! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Červen 2011

Rituální koupel

26. června 2011 v 16:39 | Moraea |  Rituály
Účelem rituální koupele je očištění se zevnitř od negativních energií a připravit svou psychiku, mentální a spirituální.

Do vody koupele by měly být přidány sůl, byliny a oleje v barvě, která je v harmonii s prací, která bude vykonávána.

Příprava:
 • Vyberte byliny, oleje a soli (ve stejné barvě, jako svíce), které budete používat.

 • Mějte připraveny k zapálení kadidelnici a uhlík s odpovídajícím kadidlem. Pokud kadidla neupřednostňujete, postačí vonné tyčinky či aroma oleje.

 • Posvěťte svíci příslušné barvy (pokud možno používejte stejný olej, který používáte do koupele).

 • Mějte připravenou svěcenou vodu (svěcená voda může být připravena z: 1/3 mořské vody (použijte říční vodu s přidanou solí, není-li mořská voda dostupná), 1/3 říční vody a 1/3 pramenité vody. Můžete se však i řídit podle TOHOTO nebo TOHOTO návodu)

 • Pokud máte v koupelně přehrávač s meditační hudbou, neocenitelně vám to pomůže při vizualizaci a meditaci.

 • Sklenice vína je též potřebná k dovršení rituálu. A vaše obětní miska na úlitbu Bohům (pokud nejste plnoletí či abstinujete, rozhodně Vám přijde vhod TENTO seznam, čím můžeme víno nahradit)

Postup:
K zahájení zhasněte světla a rozsviťte svíci (svíce) a kadidlo, pusťte hudbu, naplňte vanu horkou vodou a přidejte byliny, oleje, soli a pohár svěcené vody. Svou Athame nakreslete a vizualizujte Vodu nebo Vypuzující Pentagram nad vodou koupele. Všechny tyto nástroje reprezentují čtyři Elementy; Vzduch/kadidlo a vůně z koupele, Oheň/horkost z koupele, Voda/koupel a svěcená voda a Země/byliny a oleje.

Ponořte se do vody a představujte si své očištění od všeho negativního. Vězte, že tyto energie odplouvají z vašeho psychického, mentálního a spirituálního Já do vody. Odpočívejte a užívejte horkosti vody, vůně ve vzduchu a pocitu očištění od všeho negativního, nechte se unášet. Nyní se soustřeďte a představujte si účel přicházejícího rituálu a vězte, že jste plně připraveni. Když ucítíte, že jste připraveni, vytáhněte špunt a zůstaňte ve vaně, než voda odteče. Jak voda odtéká, představujte si a vězte, že všechna negativní energie, která je nyní ve vodě odchází do Země.

Vystupte z vany a proveďte sebepožehnání:

Požehnejte každou oblast za hlasitého říkání:

Požehnána buď má mysl, která se učí o tvých cestách. Požehnány budiž mé oči, které uzřely tento den. Požehnány budiž mé rty, které pronášejí Vaše jména a střeží Vaše tajemství. Požehnány budiž mé prsy, stvořeny v kráse (Požehnána budiž má hruď stvořená v síle). Požehnán budiž můj falus (mé lůno), neboť bez něho bych nebyl. Požehnána budiž má kolena, která mohou klečet u tvého Svatého Oltáře. Požehnána budiž má chodidla, která mě přivedla na tuto cestu.

Proveďte úlitbu Bohům a vypijte víno. Po usušení a oblečení ukliďte koupelnu a vezměte úlitbu ven k vrácení Zemi.


Kleopatřina zkrášlující koupel

26. června 2011 v 10:59 | Moraea |  Domácí lékař
Mám pro Vás skvělý, vyzkoušený recept na úžasnou zkrášlující Kleopatřinu koupel.

Budete potřebovat obyčejné ovesné vločky a mléko. Do misky nasypte hrst vloček a zalijte je mlékem tak, aby zlehka plavaly. Dejte je svařit na chvíli do mikrovlnné trouby - asi na půl minuty. Pak celý obsah nalijte do teplé příjemné vany. Celá se vykoupejte i s vlasy. Užijte si tuto koupel a dopřejte si pořádný relax. Věřte, že nebudete potřebovat žádnou kosmetiku na mytí ani po koupeli.

Tuto koupel si klidně dopřejte jednou týdně. Nezapomeňte si připravit sítko na odpad, abyste si vločkami neucpali vanu.


Runová magie

26. června 2011 v 10:50 | Moraea |  Runová magie - knihy
Autor: Petra Neomillnerová

Vraťme se zpátky ke kamenům, pokrytým runami, posaďme se a naslouchejme, co o runách říkají staří bohové.

Tajemství prastarých značek může otevřít cestu, která nám byla dosud uzavřená. Cestu k moudrosti. Runová magie je prastarým odvětvím tajných věd.

Kniha nás stručně seznamuje s runovou abecedu, s významy a použitím run.


Velká učebnice čarodějnictví a magie

26. června 2011 v 10:41 | Moraea |  Magie a čarodějnictví - knihy
Autor: Raymond Buckland

Tato učebnice je předkládaná ve formě lekcí vrcholících zábavnými a poučnými cvičeními, ideálními pro samostatné studium i práci ve skupině. Je to dokonalá kniha pro seriózního studenta, samostatně působící čarodějnici, nově se vytvářející sabat nebo jednoduše pro zvědavé čtenáře. Autor v ní učí historii, praxi, kompozici, formulacím, mechanice magie, bylinkářství, věštění zkrátka všem aspektům praxe čarodějnického kultu Wicca.


Kniha stínů

26. června 2011 v 10:40 | Moraea |  Magie a čarodějnictví - knihy
Autor: Scott Cunningham

Bez své vlastní Knihy stínů se jak známo neobejde žádný skutečný adept magie. Nahlédnout však do Knihy stínů slavného mága, to se nepoštěstí jen tak někomu. Scott Cunningham - jeden z nejslavnějších učitelů magie a čarodějnictví a autor mnoha dnes již klasických knih - chtěl však svým žákům a všem zájemcům o magii nabídnout něco mimořádného, a tak svou vlastní Knihu stínů sám upravil pro vydání.

Tato publikace je proto pro každého adepta čarodějnictví malým zázrakem. Vznikla sice již před více než dvaceti lety, ale rukopis byl brzy nato ztracen a objevil se až v nedávné době v pozůstalosti autora v poškozené obálce. Nakonec se tedy loňského roku dočkal svého prvního vydání a hned vzápětí se dostává do rukou i českému čtenáři.

Tato raritní kniha obsahuje mnoho původních zaříkadel, rituálů, invokací a seznamů bylin. Kniha vám prostřednictvím reprintů ručně kreslených Cunninghamových znamení, symbolů a run dá nahlédnout do fascinujících zkušeností tohoto nestora moderního čarodějnictví.


Artrelax

25. června 2011 v 19:30 | Moraea |  Magické obchody
V tomto e-shopu je k nalezení široké množství knih zaměřených na záhady, tajemno, problematiku UFO, magii, ezoteriku, životní styl, alternativní medicínu a léčitelství. V nabídce jsou také amulety, talismany, siderická kyvadla, tarotové a vykládací karty, věštecké koule, relaxační hudba a meditační CD. Nechybí vonné tyčinky, esenciální a koupelové oleje Salus, balzámy Bio Karité, runové sady a přívěšky ze vzácných kamenů.Techniky přírodní magie

25. června 2011 v 16:20 | Moraea |  Magie a čarodějnictví - knihy
Autor: Scott Cunningham

Země - Vzduch - Oheň - Voda

Čtyři živly jsou mocnými magickými nástroji. S využitím jejich energie můžeme proměnit sebe, své životy, celý svět. Tento oblíbený průvodce obsahuje více než 75 zaříkadel a rituálů, s jejichž pomocí můžete využít podivuhodné síly přírody.Herbář léčivých rostlin (1.-7. díl)

25. června 2011 v 16:09 | Gwinney |  Bylinky - knihy
Autor: Jiří Janča a Josef A. Zentrich

Nejucelenější herbářové dílo v historii českých zemí, které vyšlo celkem v sedmi základních dílech, doplněné barevnými ilustracemi Magdaleny Martínkové.
1. díl A-D
2. díl E-K
3. díl L-P
4. díl P-Š
5. díl T-Ž
6. díl Doplněk
7. díl Receptář

Poselství run

25. června 2011 v 16:09 | Moraea |  Runová magie - knihy
Autor: Reneta Helber

V nové knize známé české věštkyně ožívá tentokrát runová magie. V runách je obsaženo prastaré vědění o skrytých nebeských i zemských proudech a runové rituály si dodnes uchovávají velkou sílu. Publikace se věnuje především významu jednotlivých znaků, které jsou výtvarně ztvárněné na kartách, a typům věštění, ale obsahuje i základy severské mytologie a uvádí využití run v lidovém léčitelství i oblíbené receptury našich severských předků. Knihu doplňuje překrásně barevně provedená sada karet.


Léčivá síla minerálů

25. června 2011 v 15:59 | Moraea |  Léčivé kameny - knihy
Autor: Cassandra Easonová

Ilustrovaný průvodce více než 150 krystaly s léčivými a magickými účinky, jež vnášejí do života harmonii a radost, podrobnou a srozumitelnou formou seznamuje čtenáře s tím, jak lze kameny využít doma, v práci, k léčbě, v magii, při věštění budoucnosti a pro náš fyzický i psychický rozvoj. Uvádí, jak dobíjet energii samotných kamenů a v podrobných tabulkách najdeme, které květy, byliny, oleje, planety a hvězdná znamení jsou spjaté s každým minerálem.

Easonová Cassandra - Léčivá síla minerálů - Ilustrovaný průvodce více než 150 ner

Kameny od A do Z (2. díl)

25. června 2011 v 15:55 | Moraea |  Léčivé kameny - knihy
Autor: Judy Hallová

Více než 200 nových lečivých krystalů. Průvodce světem nejzajímavějších krystalů, více než 200 nových lečivých kamenů.

Volné pokračování knihy Kameny od A do Z.

Pro velký úspěch, jehož se dočkalo vydání knihy Kameny od A do Z, se autorka rozhodla seznámit čtenáře s mnoha dalšími krystaly a specifickými postupy práce, na které v prvním díle už nezbylo místo. Unikátní polodrahokamy přinášejí nové, netušené možnosti, a jejich kombinace zesiluje původní účinek. Množství fotografií vám přiblíží barevnou krásu krystalů, s jejichž pomocí můžete nejen léčit sebe i ostatní, ale i postupovat v duchovním vývoji a cestovat do nehmotných sfér a říší.

Krystaly byly odedávna mocnými pomocníky a pokladnicemi moudrosti a není sebemenší důvod, proč by to dnes mělo být jinak.


Kameny od A do Z

25. června 2011 v 15:54 | Moraea |  Léčivé kameny - knihy
Autor: Judy Hallová

Drahé kameny zná lidstvo už celá tisíciletí a od počátků civilizace je považuje za mocné léčivé, ochranné a magické prostředky. A protože jejich obliba přetrvala až do dnešní doby, na jejich účincích určitě něco bude.

Na to, abyste se v nich dokázali vyznat, ale naštěstí nemusíte být mineralogové. Stačí mít po ruce knihu Kameny od A do Z. Z ní se o krystalech dozvíte doslova první poslední: nejdříve jak vznikají, jak je správně nakupovat a pečovat o ně. A pak už se podíváme na každý jednotlivý kámen. Dozvíte se, jak přesně vypadá, ale hlavně jaké choroby či poruchy léčí, jak prospívá a k čemu se používá. Dočtete se, jak na člověka působí v duševní, mentální i hmotné rovině, a poučíte se o ezoterických zákonitostech fungování duše i těla. To všechno samozřejmě doprovází množství nádherných barevných fotografií, ilustrujících nejen kameny známé i neznámé, ale také nejrůznější zajímavosti, jako jsou třeba drahokamové elixíry.

A moudrost našich předků je náhle na dosah (podrobný průvodce světem léčivých krystalů)


Letní slunovrat - Litha

21. června 2011 v 20:52 | Moraea |  Akce a Aktivity
Oslava světla, zrození Boha Slunce, který nám poskytuje teplo i energii - právě toto se slaví v tento den a po celou noc.

Dnes světlo vítězí nad temnotou a oslavuje se bohyně Litha, jenž je matkou slunečního syna. Nastává pro nás čas nových začátků a příležitostí. Barvy přírody, na které se nám naskýtá pohled, jsou symbolem očisty, aktivního odpočinku a veselosti.

V tento den nastává čas radovánek a bujarých oslav. Věnujte jej očistě - zbavte se všech neduhů. Vykonávejte očistné rituály, zapalujte ohně a radostně tančete. Zaplétejte věnce a s proneseným přáním je spalujte v ohni.

Poděkujte přírodě za dary, kterými nás obohacuje.

Přeji krásné prožití svátku Litha :o)


Rituál vzývání Litha

21. června 2011 v 20:39 | Moraea |  Wiccanské rituály
Odříkejte či pozpěvujte:

Od Blíženců po Raka,
Měsíc, Velká královna,
pronásledována Hernem mocným
v lesích temných a zelených.

Letní kouzlo, dílo dobré vůle
nabírá na síle
a otáčí kouzelné mlýny.
Oceány se v horku třpytí,
zvedají vlny vášní.
Dubový a Svatý král je ovládají
ve prospěch své Paní.

Letní kouzlo, dílo dobré vůle
nabírá na síle
a otáčí kouzelné mlýny,
vzduchem tančí víly,
dokola kol, vábí lidi na zem
pod posvátným kopcem.

Letní kouzlo, dílo dobré vůle
nabírá na síle
a otáčí kouzelné mlýny.
Římský bůh Faunus
hraje na flétnu
zaříkadla melodii
lásky a vyléčení
čarovnou vodou ze studny.

Letní kouzlo, dílo dobré vůle
nabírá na síle
a otáčí kouzelné mlýny.
Shakespearova noc elixírů
jasného světa někde mezi,
kde elfové skrývají své poklady
a děvy tančí nespatřeny.

Letní kouzlo, dílo dobré vůle
nabírá na síle
a otáčí kouzelné mlýny.
Křižovatky se otvírají,
mrtví vstávají.

Jsem čarodějnice
a vím, jak čarovat nejlépe!
Letní kouzlo, dílo dobré vůle
nabírá na síle
a otáčí kouzlené mlýny.


Knihy Dobra

21. června 2011 v 11:19 | Moraea |  Knižní obchody
Úžasný obchod neprodávající jenom knihy, ale i esoterické zboží jako jsou léčitelské pomůcky, kamínky a drahokamy, vonné tyčinky a mandaly. Dále jsou zde k sehnání různé šperky, zvonkohry, různé hudební nástroje, přírodní medicína aj.Čarodějnická kuchyně

19. června 2011 v 10:30 | Moraea |  Magické obchody
Na tento čarodějnický obchůdek jsem narazila čistě náhodou. Myslím, že není tak známý, jako jiné e-shopy, ale i tak mě velice zaujal a to výběrem a neuvěřitelně příjemnými cenami. Doporučuji navštívit :o)Návod na výrobu lapače snů

18. června 2011 v 16:49 | Moraea |  Rady a návody
Budeme potřebovat
 • kruh - velikost záleží jenom na Vás. Na výrobu se dají použít proutky, dráty..
 • vlna, stužka, bavlnky
 • nit - může být i silnější
 • korálky, kamínky, pírka
 • nůžky
Postup
 • Připravený kruh omotáme vlnou nebo stužkou (obrázek 1)
 • Nyní se pustíme do vyplétání pavučiny bavlnkou nebo nití (obrázek 2, 3, 4, 5)
 • Když máte síť upletenou, zauzlujte nit a připevněte kamínek nebo korálek.
 • Nakonec uvažte pírka.


Na ukázku uvádím můj lapač snů dnes vyrobený:


Lapač snů

18. června 2011 v 16:19 | Moraea |  Pomůcky
Americký kmen Siouxů věří, že lapač snů zachycuje dobré sny a špatné odhání. Také prý chrání před negativní energií a přináší štěstí - v lásce i v životě. Lapače se vyrábějí v různých velikostech, ale tvar a materiál zůstává stejný. Každá část talismanu má svůj magický význam. Spousta lidí ho nosí jako šperk, ale aby lapač dobře chránil tvé sny, měl by být zavěšený v prostoru, v místnosti, kde spíme.

Podle indiánské mytologie jsou sny posly z jiného světa, kteří mají vliv na život člověka. Lapač snů je tedy magický filtr těchto tajemných sil. Zatímco noční můry odráží, příjemné sny "propouští" ke spáči. Také aktivuje pozitivní energii, aby lidem přinášela štěstí.

Části talismanu:

Kamínek:
Kamínek uprostřed síťky znázorňuje "vlastní já" člověka. Je to střed, kolem kterého se točí svět. Indiáni věří tomu, že se sny (ať už dobré, špatné nebo strašidelné) sanží najít každého človíčka. A že tohle centrum (vlastní já) je třeba chránit, především před negativní energií. Proto šamani vymysleli Iniánům lapač snů.

Kruh:
Kruh lapače snů má 2 významy: představuje svět a vesmír a chrání kamínek (tedy vlastní já člověka). Je to první překážka pro negativní síly, které se na spáče valí. Kruh (často z vrbové větvičky omotané kůží) má zadržovat negativní vlnění.

Peříčko:
Peříčka (většinou 6 nebo 8, které jsou spojeny do párů, a přitom je každé zakončené kamínkem) jsou přivázána ke kruhu. Zachytávají vesmírnou energiia sny a dopředu je filtrují. Noční mury jsou odraženy do … pryč :-)) a sladké sny jsou přeneseny do síťky. Ta také zachytí všechnu negativní energii, která by přece jen přes pírka prošla.

Síť:
Síť s uzlíkama je v lapači snů to nejdůležitější! Chytá děsivé sny a negativní síly. Indiáni totiž věří, že negativní energie, která se v síti zachytí, zabloudí a nenajde cestu ke kamínku uprostřed (tedy k člověku). Symetrie sítě symbolizuje harmonii. A přesně tu všichni zlí duchové nenávidí…


Rituál po zatmění Slunce či Měsíce

16. června 2011 v 14:39 | Moraea |  Rituály
Rituál proveďte krátce po zatmění, ten den nebo ve dnech následujících. Zatmění symbolizuje znovuzrození a transformaci. K rituálu si připravte oblíbené pokrmy, nápoje a květiny. Vytvořte kruh s bílými svíčkami po obvodu, s vůněmi apod. Po vnitřním obvodu můžete ještě postavit bílé svíčky navíc. Do středu dejte jednu bílou svíčku. Uvolněte svoji energii tancem, zpěvem, bubnováním nebo jiným způsobem, který vás dostane do příslušné nálady. Vzývejte božstva, zapalte svíci uprostřed a proneste:

"Jak se světlo vrací na oblohu, osvětluje moji cestu. Oslavuji skutečnost, že svoji cestu v příštích dnech a týdnech uvidím naprosto jasně."

Rituál zakončete jídlem a pitím, zpěvem, tancem nebo čímkoli jiným, co vám pomáhá radovat se z pocitu osvobození a zázraku znovuzrození Slunce či Měsíce. Svíci zapalujte každý den asi tak hodinku, dokud se celá nespálí.


Zdroj: Jasnovidka Prevorstská

Rituál před zatměním Slunce či Měsíce

16. června 2011 v 14:19 | Moraea |  Rituály
Vhodná doba k jeho vykonání je den před zatměním. Vytvořte na zemi kruh a doprostřed něj postavte černou svíci. Nepalte žádné vonné esence ani nezapalujte jiné svíce. Nevyvolávejte žádnou energii. Pohodlně se usaďte a zaměřte svoji pozornost do svého nitra. Sledování vlastního dechu vám v tom pomůže. Dýchejte pravidelně a zhluboka. Nechte ustoupit napětí a neklid a pozorujte vše, co přichází z hlubin vašeho nitra. Možná, že vám chce vaše duchovní já něco sdělit. Jakmile budete cítit, že jste připraveni, a to i přesto, že jste nic zvláštního nezaznamenali, zapalte černou svíci a řekněte tato slova:

"Nechť je tato svíce vnitřním světlem, lampou poustevníka, která mě vede do vlastních temnot. Nechť mám odvahu čelit čemukoli, co tam naleznu, a ať tomu porozumím, ať nechám odejít to, co pro mne již nemá cenu, a ať se posunu dál k vlastnímu dobru i k dobru všech, jejichž životy jsou s mým propojeny."

Buďte trpěliví. Hlavním cílem tohoto rituálu je duchovní růst a ne se nutit k řešení obtížných traumat, která jste již potlačili, protože bylo příliš těžké je zvládnout.

Když skončíte, zhasněte svíci, otevřete kruh a posilněte se jídlem a pitím.


Zdroj: Jasnovidka Prevorstská