pomocí ohně a soli
Botanomantie - věštění pomocí spalování rostlin
Kapnomantie - věštění pomocí kouře (tenký kouř byl dobrým znamením)
Empyromantie - pálení listů vavřínu
Ostelomantie - věštění pomocí pálení kostí
Plastromantie - pomocí pálení želvích krunýřů (starověká Čína)
Skapulomantie - věštění pomocí pálení lopatek (severní Amerika a Asie)


Oneiromantie (pessomantie)

29. května 2011 v 16:09 | Moraea |  Druhy věštění
Oneiromantie (z řeckého Oneiroi) je forma prorokování založená na výkladech ze snů. Z našich snů se můžeme dozvědět mnoho. Sny odrážejí naše vnitřní procesy a neharmonie, a zároveň nám symbolickou formou nabízejí lék či klíč k řešení. Naučit se porozumět těmto hlasům nevědomí a naslouchat jejich poselství není tak těžké, jak se na první pohled může zdát.

Sny představují naše vnitřní zrcadlo a přinášejí nám více či méně srozumitelná symbolická poselství o tom, co se aktuálně odehrává v našem nevědomí. Práce s nimi nám tedy může přinést nejenom cenné informace o našem nitru a o tom, co ve svém bdělém životě nedoceňujeme nebo přehlížíme, ale i o událostech budoucích, které na nás čekají.


Nekromancie

29. května 2011 v 15:49 | Moraea |  Druhy věštění
Nekromancie (z řeckého νεκρομαντία, nekromantía, ze slov νεκρός - nekrós - mrtvý a μαντεία - manteia - věštění) je forma magické evokace. Jde o cílené vyvolání duše zemřelého se záměrem získat od něj nějakou informaci, případně duchovní ochranu.

Vychází se z předpokladů, že mrtví, jejichž existence není omezená hmotnou úrovní, mohou vidět budoucí události. Mohou poskytnout cenné informace o povaze duchů a démonů a dát magikovi rady pro komunikaci s nimi.

Určitým typem nekromancie je spiritismus, tedy vyvolávání duchů zemřelých. Hermetici 19. století však již považují spiritismus za pokleslou formu nekromantie, kde jsou vyvolávající v moci vyvolaného ducha.

Nekromant - osoba, pokoušející se evokovat zemřelého - k tomu používá speciálních magických praktik. Používají se různá zaklínání a magické artefakty, například svíce nebo speciální nekromantická kuřidla, protože mrtvý se materializuje z kouře. Nekromant by měl určitou dobu před evokací dodržovat půst, sexuální abstinenci, vyvarovat se požívání alkoholu a pokud možno vybrat si astrologicky správný čas.

Čarodějné knihy obsahující návody k vyvolání zemřelých se nazývají grimoáry.Otevření třetího oka - zrcadlo

28. května 2011 v 15:39 | Moraea |  Orákulum
Základem této techniky je posadit se do tureckého sedu před veliké zrcadlo a uvolnit svoji mysl, k čemuž postačí několikrát se zhluboka nadechnout a vydechnout. Určitě není naškodu, pustit si nějakou, pro nás příjemnou, relaxační muziku.

Když jsme posléze dostatečně uvolněni, zahledíme se do zrcadla do místa třetího oka. Je to na stejném principu, jako když se snažíte vyvolat si vize pomocí křišťálu.


Otevření třetího oka - mantra

28. května 2011 v 15:29
Třetí oko lze otevírat i mantrou. Je to vlastně jeho bídža mantra. Doporučuji denně zpívat několik minut.

Mantra zní Óóóóóóóómmmm. Přikládám video pro ukázku.


Otevření třetího oka - ametystová voda

28. května 2011 v 15:19 | Moraea |  Orákulum
Otevírání třetího oka pomocí ametytové vody:

Ametystový elixír na otevření třetího oka uvolňuje naše psychické schopnosti a buduje v nás důvěru a porozumění pro úlohu, kterou na tomto světě máme.

Pro výrobu této vody budeme potřebovat ametyst, který dáme do sklenice čisté vody (nejlépe pramenité bez přísad) a necháme ji přes noc stát na měsíčním světle. Jednou týdně bereme 15 kapek před spaním, nebo bereme 15 kapek půl hodiny před meditací. Ametyst nám pomáhá dosáhnout vyšší roviny vědomí.

Polykáme či potíráme místo třetího oka. Vizualizujeme.


Otevření třetího oka - vizualizace

28. května 2011 v 14:59 | Moraea |  Orákulum
 • Posadíme se nebo si lehneme
 • Uvolníme se. Provedeme dechová cvičení...
 • Vizualizujeme fialový točící se vír v oblasti třetího oka
Po několika minutách (10-20) skončíme. Opakujeme každý den.

Tuto metodu jsem kdysi našla na internetu. Zveřejňuji ji jen kvůli tomu, abych měla k dispozici ucelené techniky otevírání třetího oka, nicméně si myslím, že mnohem vhodnější jsou metody stavějící na transu a hlubokém uvolnění.

Otevření třetího oka - mudra

28. května 2011 v 14:49 | Moraea |  Orákulum
Na otevírání čaker můžeme použít kombinaci meditace, mudry a matry. Mudry, které používáme, mají schopnost poslat více energie danému místu v těle, kde je čakra umístěná. Na znásobení )činku se používá zvuk. Používáme speciální typ manter, tzv. bídža mantry, "primární zvuky" nebo "semena, z nichž vyrůstá všechno ostatní". Kadýá čakra má přiřazenou svou vlastní bídža mantru. Když se tento zvuk zpívá, v těle vzniká rezonance a tu vycítíte i v dané čakře. Co se týče výslovnosti, nezapomínejme, že zvuky jsou zvučné a dlouhé - tedy "A" zní jako "aaaa" a "M" zní jako "mmmmg". Když děláme čakrové meditace, čiňme ji alespoň během 7-10 dechů. Zazpíváme zvuk párkrát po sobě (např. 3x), nedechneme se, zazpíváme znovu, znovu se nadechneme a tak dokola.

Ruce držíme ve spodní polovině hrudníku. Prostředníčky jsou narovnané a dotýkají se špičkami a ukazují dopředu. Ostatní prsty jsou ohnuté a dotýkají se dvou horních článků. Palce jsou nasměrovány k našemu tělu a dotýkají se špičkami. Soustředíme se na oblast třetího oka uprostřed čela. Zpíváme Om nebo Aum.


Otevření třetího oka - ametyst

28. května 2011 v 14:49 | Moraea |  Orákulum
Otevírání třetího oka ametystem:

Co potřebujeme:
 • Místo kde nebudeme nikým a ničím rušeni
 • Ametyst
 • Dokázat uvolnit svoji mysl
 • Trpělivost

Technika:
 • Lehneme si na záda
 • Přiložíme si ametyst k místu třetího oka
 • Uvolníme se a začneme relaxovat, meditovat
 • Ve vhodném rozpoložení požádáme ametyst o otevření třetího oka. Vizualizujeme.
V tomto stavu setrváme alespoň dvacet minut. Pokud chceme techniku ukončit, pomalu se začneme vracet do normálního stavu. Je jisté, že se to jen málokomu na poprvé povede. Důležité je umět relaxovat a dokázat se plně uvolnit.


Lisa Thiel - Yule

27. května 2011 v 21:09 | Moraea |  Ostatní písně

(Chorus)

Enter the night and you'll find the light,
That will carry you to your dreams.
Enter the night, let your spirit take flight,
In the field of infinite possibilities

On the longest night we search for the light,
And we find it deep within.
Open your eyes to embrace what is wise,
And see the light of your own soul shining.

(Chorus)

Wrap up in the cloak of starry darkness my child,
And you'll find the center of all things.
For from this space of the deepest dark place,
Life Eternal does spring.

(Chorus)

So when you find that spark
When you dream in the dark,
Hold it close to your heart and know.
All that you see is all that can be
When you give birth to the dreams of your soul.

(Chorus)