! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Červenec 2011

Mookait

5. července 2011 v 21:23 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
béžová, cihlová, krémová a další odstíny připomínající kávu se smetanou

Vlastnosti kamene a jeho použití:
Mookait nám přináší klid, odpočinek, umění relaxace a nabytí nových sil. Přináší pohodu slunečného dne se šálkem kávy i do všedních dnů. Zdravotně mírní otoky a záněty, posiluje imunitní systém a čistí krev. Mookait čistíme jako ostatní jaspisy pod proudem vody nebo v misce s vodou společně s křišťálem a nabíjíme na slunci.

Síla kamenu:
vnitřní klid, rovnováha, skloubení vnější aktivity s vnitřní duchovní potřebou, imunitní systém, podpora funkce jater a sleziny, očista krve, pomoc při nejrůznějších zraněních a otocích, ekzémy, vředy a abscesy

Kameny ve znamení:
Ryby, Vodnář, Panna


Měsíční kámen

5. července 2011 v 20:59 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Srí Lanka, Barma, Indie, Austrálie, USA, Brazílie, Madagaskar, Tanzanie, Keňa, Rusko

Barva:
bílá, mléčně zakalená (lamelové uspořádání) s tmavými žilkami, ořpi pohybu kamenem láme světlo a vytváří duhový odlesk na povrchu

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
tento kámen má ryze ženské vlastnosti: mírnost, jemnost, intuice, plodnost. Pomáhá léčit s pochopením a láskou, chrání ženy po celou dobu těhotenství (potlačuje nevolnosti a odstraňuje bolesti). Přikládáním do oblasti vaječníků aktivuje jejich sílu, pomáhá odstraňovat bloky bránící v početí, tiší menstruační bolesti a ozdravuje močové cesty. Můžeme jej ale použít ve všech čakrách, kde ozdravuje a očišťuje. Měsíček čistíme pod proudem vody a nabíjíme při dorůstání měsíce a při úplňku.

Síla kamenu:
kámen vnitřního míru, lásky a soucitu, spoluúčast se vším živým, pochopení jednoty, důvěra v přírodní zákonitosti, ochrana žen a plodu při těhotenství, porod, kojení, podpora mízního systému, pohlavních orgánů, slinivky, sleziny a střevního traktu, citové rány, duševní výkyvy, emotivní bariéry, ostych, hormonální a menstruační poruchy, nádory, klimakterium, poruchy štítné žlázy a hlasu, otoky

Kameny ve znamení:
Kozoroh, Rak, Ryby


Manganokalcit

5. července 2011 v 20:54 | Moraea |  Druhy kamenů
Barva:
světle růžová se světlým vzorováním

Síla kamenu:
kámen meditace, čisté nadosobní lásky, mateřství, citu a soucítění se vším živým v přírodě, balzám na zraněnou duši, vnitřní klid a mír, srdeční rytmus, cévy, podpora trávení a látkové výměny, posílení obranné reakce organismu, voda z manganokalcitu se používá i na pleťové problémy


Malachit

5. července 2011 v 20:53 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Čína, Indie, USA, Mexiko, Chile, Kuba, Austrálie, Konžská dem. rep., Zambie, Zaire, Namibie, Maroko, Rusko, Německo, Rumunsko

Barva:
sytě zelené odstíny, květnatá i proužkovaná kresba

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
svoji výraznou až temnou barvou symbolizuje moudrost a spolu s harmonii. Malachit spojuje rozumovou i citovou stránku každé osobnosti (propojuje pravou i levou hemisféru mozku). Tento kámen je velice vhodný k meditaci, neboť v nás probouzí kreativitu a individualitu, ale zároveň harmonizuje naše myšlení i jednání. Uvolňuje naše potlačené myšlenky, potlačuje ostych a otvírá duši našim blízkým. Bohužel tento kámen patří k nejchoulostivějším kamenům vůbec, a jelikož mu škodí i voda, čistění provádíme meditací a jeho znovunabytí položením na křišťál mimo dosah slunce.

Síla kamenu:
harmonie, rovnováha citu a rozumu, trpělivost, sounáležitost s přírodou a jejími zákony, kreativita, intuice, rekonvalescence, zmírnění bolestí, podpora srdeční činnosti, žaludku, pankreasu a sleziny, posilnění zraku, citové problémy a blokády, ostych, zánětlivá onemocnění, revmatismus, stomatické potíže, koliky, otravy, menstruační a porodní bolesti, skleróza multiplex

Kameny ve znamení:
Býk


Magnezit

5. července 2011 v 20:40 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Čína, USA, Brazílie, Austrálie, Rusko, Rakousko, Slovensko, Itálie, Řecko

Barva:
bílá, bělošedá s tmavými žilkami

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
jeho bílá barva symbolizuje čistotu a nevinnost. Napomáhá nám vyrovnat se s našimi dispozicemi, které nemůžeme ovlivnit( např. vzhled, postižení, trvalá nemoc). Učí nás milovat sebe i ostatní takové jací jsou. Magnezit svým hebkým povrchem ovlivňuje hlavně dlaně (vedlejší čakry), ale můžeme jej použít i v ostatních čakerních oblastech k očistě a k odstranění energetických bloků a k vylučování odpadních látek. Magnezit pomáhá jako prevence proti onemocněním srdce, při bolestech hlavy, žaludečních nevolnostech a voda z Magnezitu snižuje cholesterol (užívat na lačný žaludek). Čistíme pod proudem vody a nabíjíme i na přímém slunci.

Síla kamenu:
kámen očisty a vůle, podporuje zbavení se závislostí, zejména téch, které ohrožují zdraví a zatěžují organismus - jako například kouření, snížení hladiny cholesterolu, podpora štítné žlázy a krevního oběhu, očista krve, léčba cyst a pleti

Kameny ve znamení:
Váhy


Libyjské sklo

5. července 2011 v 20:37 | Moraea |  Druhy kamenů
Síla kamenu:
zostřuje pozornost, dává člověku nadhled nad běžnými problémy, podporuje telepatické a magické schopnosti

Libyjské sklo ve znamení:
Blíženci


Lepidolit

5. července 2011 v 20:35 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Brazílie

Barva:
Světle fialová lila s bílými a průhlednými místy

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Lepidolit působí na čistota citu a mysli, vůle, samostatnost, disciplína, létková výměna, regulace krevního oběhu, podpora funkce štítné žlázy, ledvin a jater, pomoc při odvodnění a zbavování těla odpadních látek a jedů.

Náleží receptivní energii, elementu vody a planetám Jupiter a Neptun. Je to uklidňující kámen vhodný k odbourávání stresů každodenního života. Tiší vztek, hněv a další negativní emoce. Pozvedává psychické vědomí. Přitahuje štěstí svému nositeli. Podporuje lásku, uklidňuje vztahy narušené emocemi a pomáhá usmíření mezi milenci. Odstraňuje elektromagnetické znečištění (měl by ležet na počítačích, kde účinně pohlcuje škodlivé záření). Účinně odstraňuje bloky a jejich příčiny. Zmírňuje stres a deprese. Potlačuje utkvělé myšlenky, odstraňuje malomyslnost a překonává nespavost. Stabilizuje výkyvy nálad a návaly strachu nebo paniky. Pomáhá překonávat všechny citové i fyzické závislosti včetně anorexie. Pomáhá k nezávislosti a dosažení stanovených cílů. Svému majiteli přináší hluboké citové vyléčení.

Síla kamene:
Lokalizuje místa nerovnováhy (přiložen na místo nerovnováhy, začne lehce vibrovat). Přináší úlevu při alergiích. Posiluje imunitní systém. Pomáhá při vyčerpání. Potlačuje bolest zad, překonává kloubní problémy. Kůži zbavuje jedovatých látek. Chrání před zářením z počítačů. Klid, štěstí, ochrana, proti nočním můrám, láska.


Lávové masážní kameny

5. července 2011 v 20:29 | Moraea |  Druhy kamenů
Lávové kameny se pro svoji schopnost udržet teplo a pro svoje jemné energetické vibrace využívají k relaxačním masážím celého těla nebo jen konkrétních částí. V Čechách i ve světě jsou masáže horkými lávovými kameny velice žádané, neboť uvolňují ztuhlé svalstvo (záda), aktivují proudění energie (oblast břicha) a celková masáž oživuje mysl. Nabízíme Vám nyní jako jedni z mála jedinečnou možnost si sestavit jakoukoliv masážní sadu zakoupením požadovaného množství kamenů a nebýt tak limitováni nutností zakoupit velké a finančně nákladné často i dosti předražené masážní sady.

Použití lávových kamenů v praxi:
Lávové kameny ponořte do misky s horkou vodou nebo olejem a nechte je chvilku přirozeně nahřát. Poté je vyjměte a můžete začít masírovat nebo jen kameny přiložit na ztuhlá místa a nechat tak odplavit stres, nespavost a načerpat novou energii při vysokém pracovním nasazení. Ještě dlouho po masážích budete cítit teplo oblázků a pocit harmonie, což každý ocení především v chladných dnech.

Pozor!! Nahřívejte kameny jen do teploty, která je Vám příjemná, neboť by mohlo dojít ke spálení pokožky!
Larimar

5. července 2011 v 20:19 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Dominikánská rep., Bahamy

Barva:
Modrý, modrozelený, šedý, s bílými místy

Vliv kamene a jeho použití:
Je duchovním kamenem, umožňuje hlubokou meditaci, spojení se světem andělů a jinými dimenzemi, pomáhá nalézt spřízněnou duši, léčí srdeční traumata i traumata z minulých životů. Odstraňuje strach a pocity viny. Uklidňuje při stresu. Přináší jasné a konstruktivní uvažování, tvůrčí schopnost a radostnou dětskou hravost. Ženám pomáhá naladit se na přirozenou ženskost a spojit se s přírodou. Likviduje geopatogenní zóny.

Síla kamene:
Odstraňuje zablokovanou energii v oblasti hlavy, krku a hrudníku, čistí meridiány, odstraňuje připojené entity, vytahuje bolest z těla přiložením na místa bolesti, uvolňuje zablokované tepny a ztuhlé klouby, pomáhá při problémech s chrupavkami. Meditace, klid.

Lapis Lazuli

5. července 2011 v 19:49 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Rusko, Barma, Indie, Pákistán, Afghánistán, Chile

Barva:
světle modrá až tmavě modrá s pyritovými vrostlicemi

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Lapis je spjat s hrdelní ( světlé odstíny) a s temenní (tmavé odstíny modré) čakrou. V oblasti hrdelní čakry pomáhá odstraňovat vady řeči, tiší záněty průdušek, podporuje správnou funkci štítné žlázy. V oblast temenní čakry nám pomáhá při meditaci, otevírá nám cestu do vlastní duše a vesmírného poznání. Při spánku nám jeho nadpozemská síla ovlivňuje sny. Dříve byl prášek z tohoto kamene používán k výrobě barev (ultramarín). Lapis Lazuli čistíme pod proudem vody a nabíjíme spíše na měsíčním světle.

Síla kamenu:
kontemplace, duchovní poznání, jednota, intuice, mozková činnost, snížení krevního tlaku a regulace krevního oběhu, funkce štítné žlázy a brzlíku, pomoc při zánětu průdušek, potlačení teplot a bolestí hlavy, podpora řeči, prevence proti infarktu, mrtvici a vzniku nádorových onemocnění, nevědomost, nesoustředěnost, nejistota, blokády, deprese, otoky, křeče, záněty očí, vyrážky a ekzémy

Kameny ve znamení:
Lapis Lazuli se hodí pro všechna znamení, která chtějí proniknout do vesmírného poznání.


Labradorit

5. července 2011 v 19:40 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Kanada, USA, Mexiko, Austrálie, Barma, Madagaskar, Ukrajina, Norsko

Barva:
odstíny šedé, namodralé, nazelenalé, šedobílé až černé s perleťovými efekty, neprůhledný

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Labradorit je kámen, který chrání naši auru. V období chladu, stresů a depresí nás vrací do příjemných vzpomínek, které nás hřejí a přirozeně chrání před nachlazením. Pomáhá nám odstraňovat bloky, klidnit mysl a vede nás k uskutečnění svých snů a idejí. Napomáhá rozvíjet svoji slovní zásobu (přikládáním na hrdelní čakru- před zkouškou nebo důležitým jednáním, rozšiřuje nám obzory a tiší bolesti páteře, kloubů a zubů. Labradorit je kámen, který nesnese jiné kameny ve své blízkosti a také jsou citlivé na změny teplot, proto je čistíme pod proudem vody a nabíjíme v misce s vodou zhruba 1 hod. na slunci.

Síla kamenu:
aura, smysluplný řád, jednota, kontinuita života, harmonie, intuice, kreativita, činorodost a jasný cíl, srozumitelnost řeči, samoléčebný proces organismu, regulace srdečního rytmu, snížení krevního tlaku

Kameny ve znamení:
Kozoroh, Ryby, Vodnář


Kyanit

5. července 2011 v 19:32 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Brazílie

Barva:
modrobílý, černý, růžový, zelený, žlutý

Vliv kamene a jeho použití:
Náleží receptivní energii, elementu vody, planetě Neptun.Čistí a harmonizuje čakry a meridiány, velmi účinně působí na krční čakru, čímž posiluje komunikaci a příznivě pomáhá všem lidem, kteří používají hlas pro svou práci. Vede majitele, aby říkali pravdu. Je to silný vysílač a zesilovač energie. Odstraňuje bloky, stres, strach, zklamání. Pomáhá s logickým myšlením. Neudržuje v sobě nic negativního.

Síla kamene:
proti bolestem, vysokému tlaku, léčí infekce, brzlík, nadledvinky, horečku, příštítnou žlázu, svalové křeče, urogenitální oblast. Působí na mozek, snižuje nadváhu. Výborný pro umělce - léčí krk a hlasivky. Meditace, klid, očista


Kunzit

5. července 2011 v 19:29 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
USA, Brazílie, Afghánistán, Pákistán, Madagaskar, Srí Lanka, Čína, Barma, Rusko, Finsko

Barva:
jemná růžová až fialověrůžová, někdy čirý, průsvitný

Vlastnosti kamene a jeho použití:
prolínání růžové (barva srdce) a fialové (barva duše) dochází i k propojení čakry srdce s temenní čakrou a výsledkem je duchovní láska, pokora a umění vcítit se do pocitů druhých. v srdci Kunzit odstraňuje bloky, které nám brání uvědomovat si svoji duši. Učí nás toleranci, vnímavosti vůči sobě i druhým a tlumí egoistické jednání. Kunzit má i pozitivní léčitelské schopnosti: potlačuje migrény, pomáhá při svalových napětích (masáž valounkem zahřátým v dlaních) a potlačuje kornatění cév. Kameny čistíme obvyklým způsobem, ale při nabíjení nevystavujeme Kunzit přímým slunečním paprskům, jinak kámen bledne.

Síla kamenu:
očista, harmonický vztah lásky a duchovna, pokora, soucit, tolerance, intuice, inspirace, projasnění smyslů, pomoc od bolesti, regulace štítné žlázy a hormonální produkce

Kameny ve znamení:
Býk, Váhy, Ryby
Kunzit tlumí kritičnost vah vůči chybám ostatních, rozpouští sklon vše odsuzovat a učí toleranci.


Křišťál

5. července 2011 v 19:19 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
USA, Indie, Srí Lanka, Madagaskar, Brazílie, Rusko, Ukrajina, Polsko, Švýcarsko, Rakousko, Itálie

Barva:
- čirá (někdy jen mírně zakalená), průhledný, průsvitný

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
- Křišťál jinak také Horský křišťál byl od dávnověků ve všech kulturách uctívaným kamenem. I dnes je to "kámen kamenů". Funguje jako katalyzátor energií- absorbuje negativní a předává pozitivní. Je to velice silný energetický kámen, který obnovuje v naší duši světlo a čistotu, chrání nás před černou magií. Tato vlastnost se využívá při práci s kyvadle, kdy kyvadélka bývají vyrobena z broušeného křišťálu ( samovolný pohyb kyvadla určuje klad či zápor). Používání křišťálu nám aktivuje a harmonizuje všechna energetická centra a tiší všechny bolesti a nemoci. Dá se použít i křišťálová voda při léčení průjmů, nevolnosti, migrény či závratích. Je univerzálním prostředkem při pomoci léčby jakékoli nemoci, jen si musíme umět vybrat správný typ, např. energeticky bohatá drúza by neměla chybět v žádné domácnosti, krystaly se špicí nahoru přivádí energii, kdežto se špicí směrem dolů zbavují problémů, kyvadélko, nebo jen oblázek v kapse, který nás nabíjí kdykoliv potřebujeme. Oblázek křišťálu používáme k čištění ostatních kamenů. Někdy se i sám křišťál potřebuje vybít a znovu nabít. Nejdříve ho vyčistíme pod proudem vlažné vody a pak se přiloží na oblázek Hematitu, který ho vybije. Znovu pak nabíjíme libovolně dlouho na slunci.

Síla kamenu:
Křišťál je kámen k běžnému použití kdykoli je ho zapotřebí, na přípravu, jako prevence pro zdraví, očistné vody, proti slabosti při změnách počasí, proti všem bolestem, nebo jako ochranný amulet pro štěstí, lze jej podržet v dlani nebo si pomáhat masážemi. Veškeré blokády a negativní sklony, závislosti a lpění, psychosomatické nemoci, slabost či nerovnováha organismu.

Kameny ve znamení:
Lev, Kozoroh, Vodnář


Korund

5. července 2011 v 19:17 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Srí Lanka, Madagaskar, Tanzánie, Barma, Thajsko, Laos, Kambodža, Indie, USA, Kanada, Brazílie, Austrálie, Mosambik, JAR, Zimbabwe, Rusko, Finsko, ČR

Barva:
modrá, nafialovělá až do světlých odstínů

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
Safír je kámen moudrosti, meditace a koncentrace. Učí nás poznávat sebe sama i okolní svět, jeho modř očišťuje a léčí a probouzí v nás vnitřní víru. Safír má mnoho léčitelských schopností: proti bolesti (např. ischias, bolesti hlavy), závrati, astmatu, nespavosti, zvýšené krvácivosti , snižuje teploty a krevní tlak. Pomáhá při zadrhování v řeči. Čistíme pod proudem vody a nabíjíme jen chvilku na denním světle, neboť Safír je velmi citlivý na světlo.

Síla kamenu:
víra, duchovní očista, moudrost, vnitřní klid, intuice, snížení krevního tlaku, krvácení, teploty a bolesti nejrůznějšího druhu, očista krve, ledvin, žlučníku, vedlejších dutin, pleti

Kameny ve znamení:
Kozoroh, Vodnář, Střelec


Kobaltokalcit

5. července 2011 v 19:16 | Moraea |  Druhy kamenů
Vliv kamene a použití:
Naladěn na růžový plamen čisté a bezpodmínečné lásky. Symbolizuje lásku v její plné podstatě. Přináší soucit a odpuštění. Spojuje srdce s myslí. Pomůže najít životní cíl a vaše vrozené schopnosti. Harmonizuje intelekt a emoce a uvádí je do rovnováhy. Léčí a odstraňuje emoční blokády, smutek, pocity osamělosti a zlomená srdce. Uklidňuje prudké city. Učí nás sebelásce a lásce k bližním. Podporuje spokojenost se životem.

Síla kamene:
Léčí emoční stránku člověka, odstraňuje citové blokády a stará citová zranění, otevírá a harmonizuje srdeční čakru, pomáhá při všech nemocech spojených se srdcem a srdeční čakrou.


Karneol

5. července 2011 v 19:14 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Indie, Saúdská Arábie, Egypt, Brazílie, USA, Rusko, Německo, ČR

Barva:
oranžová až cihlová, průsvitná, neprůhledná

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
svými jasnými oranžovými až červenými tóny přináší vitalitu a energii do života, schopnost zapojit se do dění okolo, tlumí lenost, nečinnost, nezájem. Přináší schopnost určovat si vlastní cestu života a začlenění se do společnosti. Mezi léčebné vlastnosti karneolu patří očista krve, pomáhá řídit správné přijímání a trávení potravy, dále ovlivňuje zdravou sexualitu, problémy s potencí a napomáhá odstraňovat bloky při snaze otěhotnět. Čistíme v misce s vodou spolu s křišťálem, nabíjíme na přímém slunci co nejdéle.

Síla kamenu:
vitální činorodá energie, spoluúčast s děním kolem, vůle proměnit získané poznatky ve skutečnost, tvořivost, kreativita, regulace krevního oběhu a trávicího traktu, látková výměna, prokrvení organismu

Kameny ve znamení:
Býk, Blíženci


Kalcit

5. července 2011 v 19:12 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště:
Indonésie, Pákistán, USA, Mexiko, Argentina, Nový Zéland, Austrálie, Alžírsko, Tunis, Egypt, Rusko, Německo, ČR, Slovensko, Itálie, Španělsko

Barva:
oranžová, matná , perleťová, nazelenalá, modrá

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
žlutý kalcit podporuje především činnost v pupeční čakře, kde podporuje nervový systém a správnou funkci trávicího traktu., čím zvyšuje odolnost organismu proti vnějším negativním vlivům a snižuje náchylnost organismu k nemocím. V čakře čela podporuje tento kámen intuici a tvořivost a přináší duševní harmonii. Jeho žlutá barva vnáší do studených dnů teplo a slunce. Kalcity se čistí pod proudem vody a nabíjí na křišťálu na denním světle bez přímých paprsků slunce.

Kalcit modrý podporuje zdravé sebevědomí člověka a touhu uskutečnit vytoužené cíle. Pozitivně působí na paměť. Podporuje stavbu kostí a celkový pohybový systém (klouby, vazy apod).

Síla kamenu:
souzvuk a rovnováha mezi duchovním a duševním stavem mysli, intuice, inspirace, kreativita, zdravá jistota v rozhodování, vyrovnanost, pevnost v názorech, nervový vegetativní systém, podpora trávení a látkové výměny, pomoc při kostních, kloubních a kožních problémech

Kameny ve znamení:
Blíženci


Jaspis

5. července 2011 v 13:59 | Moraea |  Druhy kamenů
Naleziště:
Po celém světě

Barva:
květnatá i proužkovaná kresba prolínajících se odstínů jaspisů od béžové až po tmavě hnědou, červenou, s trochou zelené až modré

Vlastnosti kamenu a jeho použití:
barevné odrůdy Jaspisu (obrázkový, oceánový, brekciový, leopardí, picasso, saténový) jsou kameny tvořivosti, inspirace a realizací svých snů a idejí. Podporují kreativitu, dobrou náladu až bezstarostnost, zahánějí obavy, stresy a tím přirozeně chrání imunitní systém. Zemité barvy v nás vzbuzují souznění s přírodou.

Síla kamenu:
kreativita, fantazie, podpora zemitých vlastností, důvěra v obecně platné jistoty, rovnováha v náruči přírody, proměna ideí ve skutek, píle, činorodá práce, energie, aktivace životně důležitých orgánů v těle, jejich vzájemná souhra a podpora krevního oběhu

Zajímavosti:
Podle starých pramenů bývá často označován za "Matku všech kamenů". Neustále vyzařuje oživující očistnou a ochrannou energii. Učí nás nezištnosti a skromnosti, daruje nám soucit, trpělivost a posiluje naši dobrou vůli. Červený druh jaspisu posiluje a oživuje tělo. Zelený působí blahodárným, uklidňujícím způsobem. Vyrovnává vztah těla a duše a zlepšuje především naše spojení s přírodou a se Zemí. Při nedostatku železa nebo chudokrevnosti se doporučuje nosit celý náhrdelník z červených jaspisů. Podporuje chuť k jídlu. Spolu s karneolem byl červený jaspis ve starém Egyptě nazýván krví Isidinou. Často z něho býval zhotovován zvláštní symbol, tzv. vulva Isidis, původní mystický symbol znovuzrození. Byl nošen jako talisman chránící před černou magií. Kladně ovlivňuje léčbu ledvin a močového měchýře, pomáhá při léčení ledvinového písku a kamenů, v oblasti gynekologické je účinný při nemocích vaječníků a vejcovodů, při překonávání nevolnosti v průběhu těhotenství a u porodu.

Kameny ve znamení:
Panna, Vodnář, Ryby


Jantar

5. července 2011 v 13:57 | Moraea |  Druhy kamenů
Známá naleziště jantaru:
pobřeží Baltského moře, Arabský poloostrov, Barma, Čína, Sýrie, Japonsko, Thajsko, Vietnam, Kolumbie, Malajsie, Kanada, USA, Mexiko, Dominikánská republika, Argentina, JAR, Guinea, Rusko, Ukrajina, Maďarsko, Rumunsko, ČR, Španělsko, Velká Británie

Barva:
žlutá, medová, oranžová, červená, hnědá, s vrostlicemi biologického původu ( zkamenělá pryskyřice z období třetihor)

Vlastnosti jantaru a jeho použití:
Jantar je již z dob svého vzniku nabyt velkou sluneční energií, kterou nám nyní předává. Lze jej použít téměř při jakékoliv léčbě v kterémkoliv věku: tiší bolesti při prořezávání zoubků, při kožních problémech (potíráme jantarovou vodou), při zánětech a horečnatých onemocněních (revma, záněty močových cest), pozitivně ovlivňuje správnou funkci štítné žlázy, posiluje imunitní systém a svojí jasnou zářivou energií celkově ozdravuje náš organismus. Nabíjí nás teplem a sluncem i v chladných obdobích. Jantar je velice citlivý na kosmetické výrobky a pot, nedoporučujeme jej nosit celý den na kůži, pokud máte agresivní pot.

Síla jantaru:
meditace, rozjímání, okouzlení životem, podpora celkového zdravotního stavu, funkce štítné žlázy, hormonální a trávicí systém, močové ústrojí, vyrovnání hladiny žaludečních šťáv, prořezávání prvních zubů, chmury, deprese, chlad, blokády, bolest, srdeční slabost, žaludeční, jaterní, žlučové a střevní potíže, astma, bronchitida, revma, dna, záněty kloubů, oční a ušní potíže, kožní problémy a alergie

Jantar ve znamení:
Lev, Blíženci, Vodnář