! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Červenec 2011

Mysticshop

13. července 2011 v 16:49 | Moraea |  Magické obchody
Další z řady esoterických obchodů. K zakoupení je zde značné množství meditační hudby, léčivých kamenů, šungitových výrobků, vykuřovadel, amuletů a talismanů, kyvadel, divinačních nástrojů, ale i šperků, náramků a mnoho dalších výrobků.Osobní šarm (sebevědomí)

12. července 2011 v 18:59 | Moraea |  Kouzla a rituály se svícemi
Už jste si všimli, že v záři svíček všechno vypadá jinak a působí to i jiným dojmem než obvykle? Proto vás nepřekvapí, že podstatou tohoto skromného kouzla je nabít vaši auru speciální energií, jež by vyzařovala do okolí. V tomto případě by jste si měli koupit nebo vyrobit svíčku ve tvaru postavy a hlavně ve vaší oblíbené barvě (dá se však použít svíčka klasického tvaru). Na srdce a čelo voskové figurky (u klasické ke středu a na vrchol) naneste špetičku své oblíbené vůně - svíčku můžete i ozdobit něčím z vašeho šatníku, abyste posílili propojení mezi svým já a svíčkou.

Poté svíčku zapalte a pozorujte záři plamene. Všímejte si přitom, že plamen má auru, která se šíří do velké vzdálenosti mimo vlastní plamen. V duchu si představte, jak se světlo rozrůstá, až obklopí celé vaše tělo, a pak proneste zaříkadlo, např:

"Přijímám tohle světlo a tuto energii, aby mi dodaly líbezné síly. Zevně i zevnitř, hoř a sviť, ať i já mohu vlastní kráse uvěřit!"

Zhasněte svíci a noste buď útržek látky z vašeho šatníku, nebo zbytek vosku u sebe, abyste energii čerpali pokaždé, kdy si potřebujete pozvednout sebevědomí.

Toto skromné kouzlo vřele doporučuji všem, kteří mají se sebevědomím problémy. Je skoro až k nevíře, co dokáže pozitivně vyslaná energie :o)

Zdroj: kniha "Magie svící"


Rituál pro získání síly a odvahy

12. července 2011 v 18:39 | Moraea |  Kouzla a rituály se svícemi
Potřeby:
  • svíčka, jejíž barva symbolizuje odvahu (běžně červená)
  • cedrový olejíček na potření svíce (umocnění energie)
  • kousek papíru, na kterém budou napsána slova "síla" a "odvaha"
Postup:
Zapalte svíčku a postavte ji do nejjižnějšího cípu posvátného prostoru/kruhu/pokoje spolu s papírkem. Jižní čtvrtina ovládá hladiny naší energie, a to včetně těch, které potřebujeme k boji za správnou věc a vytrvání na svém stanovisku.

Vyvolávání (můžete si jej libovolně upravit):

"Z Východu tě přivolávám, sílo Větrů.
Díky mé vůli a tvému požehnání se počne kouzlo.
Z Jihu tě přivolávám, sílo Ohně,
vlij energii do kouzla, tvé síle se pokorně podřídím.
Ze Západu tě přivolávám, sílo Měsíce.
Sviť odvahou, ozařuj noc... prosím, udělej nám toto dobrodiní.
Ze Severu tě přivolávám, sílo Země.
Dodej mi svoji zakořeněnou sílu, dej mi poznat vlastní hodnotu!"

V tomto bodě je vhodné, ne však nutné, doplnit rituál soukromou modlitbou týkající se vaší konkrétní situace. Až skončíte, přesuňte se k jižnímu bodu prostoru, kde hoří svíce. Natáhněte ruce k plamenů, abyste cítili teplo. Zhluboka se nadechněte a zašeptejte:

"Buď má, sílo! Buď má, odvaho!"

Opakujte toto zaříkadlo postupně stále hlasitěji, až nakonec budete hovořit normálním hlasem. V tomto okamžiku vezměte papír a pečlivě ho přeložte natřikrát a vždy dovnitř (za tělo, mysl a duši), přičemž se nesmíte přestat soustředit a stále odříkávat zaklínadlo. Zvedněte svíčku a roztaveným voskem zakápněte přehyb na papíře. Pokud chcete, je vhodné využít právě tohoto okamžiku a do voskové pečeti vyrýt svůj symbol. Nyní můžete talisman nosit u sebe pro štěstí.

Tehdy, kdy budete potřebovat sílu a odvahu, rozlomte voskovou pečeť na papírku.

Zdroj: kniha "Magie svíček"


Radost

12. července 2011 v 18:21 | Moraea |  Kouzla a rituály se svícemi
Vezměte nebesky modrou svíčku, obraťte ji knotem dolů a zhruba v polovičce délky do ní vyryjte obrácené U. Do vosku hned pod symbol můžete navíc vtlačit malý růžový křemen nebo krystal jiného, vhodného kamene. Pak svíčku obraťte knotem nahoru.

Zapalte svíčku se zaříkáváním:

"Úsměv je zamračení postavené na hlavu!
Obrať ho a hned máš zábavu!
Je vlastně jenom o au nebo hej!
Chci se smát a ty mi, svíčko, pomáhej!"

Při slově "svíčko" zapalte knot a dovolte, aby temná mračna ve vaší duši vystřídalo zářivé štěstí. Svíčku nechte dohořet až k vyrytému symbolu (nedovolte, aby jej plamen strávil celý). V tomto okamžiku můžete odstranit kamínek. Ten pak noste s sebou jako talisman a dotkněte se jej pokaždé, kdy vás začne zmáhat deprese.

Toto kouzlíčko mám vyzkoušené. Kamínek mám připravený stále po ruce. Když se něco pokazí, sevřu jej a zlé myšlenky mě opustí.

Zdroj: kniha "Magie svící" (tuším) :o)


Záhněda

6. července 2011 v 18:22 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
kouřové odstíny šedé a hnědé, průsvitný, průhledný

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Zabarvení záhnědy symbolizuje harmonii světla a tmy. Jeho průhledná a čistá forma vitalizuje, vzbuzuje v nás kreativitu a oprošťuje nás nad hmotnými statky, ale jeho zemité tmavé zabarvení nás uzemňuje a přenáší naše ideje do reálného světa. Pomáhá proti špatné náladě a depresím, mírní bolesti (doporučujeme masáž bolavého místa očištěným valounkem) a působí proti většině infekčních i bolestivých onemocnění v počátečních stádiích. Záhnědu čistíme v misce s vodou společně s křišťálem přes noc a nabíjíme na křišťálu z dosahu přímých paprsků nejlépe celý den.

Síla kamenu:
duchovní úsilí a probuzení, symbióza protikladů, jednota, vyrovnání s materiálním světem, abstraktní myšlení, uvádění poznatků v život, vytrvalost, uvolnění vnitřního napětí, posílení svalstva a tukové tkáně

Kameny ve znamení:
Kozoroh


Vanadinit

6. července 2011 v 18:21 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
Červenohnědý, žlutooranžový, hnědooranžový

Vliv kamene a jeho použití:
Meditační kámen, tiší vnitřní dialog, vyvolává mentální vize, otevírá vnitřní kanál pro příjem energie, harmonizuje čakry, uzemňuje, pomáhá majiteli přijmout svou tělesnou existenci. Umožňuje definovat cíle a dosáhnout jich. Povzbuzuje důvěru, omezuje plýtvání s energií a učí, jak jí šetřit. Vložen do peněženky udržuje finanční dostatek.

Síla Vanadinitu na Baritu:
Obrat v navyklém myšlení, harmonie, cit a soucit, podporuje cévní systém, horní cesty dýchací, močové ústrojí, trávicí trakt a zdravou životosprávu. Léčí dýchací potíže, zejména astma, chronickou únavu a močový měchýř, meditace, peníze, mentální síly.


Unakit

6. července 2011 v 18:16 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
Zeleno-oranžový

Vliv kamene a jeho použití:
Je kamenem vizí a věštění, uvádí do rovnováhy city s duchovnem, uzemňuje, vhodný k meditacím, ukazuje, kdy je třeba udělat kompromis, objasňuje příčiny zablokování, umožňuje "znovuzrození", pomáhá při léčení minulých životů tím, že se vydá ke zdroji problému, vyplaví ho na povrch a napraví jej, odstraňuje překážky bránící duchovnímu růstu. Unakit umístěný do prostoru vnáší do okolí uklidňující, příjemnou energii, ruší škodlivé záření TV obrazovek.

Síla kamene:
Pomáhá při rekonvalescenci (zvláště těžkých chorob), léčí rozmnožovací orgány, pomáhá v těhotenství, podporuje růst vlasů a kožní tkáně, v případě potřeby pomáhá přibrat na váze. Meditace, očista, duchovno, uzemnění.

Tyrkys

6. července 2011 v 18:14 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
modrá až modrozelená

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Tyrkys je velmi výjimečný kámen, neboť nám signalizuje blížící se nemoc nebo oslabení organismu tím, že jeho blankytná modř zešedne. Má schopnost rozptylovat negativitu a chránit před ní svého nositele. Modré odstíny Tyrkenitu očišťují naši mysl i duši a nazelenalé odstíny nás harmonizují s přírodou a předávají nám její moudrost. Tyrkys je hojně využíván proti zánětlivým onemocněním- např. zánětům dýchacích cest, dásní a vodou žaludek (uvádí do normálu při přílišném hladu a při bulimii). Dále reguluje nadměrné pocení, působí proti křečím a podporuje naši schopnost lépe se vyjadřovat. Tyrkys čistíme pod proudem vody a nabíjíme raději na nepřímém slunci, neboť Tyrkysu nevyhovuje prudké změny teplot. Pouze při zešednutí nabíjíme na sluníčku tak dlouho, dokud se jeho barvy opět nerozjasní.

Síla kamenu:
čistota citu, mysli a jednání, obranný systém, pomoc při zánětlivých onemocněních krku, průdušek, plic, dále dásní, paradentóza a bolest zubů, srdeční obtíže, regulace funkce žláz, černá magie, vlivy prostředí, negativní pocity a vjemy, jedy a nečistoty, revmatické problémy, dna, nedměrné pocení, křeče, neovladatelné pohyby, nenasytný hlad, bulimie, poruchy řeči

Kameny ve znamení:
Vodnář, Ryby, Blíženc


Tyrkenit

6. července 2011 v 18:10 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
- původně bílá křídovitá, snadno přijímá modré barvivo, proto se barví do barev Tyrkysu

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
- v přírodním zabarvení bývá Howlit - Tyrkenit vzácný, spíše se setkáváme s modrým zabarvením, které se provádí uměle. Přírodní Howlit - Tyrkenit podporuje vůli a cílevědomost ( při držení diety, zbavování se návyků- cigarety). Podporuje zdravý růst kostí, vlasů, nehtů a zubů.

Síla kamenu:
vůle, duševní a citová rovnováha, cílevědomost, látková výměna, trávicí trakt, podpora boje s otylostí, zbavování těla tuků, nečistot a jedů, pravidelná stolice a odvodnění


Tygří oko

6. července 2011 v 18:06 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
zlatá, žlutohnědá, hnědá

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Tygří oko v nás probouzí slunce. Svými zlatavými tóny nás hřeje a naplňuje nás vitalitou, tak odstraňuje bloky jak duševní (při těžkých duševních chorobách např. paranoia, schizofrenie), tak i tělesné (pomáhá při migréně, astma, a aktivuje pohybové centrum. Pomáhá nám při nervozitě, nechutenství a nečinnosti, plní nás hravostí a schopností pozitivního vnímání světa. Čistíme pod proudem vody a nabíjíme libovolně dlouho na slunci.

Síla kamenu:
aktivní pohled na svět, otevřenost, seberealizace, rozvaha, koncentrace, zbystření smyslů, podpora funkce jater, nadledvin, látková výměna, povzbuzení vegetativního nervového systému, zmírnění silných bolestí hlavy, migrény

Kameny ve znamení:
Vodnář


Turmalín

6. července 2011 v 18:04 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Brazílie, USA, Afghánistán, Pákistán, Srí Lanka, Čína, Austrálie, Zambie, Mosambik, Madagaskar, Tanzanie, Namibie, Keňa, Rusko

Barva:
černá, výjimečně tmavě hnědá

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
díky své schopnosti přenášet energie je Turmalín velice posilující, regenerující a dynamický kámen. Černé odstíny Turmalínu působí zejména ve vedlejších čakrách (nohy a ruce), kde zmírňuje bolesti, regeneruje unavené svalstvo, pomáhá při křečích (doporučujeme pravidelné masáže očištěným valounkem v bolestivém místě)a při bolesti kloubů. Duchovně nás vede Turmalín po cestě k sebeovládání, cílevědomosti a chrání nás před špatnými myšlenkami, které by nás mohli svést na scestí. Turmalín čistíme v misce s vodou společně s křišťálem a nabíjíme libovolně dlouho i na přímém slunci.

Síla kamenu:
psychické uvolnění, pragmatismus, vcítění se do pocitů a mysli ostatních, pochopení a akceptování okolí, regenerace buněk a tkání, uvolnění křečí a svalových napětí

Kameny ve znamení:
Kozoroh


Topaz

6. července 2011 v 18:01 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
bezbarvá, zlatožlutá, narůžovělá, oranžová, lila, nazelenalá

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Topaz nám přisuzuje různé vlastnosti tolik charakteristické pro naše pohlaví: mužům přináší moudrost, ušlechtilost, potenci, a ženám plodnost, krásu, láskyplnost. Další vlastnosti Topazu závisí na jeho zabarvení. Modré až fialové odstíny tiší naši mysl, pomáhá při lepší koncentraci a při meditaci, léčebně v čakře hrdla při problémech s dýchacími cestami, bolestech hlavy a při dětských nemocech jako spalničky. Žluté, zlatavé až oranžové odstíny vnáší do našeho života slunce a jeho teplá zář otevírá naše srdce lásce, inspiruje nás a hojí naši nemocnou bolavou duši. Léčebně pomáhá při vysokém krevním tlaku, nechutenství a působí jako prevence proti zánětu průdušek a nachlazení. Bílé až stříbrné odstíny nás podporují při překonávání závislostí (cigarety, alkohol, drogy) a pomáhá při hormonální nerovnováze. Topaz čistíme pod proudem vody a nabíjíme pouze krátce na nepřímém slunci, neboť spatně snáší výkyvy teplot (nejchoulostivější jsou modré odstíny).

Síla kamenu:
vytrvalost a úsilí, hledání nových cest, podpora nervového a mízního systému, žaludeční činnosti a sleziny, při ledvinových porunách odvodnění, útlum bolestí, vodou kožní problémy

Kameny ve znamení:
Blíženci, Lev (zlaté odstíny)
Střelec, Vodnář (modré odstíny)


Tanzanit

6. července 2011 v 17:59 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
fialovomodrá

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Tanzanit je kámen, který byl objeven teprve nedávno, proto nejsou zatím známy jeho léčebné účinky. Duševně posiluje Tanzanit naši víru a vytrvalost v ní i v ostatním. Dále omlazuje a bystří naše smysly, odstraňuje z naší mysli zažité představy a otvírá ji novým myšlenkám a učí nás naslouchat ostatním. Tanzanit čistíme v misce s vodou společně as křišťálem a nabíjíme pouze krátce na nepřímém slunci, neboť je velmi citlivý na změny teplot.

Síla kamenu:
víra, pravé já, vnitřní poslání, ostrost smyslů a mysli, podstata věcí a jevů, vytrvalost, návrat do života, podpora funkce smyslových orgánů, nervového systému a paměti, zmírnění bolestí chronického rázu a migrény

Kameny ve znamení:
Střelec


Sugilit

6. července 2011 v 17:49 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
fialová, lila

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Jako většina fialových kamenů je Sugilit kámen meditace, pokory a sebekontroly. Dále nás učí povznést se nad malichernosti a obrací nás na cestu víry, mravnosti a sebepoznání. Tlumí epileptické záchvaty a různé obavy jako je strach z neznáma, ze stísněných prostorů nebo ze zvířat. Dále pomáhá překonávat závislosti (cigarety, alkohol, drogy), posiluje naši imunitu a pomáhá při léčbě těžkých chorob jako jsou mrtvice nebo rakovina. Regeneruje buňky a čistí naše tělo od škodlivin. Po každém použití Sugilit pečlivě vyčistíme a nabíjíme na slunci. Pozor!! není vhodné Sugilit přikládat do oblasti čela, je to velmi silný energetický kámen a jeho působením může dojít až změně až pobláznění v náhledu na realitu a naprostou změnu smyslového vnímání.

Síla kamenu:
meditace na pravé já, pokora, mravnost, sebekontrola, koncentrace, obranný systém, mízní systém, obnova buněk, mozková a nervová činnost, nejúčinnější pomoc v podpoře imunitního systému a při mozkových a srdečních chorobách a rakovině, podpora krevního oběhu, prevence

Kameny ve znamení:
Ryby, Panna, Střelec


Spinel

6. července 2011 v 17:46 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Barma, Srí Lanka, Thajsko, Kambodža, Laos, Brazílie, USA, Kanada, Rusko

Barva:
modrá, červená, nejběžnější černá

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Spinel modré a namodralé barvy je kámen víry, meditace a fantazie. Pomáhá nám překonávat strach z nových a neznámých věcí, pomáhá nám v léčbě zánětlivých onemocnění (nervy, žaludek) a snižuje bolest jakéhokoliv zranění. Čistíme pod proudem vody a nabíjíme raději na nepřímém slunci.

Síla kamenu:
meditace, podpora víry, zmírnění depresí, idealismus, fantazie, kreativita, rovnováha, harmonie, pomoc v nouzi, zánětlivá onemocnění nervů, svalů, žaludeční sliznice, snížení bolestí, vodou žaludeční vředy a pleť

Kameny ve znamení:
Rak


Sodalit

6. července 2011 v 17:39 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Barma, Indie, USA, Grónsko, Brazílie, Bolívie, Angola, Zambie, Namibie, JAR, Rusko, Norsko

Barva kamenu:
- modrá, šedomodrá s bílými vrostlicemi

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
- Sodalit je kámen spjatý s čelní čakrou, kde je jeho vliv nejsilnější. Pomáhá nám uskutečňovat naše sny a touhy, Tmavé odstíny (často bývá zaměňováno s Lapis Lazuli) nám pomáhá při meditaci oprostit se od nepodstatným věcí a skutečností. Sodalit nám pomáhá lépe se soustředit, vede nás k logickému uvažování a harmonizuje naši fantazii s realitou. Podporuje víru v sebe sama, uklidňuje a chrání nás před konflikty. Jako přívěsek podporuje správnou funkci štítné žlázy, dále uklidňuje horečku a snižuje tlak. Sodalitová voda uklidňuje žaludek a reguluje látkovou výměnu. Čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na křišťálu na slunci.

Síla kamenu:
Sodalit je kámen spjatý s čelní čakrou, kde je jeho vliv nejsilnější. Pomáhá nám uskutečňovat naše sny a touhy, Tmavé odstíny (často bývá zaměňováno s Lapis Lazuli) nám pomáhá při meditaci oprostit se od nepodstatným věcí a skutečností. Sodalit nám pomáhá lépe se soustředit, vede nás k logickému uvažování a harmonizuje naši fantazii s realitou. Podporuje víru v sebe sama, uklidňuje a chrání nás před konflikty. Jako přívěsek podporuje správnou funkci štítné žlázy, dále uklidňuje horečku a snižuje tlak.

Kameny ve znamení:
Panna, Střelec


Smaragd

6. července 2011 v 17:36 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Kolumbie, Brazílie, USA, Austrálie, Indie, Zimbabwe, JAR, Egypt, Tanzanie, Rusko, Rakousko, Norsko

Barva:
- zelená až tmavě zelená

Vlastnosti kamene a jeho použití:
- Smaragd je kámen víry a očisty. Již ve středověku byl církví jedním z nejuznávanějších drahokamů, neboť nás vede cestou pokory k lásce, moudrosti, štěstí a naplnění našeho života. Dále posiluje naši duši, paměť a intelekt, tiší stresy a deprese. Regeneruje naši duši i tělo a prý i omlazuje (smaragdovou vodou potíráme obličej a dekolt), jako přívěsek regeneruje naše srdce, pomáhá proti chřipce a dalším virovým onemocněním. Při bolestech hlavy,závratích, migréně a bolestech kloubů masírujeme valounkem zahřátým v dlaních nebo vlastním dechem. Dále pomáhá při epilepsii, úplavici, diabetes, problémech štítné žlázy a při leukémii. Smaragd nedoporučujeme kombinovat s jinými kameny, neboť mohou jeho vliv oslabovat a dokonce úplně přerušit jeho vyzařování (Rubín, Safír), kromě křišťálu a diamantu, které jeho sílu podporují. Smaragd po každém použití pečlivě vyčistíme a nabíjíme ho pouze krátce na nepřímých slunečních paprscích, neboť nesnáší prudké výkyvy teplot a při nedostatečném čištění nám vlivem své schopnosti na sebe vázat negativní síly může popraskat.

Síla kamenu:
očista, nadsmyslová láska, soucit, pokora, paměť, intelekt, regenerace, posílení srdeční činnosti, štítná žláza, útlum migrény

Kameny ve znamení:
Lev


Sluneční kámen

6. července 2011 v 17:34 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
lehce načervenalý s jasně zřetelnými zlatými drobnými vrostlicemi šupinovitého typu

Upozornění na pravost slunečního kamenu a možné napodobeniny:
někteří neseriozní obchodníci místo tohoto pravého vzácného kamenu nabízejí imitace za výrazně nižší prodejní ceny v podobě syntetického avanturinu a s radostí ho nazývají "Sluneční kámen". Tato imitace a nesprávné určení se dá již při částečné znalosti drahých kamenů poznat i pouhým okem. Sluneční kámen sám o sobě je velmi drahým a vzácným kamenem s výraznou vnitřní silou. V našem e-shopu máte jistotu nákupu pouze pravých kamenů té nejvyšší možné kvality a garantujeme jejich pravost.

Síla slunečního kamenu:
aura, vitalita, optimismus, milovat život v jeho přirozené kráse, rozpoznávat své slabiny a chyby a objevovat své kvality, stimulace vegetativního nervového systému a krevního oběhu, proskrvení končetin, zdravý spánek

Sluneční kámen ve znamení:
Lev


Selenit

6. července 2011 v 17:29 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Mexiko, Řecko, USA

Barva:
čirý, oranžový, modrý, zelený, hnědý

Vliv kamene a jeho použití:
Náleží receptivní energii, planetě Měsíc, elementu vody.Jedná se o velmi silný krystal, výborný pro duchovní práci. Otevírá korunní čakru, podporuje telepatii, komunikaci s anděli a duchovními průvodci. Udržuje klid a mír. Učí nás, jak co nejlépe řešit problémy, umožňuje proniknout k jádru věcí a uklidnit zmatek v duši.

Síla kamene:
Dodává tělu velké množství energie, rovná páteř a léčí její problémy, neutralizuje působení volných radikálů v těle a škodlivé účinky amalgámových zubních výplní. Podporuje kojící matky, energie, smíření, klid

Modrý selenit
- vhodný pro meditaci, zklidňuje mysl
Zelený selenit
- zpomaluje stárnutí kůže a kostry, podporuje osobní růst
Pouštní růže
-odhaluje jednání, které jsme si naprogramovali v podvědomí a které nás brzdí ve vývoji a pomáhá je ukončit

Sardonyx

6. července 2011 v 17:27 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Indie, Mongolsko, USA, Rusko, Ukrajina, Brazílie a Uruguay (především uměle barvené)

Barva:
vlivem železitých rud má achát pestrý černohnědé zabarvení

Vliv kamenu a jeho použití:
- tento vitální kámen vzbuzuje radost ze života i z drobných maličkostí a navozuje bezstarostnou náladu. Napomáhá při nedostatku životního elánu a vitality i při řešení problémů. Voda Sardonyxu (kámen v lázni s nesycenou minerální vodou necháte 12 hodin stát) napomáhá při ekzémech a jiných kožních problémech. Díky svým pozitivním vlastnostem, je Sardonyx výborným pomocníkem v domácnosti, kde spolu dohromady žije několik generací. Zvláště tlumí nesvářlivost mezi rodiči a dětmi. Kámen je vhodné rozmístit po místnosti (zejména v kuchyni, která je takzvaným srdcem domova) na dobře viditelných místech (nejlépe do rohů místnosti). Pro stálé působení sil Sadronyxu, je dobré kámen občas očistit pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody spolu s křišťálem.

Síla kamenu:
životní harmonie, koncentrace a logika, činorodost, vytrvalost, smyslové procitnutí, mízní soustava, hormonální produkce žláz, regulace srdečního rytmu, posílení krevního oběhu, látková výměna, trávicí trakt

Kameny ve znamení:
Rak, Býk
- svojí vitalitou tlumí flegmatičnost raka a občasnou melancholičnost býka