! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Červenec 2011

Kameny a nemoci (A-H)

31. července 2011 v 14:14 | Moraea |  Kameny a minerály
Angína
Artritida
Apoplexie
Aura - ochrana
Aura - posílení
Aura - stabilizace
Basedova nemoc
Barvoslepost
Bolesti hrudi
Bolesti všeobecně
Bolesti břicha
Bradavice
Bronchitida
Buňky
Cukrovka
Čelisti
Čich
Dásně
Delirium
Dítě
Dlouhověkost
DNA
Dýchací cesty
Dýchavičnost
Ekzémy
Energie
Epidemie
Fraktury
Harmonie
Hepatitida
Herpes
Hlava
Hlasivky
Hluchota
Hmyz
Hnis
Houser
Horečka
Hormony
Hrdlo
Hrtan
-bornit, smaragd, dioptas, jantar
-apatit, azurit, dioptas, akvamarín, granát, jantar, kočičí a tygří oko
-lazurit
-diamant, tyrkys
-zirkon
-labradorit
-jantar
-ametyst
-jantar, smaragd
-rubín, sardonyx, safír, lazurit, malachit, turmalín, křišťál, rutil
-chryzoberyl, rubínová voda
-smaragd, apatit
-jantar, rutyl
-magnetit
-citrín, diamant
-akvamarín, beryl
-rudý jaspis, černý turmalín
-pyroluzit
-safír, chryzolit
-růženín, achát, rodochrozit
-diamant
-jaspis, rubín, smaragd
-tyrkys, akvamarín
-jantar, magnetit
-avanturín, safír, křišťál
-granát, rudý jaspis, peridot, křišťál, diamant
-rubín
-magnezit, kalcit
-chryzokol, fluorit, adulár
-diamant, kalcit, dolomit, jadeit, lazurit
-dolomit, jadeit, lazurit
-zelený a bílý turmalín, ametyst, lazurit, achát, topaz, smaragd
-chalcedon, jantar
-jantar, turmalín
-heliotrop
-onyx
-safír, magnetit
-lazurit, chryzokol, safír, rubín, karneol, achát
-jantar, chryzokol, adulár
-akvamarín
-akvamarín

Zdroj: Moc děkuji Romane za Tvoji pomoc :o)

Poustevník

30. července 2011 v 19:09 | Moraea |  Velká Arkána
Poustevník je zasvěcený znamení Panny. Tato karta naznačuje, že nastal čas stáhnout se do ústraní, omezit společenský život a ponořit se do hlubin vlastní duše, kde objevíme klid a mír. Svítilna, kterou Poustevník drží v ruce, představuje vnitřní světlo naší duše. Ukazuje nám cestu. Tato karta říká, že je čas začít se věnovat nám samotným, meditaci a sebepoznávání.

Někdy Poustevník varuje: jste sami a přitom mezi lidmi! Ve vztazích tato karta naznačuje odcizení mezi partnery. Jindy naopak můžeme varovat před depresemi nebo příliš zkostnatělými názory.


Síla

30. července 2011 v 18:59 | Moraea |  Velká Arkána
Karta Síla, vztahující se ke znamení Lva, symbolizuje jakou strašlivou sílu mohou mít naše tajuplné vášně a touhy, pokud je nezkrotíme. Jestliže své touhy dokážeme ovládat namísto toho, abychom je potlačovali, budou nám pomáhat.

Divoký lev na kartě symbolizuje právě ty ničivé vášně, mezi které může patřit sexualita, touha pomoci, hněv a mnoho dalších. Všechny spojuje jejich ohnivost a nespoutaná síla. Žena v bílém oděvu, symbolizujícím čistotu a nové začátky, má moc tohoto lva zkrotit. Je to naše vůle, která dokáže cokoli, pokud chceme.

Pokud vytáhnete kartu Síla, znamená to, že v sobě máte něco, co se snažíte potlačit. Při výkladu vztahů se obvykle jedná o vášeň sexuální. Poznejte tyto síly a zkroťte je pomocí vůle, aby vám sloužily, a ne vás ovládaly! Obecně může karta Síla naznačovat též dobré zdraví a připomínat nám nutnost žít aktivním životem.


Vůz

30. července 2011 v 18:51 | Moraea |  Velká Arkána
Karta Vůz, která je přisuzována znamení Raka, je symbolem síly vůle a individualismu. Bílá a černá barva stvoření (mnohdy se jedná o koně či sfingu), kteří se snaží táhnout vůz, znamená sjednocení protichůdných sil. Symbolizuje cestu životem, různými směry, ale král, který vůz řídí, všechno kočíruje. Potřebuje k tomu ovšem velkou vnitřní sílu. Karta připomíná, že je nezbytné skloubit rozum a city, i když nás mohou táhnout rozdílnými směry. Díky síle vůle se to však zvládnout dá.

Vůz může ve výkladu znamenat změny a nové začátky, případně cestování. Naznačuje, že se změn nemusíme obávat, pokud budeme dobře vědět, co chceme. Neřiďme se pouhým rozumem, ale i intuicí a pocity. Odvaha a odhodlání vám pomohou porazit všechny nepřátele (jak vnější tak vnitřní).

Na druhé straně může být karta Vůz někdy i varováním, že se snažíte prosazovat svou vůli bez ohledu na ostatní.


Milenci (Zamilovaní)

30. července 2011 v 18:44 | Moraea |  Velká Arkána
Karta Milenci se vztahuje ke znamení Blíženců a mluví o lásce. Milostný vztah jako takový přináší štěstí, ale rovněž i závazky a rozhodnutí. Tato karta nastoluje otázku: "Jste na to připraveni?". Milenci se vyznačují zranitelností, ale také čistotou srdce. Slunce, které září na nebi, je symbolem radosti a života.

Pokud se vám ve výkladu objeví karta Milenci, přináší to dobré zprávy v podobně nalezení lásky nebo jiné vášně. Znamená to však jakousi životní křižovatku a přináší nutnost volby a přijetí odpovědnosti.

Symboly a vyobrazení karty jakoby říkalo: "Jenom volba srdce nás povede po správné životní cestě."


Magická pohoda

29. července 2011 v 18:59 | Moraea |  Kamínkové obchody
Rodinný podnik zabývající se nejenom prodejem kamenů, ale i dlouhodobým vlastním studiem. V nabídce jsou k nalezení kamínky všech druhů, velice zajímavé sady jako jsou zvěrokruhové či
čakrové a výrobky z kamenů (kyvadla, koule, pyramidy).Velekněz

28. července 2011 v 18:21 | Moraea |  Velká Arkána
Symbol autority. Své moci nedosahuje díky boji, nýbrž vědomostmi a tvrdou prací - stejně jako Býk (zvěrokruh). Postava Velekněze sedícího na trůnu a rozdává příkazy a rady, často představuje učitele a to spíše v duchovním slova smyslu. Nese velký respekt.

Ve výkladu zase může podobnou úctu přechovávat nějaká jiná osoba k nám. Může se nejen vztahovat k člověku s těmito vlastnostmi, ale i k principu respektování duchovních autorit a morálních zásad.

Ukazuje důležitost morálky, odpovědnosti a respekt k povinnostem v životě.


Císař

28. července 2011 v 18:15 | Moraea |  Velká Arkána
Císař se svými odznaky panování i moci, žezlem a jablkem, symbolizuje v tarotu představitele světského pořádku, který bývá zárukou stability a jistoty. Představuje sílu a autoritu, získanou díky čestnému boji. Dbá na pořádek, rozum a fyzické síla jsou pro něj mnohdy důležitější než city.

Císař se váže k Beranovi (znamení zvěrokruhu). Přináší bojovnost, průbojnost, energii a potřebu prosadit se. Silná, spolehlivá pozice, které bude vyžadovat odpovědnost, kázeň a disciplínu. Potíže spojené s přijmutí autority druhých způsobují bezohledné směřování za svým cílem.


Vládkyně (Císařovna)

28. července 2011 v 17:47 | Moraea |  Velká Arkána
Císařovna je oproti Velekněžce ženou světskou, která ukazuje bránu ke vnímání pozemských radostí a štěstí. Je to nejsilnější a nejkrásnější ze všech karet. Vztahuje se k mateřství - překrásná těhotná žena sedící na trůnu uprostřed letní zahrady. Hvězdná koruna je symbolem bezpodmínečné lásky a útěchy. Její trůn bývá zdoben symbolem planety Venuše a ženskostí.

Vládkyně nám naznačuje, abychom nepřehlíželi krásy pozemského života. Je předzvěstí velké harmonie, štěstí a materiálního úspěchu. Vztahuje se k plodnosti a růstu. Poukazuje na uměleckou tvořivost a na to, jak je důležité obklopovat se krásnými věcmi. Stejně jako Velekněžka může tato karta poukazovat na nějakou konkrétní ženu.

U mužů to obvykle znamená, že by měli obrátit pozornost na tu, kterou doopravdy milují, u žen pak Císařovna často představuje je samotné a připomíná jejich ženskost.

Tato karta však i varuje před přehnanou péčí jak o děti, tak o své bližní, panovačností, žárlivostí a strachem ze života.


Velekněžka

28. července 2011 v 17:33 | Moraea |  Velká Arkána
Velekněžka je kartou tajemného poznání, intuice, citlivosti a prastarých mystérií. Krásná žena sedící na trůnu mystického poznání a obklopuje ji bílý a černý sloup - symboly rovnováhy a protikladů (akceptování obou stránek vede k moudrosti). Před ní září srpek Měsíce, což poukazuje na sílu citů a podvědomí. Velekněžka střeží Knihu života, jež je zdrojem veškerého vědění a moudrosti, alfu i omegu - začátek a konec.

Když si vytáhneme tuto kartu, naznačuje nám to, že správná cesta vede přes intuici a že je čas dát slovo našim pocitům. Na druhé straně je potřeba akceptovat, že "cesta čarodějky" (za kterou bývá Velekněžka označována), může být velmi osamělá a nesnadná.

Taktéž symbolizuje konkrétní duchovně založenou ženu.


Mág

28. července 2011 v 17:19 | Moraea |  Velká Arkána
Druhou kartou Velké Arkány je Mág. V jistém slova smyslu je protikladem Blázna - má všechno pod kontrolou a vždy přesně ví, co dělá. Mág vyobrazený na kartě má u sebe symboly všech čtyř elementů, které ovládá (pohár, meč, hůlku, pentakl či minci). Tyto pomůcky se v Mágových rukou stávají "kouzelnými" nástroji harmonického života. Spolu s ležatou osmičkou, symbolem nekonečnosti, nad jeho hlavou vyjadřuje Mágovu schopnost ovládat své okolí a to okultními vědomostmi.

Tato karta symbolizuje váš velký vliv na situaci a možnost kontrolovat celé dění a vývoj událostí. Může být jak poklonou vaší šikovnosti, tak ale i varováním: příliš se do věcí vměšujete a snažíte se jimi manipulovat. Na druhé straně může v zamotané situaci karta Mág naznačovat slibný vývoj a povzbuzovat vás - máte na to dostat věci pod svůj vliv, získat moc a kontrolu. Ale pozor! Vždy jde o moc získanou díky vědomostem a obratnosti, nikoli fyzickou silou či nátlakem.


Blázen

28. července 2011 v 17:10 | Moraea |  Velká Arkána
První karta nesoucí číslo 0 je označována jako Blázen. Nula napovídá, že Blázen stojí tak trochu mimo náš svět. Chová se pošetile, častokrát díky tomu odhalí pravdy, které ostatní zůstávají skryté. Na kartě Blázen balancuje na hraně útesu a přesto jde kupředu. Věří, že jedná správně. Jeho sebedůvěra je mnohem intenzivnější než jakákoli obava z dosud nepoznaného. Společnost mu dělá pouze jeho pejsek.

Vytažení této karty symbolizuje nové začátky, které budou dobré, protože se zdají být nerozumné. Je čas probudit v sobě bláznivého snílka a jít si odvážně a svobodně za svým - štěstěna stojí při vás, i když zkušenostmi tolik neoplýváte.

V závislosti na významu ostatních karet může být karta Blázen i varováním - pozor, pouštíte se do něčeho příliš zbrkle a bez rozmyslu!


Keltský kříž - 10 karet

28. července 2011 v 15:23 | Moraea |  Základy a struktura tarotu
Tento výklad, který je velmi oblíbený, poskytuje podrobný popis dané situace s výhledem do budoucna.

 • První karta - představuje tazatele ve vztahu k otázce
 • Druhá karta - karta konfliktu
 • Třetí karta - podstata problému
 • Čtvrtá karta - vlivy z minulost, které mají význam
 • Pátá karta - současná situace a co ji ovlivňuje
 • Šestá karta - pravděpodobná budoucnost
 • Sedmá karta - ukazuje, jak tazatel hodností sám sebe ve vztahu k otázce (může se lišit od výkladu na první kartě)
 • Osmá karta - takto vás vidí v této situaci druzí
 • Devátá karta - v co doufáte nebo čeho se obáváte
 • Desátá karta - výsledek

Výklad ze 7 karet

28. července 2011 v 15:09 | Moraea |  Základy a struktura tarotu
Tento model odpovídá a nabízí rady v konkrétních problémech.

 • První karta - minulost a to, jak ovlivňuje stávající problém
 • Druhá karta - současnost vzhledem k problému
 • Třetí karta - nejbližší budoucnost
 • Čtvrtá karta - nejlepší směr, kterým bychom se měli dát
 • Pátá karta - překážky, které budeme muset překonat
 • Šestá karta - jaká je podpora našeho nejbližšího okolí
 • Sedmá karta - pravděpodobný výsledek, pokud se budeme řídit radami tarotu

Výklad z 5 karet

28. července 2011 v 14:59 | Moraea |  Základy a struktura tarotu
Tento model Vám pomůže při rozhodování.

 • První karta - situace (karta popisuje stávající situaci vzhledem k záležitosti, na kterou si vykládáte)
 • Druhá karta - to udělat
 • Třetí karta - to nedělat
 • Čtvrtá karta - další krok
 • Pátá karta - co je třeba si uvědomit

Výklad ze 3 karet

28. července 2011 v 14:51 | Moraea |  Základy a struktura tarotu
Tento model se hodí pro všechny typy otázek, pokud chcete rychlou odpověď.

 • První karta - situace (karta popisuje stávající situaci vzhledem k záležitosti, na kterou si vykládáme)
 • Druhá karta - "síla proti" (vlivy, které nejsou záležitosti nakloněny)
 • Třetí karta - "síla pro" (vlivy, které situaci podporují)

Karta dne

28. července 2011 v 14:46 | Moraea |  Základy a struktura tarotu
Dalším způsobem, jak s tarotem pracovat, je Karta dne. Každý den, nejlépe vždy ve stejném čase, si vytáhneme z balíčku jednu kartu, která nám osvětlí význam událostí daného dne a pomůže porozumět skrytým dějům okolo nás.Výklad z 1 karty

28. července 2011 v 14:39 | Moraea |  Základy a struktura tarotu
Tento nejjednodušší způsob tarotového výkladu se používá tehdy, kdy je otázka jednoduchá či jsme začátečníci.

 • Hluboce se soustředíme na naši otázku a levou rukou si vytáhneme jednu kartu z vějíře rozloženého na ubrusu, která nám řekne odpověď. Pokud by záležitost zůstala i poté nesrozumitelná, můžeme položit doplňující otázku a vytáhnout si druhou kartu.


Začínáme s vykládáním

22. července 2011 v 14:00 | Moraea |  Základy a struktura tarotu
Najděte si klidné místo, kde vás nebude nikdo rušit. Ujasněte si, na co se chcete tarotu zeptat. Nejlepší je si tuto otázku zapsat. Na stůl rozprostřete černý šátek nebo ubrus, který by měl být určen speciálně pro tento účel. Můžete si zapálit několik svící.

Zamíchejte celý balíček 78 karet, třikrát (nejlépe levou rukou) jej přeložte. Při míchání se co nejvíce soustřeďte na položenou otázku. Rozložte je do vějíře (rubem nahoru) a pomalu vytahujte příslušný počet karet podle toho, jaký druh výkladu jste si zvolili. Opět tahejte levou rukou, která je velmi důležitá - nachází se blíže k srdci a tak je i silněji napojená na naše podvědomí.

Druhy výkladů naleznete ZDE

Doporučuji, abyste první výklady dělali s menším počtem karet. I takový výklad vám dá jasnou a srozumitelnou odpověď. Teprve až budete mít s tarotem větší zkušenosti, zvolte výklad s více kartami.