! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Říjen 2011

Krásný Samhain

31. října 2011 v 19:40 | Moraea |  Akce a Aktivity

Je předvečer prvního listopadového dne. Jeden z nejdůležitější a zároveň i nejtajemnější keltský svátků právě nastal..

*****

Dnes je den, kdy se duše zemřelých vrací zpět na zem. Den, kdy hranice mezi reálným světem a světem tajemna přestala existovat.


Zapalte svíce a užijte si Nový rok podle keltské tradice.

*****

Přejeme krásný Samhain.Říjnové zaklínání

30. října 2011 v 19:30 | Daraija |  Daraijin deník
Tento měsíc jsem měla za úkol pracovat se zaklínadly a naučit se jedno magické písmo. Jedním úkolem bylo sepsat fráze a slova, vhodná pro tvorbu zaklínadel, takže jsem zapojila své spisovatelské dovednosti J a vznikl tento seznam:

Přirovnání:
· Tak jako plamen svíce
· Jako slunce vyjde každé ráno
· Jako třpyt hvězd na nočním nebi
· Jako síla země
· Jako lehkost větru
· Jako čistota vody
· Jako teplo ohně

Oslovení
· Ať anděl donese mé prosby
· Se silou božstva
· Při síle předků
· Živly volám na pomoc!
· Duchové přírody, vyslyšte má slova
· Při silách měsíce a slunce

Začátek:
· V tuto dobu, v tuto chvíli, vkládám do slov mocné síly.
· Vzývám sílu noci, ať je dnes ku pomoci.
· Volám živly, přijďte k nám. Jednu prosbu na vás mám.

Ukončení:
· Jak řekla jsem, se stane!
· Staniž se jak nyní dím!
· Staniž se!
· Staniž se vůle má!
· Jak řekla jsem já, stát se také má!
· Co řekla jsem nyní, brzy se splní.

Učení se magického písma nebylo vůbec snadné, snažila jsem se jím psát, ale ne vždy to bylo možné, času je málo a jednotlivá písmenka si jsou až moc podobná. Ale i tak jsem se rozhodla vás trochu potrápit a tak jsem vám napsala jeden velmi krásný citát právě tímto písmem. Tak luštěte!


Chmel otáčivý (obecný)

29. října 2011 v 12:24 | Moraea |  Magický herbář
Latinský název: Humulus lupulus
Čeleď: konopovité
Sbíraná část: šištice
Živel: Vzduch
Polarita: Mužská
Planeta: Mars
Znamení: Blíženci, Panna

Používá se především jako čistící prostředek; má za sebou dlouhou cestu a disponuje silnou, štiplavou vůní. Smíchejte ho s levandulí a dejte do polštáře, získáte tak klidný spánek, zejména pokud jste měli noční můry či problémy s usnutím. Dávejte chmel do léčebných váčků, kadidel, prášků, váčků gris-gris a figurek. Smíchejte ho s mořskou solí a sušeným česnekem a tuto směs dejte pod postel, abyste tak odstranili negativní energii z pokoje nemocného.

Působí v oblasti sakrální čakry - pomáhá ženám po sexuálním traumatu - deset kapek tinktury denně po dobu několika měsíců. Zaznamenávejte si sny, představy a pocity. Vhodné pro choleriky a sangvinistiky. V této bylině je ukryto množství sexuální energie - pomáhá ženám stát se jistějšími v oblasti sexuální a posiluje vztah mezi láskou, rozmnožováním a vlastní sexualitou. Pytlíček chmelových květů na noc pod polštář.

Chmelová silice obsahuje látky podobné morfinu a proto by měla být užívána úsporně. Chmel podporuje melancholickou náladu - neužívat při depresích.Fuchsie

28. října 2011 v 16:59 | Moraea |  Magický herbář
Latinský název: Fuchsia
Čeleď: pupalkovité
Sbíraná část: květy
Živel: Oheň
Polarita: Ženská
Planeta: Jupiter
Znamení: Střelec, Ryby

Tato rostlina se používá u kouzel zaměřených na štěstí a psychiku (což pravděpodobně souvisí s jejím významem dle tradiční astrologie). Snažíte-li se snažíte najít nové zaměstnání nebo dosáhnout zvýšení platu, dodá směs fuchsie, čertovy tkaničky, galgánu a gotu kola vašemu kouzlu mnoho energie. V magii popínavé stonky této rostliny střeží cestu k tomu, co se má stát, a sladká dezinfekční vůně jejích květů podporuje proudění pozitivní energie. Používejte ji ve všech druzích "peněžní" magie - k celkové prosperitě, shromažďování bohatství, získávání nebo udržování zákazníků a finančním plánování. Jestliže rozjíždíte obchod, který zahrnuje najímání zaměstnanců či subdodavatelů, smíchejte fuchsii s včelím pylem.


Fenykl obecný

28. října 2011 v 16:39 | Moraea |  Magický herbář
Latinsky: Foeniculum capillaceum
Čeleď: miříkovité
Sbíraná část: list, plod
Živel: Oheň
Polarita: mužská
Planeta: Merkur
Znamení: Blíženci, Panna

Tato bylina z čeledi miříkovitých má vůni lékořice. Z magického hlediska je fenykl skvělý pro rozptýlení každé náladové situace. Z těch příjemnějších věcí se fenykl používá k přičarování víl: kolem sklenice mléka rozsypte směs pupalky, levandule a fenyklu. Proveďte kouzlo, smeťte bylinky, mléko nechte na místě. Také dračí magie obsahuje fenykl. Abyste je přivolali, umístěte na každou ze čtyř stran rituálního kruhu svíčku. Někteří čarodějové používají gris-gris váčky se směsí roury, levandule a plodů jalovce spolu s kouzlem proti krádeži, aby se vyhnuli zabavení auta. Pokud s vámi nějaká právní instituce či vládní úřad zacházely nespravedlivě, je podle hoodoo fenykl hlavní přísadou mnoha kouzel zaměřených na tyto neblahé okolnosti. Taková kouzla často obsahují černé hořčičné semínko, bylinu cascada sagrada (nebo kůru krušiny) a dobromysl. Chcete-li svou záležitost udržet v tajnosti, přidejte růžová poupata.

Magická využití fenyklu jsou různorodé. Taktéž je to silná ochranná byliny, jelikož chrání dům, kolem něhož je pěstován. Kousky fenyklu v levé botě vás ochrání před klíšťaty. Věší do oken a do dveří jako ochrana před zlými duchy. Z téhož důvodu se nosí i semínka. Fenykl se přidává do očistných sáčků a léčebných směsí.

Thyrsus ( delší dřevěná hůl používaná při dionýských mystériích) byl často dělán z velkého stonku fenyklu s jedlovými šiškami na konci (dionýnské mystérie - slavnosti k poctě boha vína Dionýsa, při kterých účastníci prožívali posvátné nadrozumové zjevení pravdy).


Malá Arkána - Královny

26. října 2011 v 19:36 | Moraea |  Malá Arkána
Královna Holí - představuje sebevědomého člověka, který ztělesňuje rozhodnost, podnikavost a dynamičnost. Snadno se nadchne a je schopen motivovat druhé. Tiše potlačujete svoji vášeň, která je však připravena každým okamžikem vybouchnout. Pozor na ego i přesto, že umíte být opravdovými přáteli. Klíčová slova: energičnost, přátelskost, upřímnost, aktivnost, odhodlanost, sebevědomí, suverenita, radost, chuť do života. Negace: dominantní, závistivá a mstivá žena, řevnivost a nevěra, žárlivost, nenasytnost a lakota.

Královna Mečů - představuje bdělou, inteligentní osobu, která ztělesňuje nezávislost, rozum, zvědavost, obratnost až chladnost. Používáte své mysli a logického myšlení kvůli tomu, aby jste docílila pořádku. Jste dobrý a nápomocní přátelé, přesto ale někdo může říci, že jste bez emocí. Pozor na přílišnou závislost na pořádku. Dovolte druhým ať se chovají podle svého. Neodmítejte city ve snaze se ochránit. Klíčová slova: inteligence, vnímavost, samostatnost, soběstačnost, rozhodnost, chytrost, přímočarost. Negace: vypočítavost, sobectví, úzkoprsost, nenávist, krutost, zloba, klam.

Královna Pohárů - představuje citlivého člověka, který ztělesňuje medialitu, ochotu pomoci, soucítění a empatii. Vaše srdce je plné hlubokého zájmu o vaše nejbližší nebo o vás samé. Dbejte na potřeby svého srdce. Nenechte se opít city a nedovolte, aby zastínily skutečnost. Klíčová slova: citlivost, vstřícnost, laskavost, ohleduplnost, přecitlivělost, strach ze života, intuice, mystérium, spiritualita. Negace: zlomyslnost, nečestnost, nespolehlivost, neřestnost, prolhanost, nevěra.

Královna Pentaklů - představuje schopného člověka stojícího oběma nohama pevně na zemi, který symbolizuje realističnost, ochotu, píli a zodpovědnost. Díky svým dovednostem a pečlivému rozdělení prostředků, jste si vybudovali krásný život. Jste na sebe velice hrdí, hlavně na svoji praktičnost. Hrozí nebezpečí, že si budete dělat přílišné starosti o hmotné zabezpečení. Dejte pozor na posedlost šetrností. Klíčová slova: otevřenost, pracovitost, odpovědnost, smysl pro rodinu, přátelskost, dobrosrdečnost, smyslnost, plodnost, přístupnost. Negace: nudnost, servilnost, nedbalost, zlovolnost, odměřenost, nevěra.

Malá Arknána - Králové

26. října 2011 v 18:29 | Moraea |  Malá Arkána
Král Holí - představuje ve většiny případů muže, někdy však i ženy. Král Holí představuje sebevědomého člověka s pevnou vůlí. Ztělesňuje rozhodnost a dynamičnost. Pozor ale na přesvědčení, že vy jediní máte pravdu a váš zvolený způsob je ten jediný možný. Klíčová slova: aktivita, energie, cílevědomost, odvážnost, odpovědnost, připravenost vyrazit, statečnost, sebevědomí. Negace: zlý násilný muž, fantasta a zlomyslný. Předsudky, krutost, přísnost, apatie.

Král Mečů - představuje chytrého, zkušeného člověka, ztělesňující důvtip, verbální obratnost a nezávislost. Vyzařuje s něj charisma, sebedůvěra, inteligence a moc. Rádi se dělíte o své myšlenky a názory. Dejte si však pozor, aby se inteligence nestala vaším jediným charakterovým rysem. Klíčová slova: inteligence, bystrost, organizovanost, rozhodnost, troufalost, aktivita, otevřenost, zájem, chytrost, chladnost. Negace: neústupnost, egoismus, rafinovanost, mazanost, zlomyslnost.

Král Pohárů - představuje citlivého člověka ztělesněného intenzivními city a dobrou intuicí. Ve vaše úsilí hrálo velkou roli štěstí. Dosáhli jste mnohého a vybudovali to, po čem jste toužili. Pozor, abyste se nezaměřovali na to, co nemáte. Pokud budete pouze v životě vidět to, co vám chybí, můžete se stát nesnášenlivými. Klíčová slova: moudrost, vlídnost, laskavost, citlivost, ohleduplnost, zdvořilost, otevřenost, intuice. Negace: labilita, ovlivnitelnost, citové vydírání, nespokojenost.

Král Pentaklů - představuje zodpovědného člověka ztělesňující smysl pro realitu, praktické myšlení, velkou odolnost. Těšíte se z užitečných věcí v životě a jste pro ně schopni udělat vše. Přesto, že chcete to nejlepší, nečekáte, že vám to samo spadne do klína. Pozor na lenost a závislost na materiálnu. Klíčová slova: aktivita, stabilita, zodpovědnost, realismus, činorodost, dobrosrdečnost, pracovitost, odpovědnost, moudrost, spolehlivost, úspěšnost. Negace: neřestnost, lenivost, úskočnost, ješitnost, korupce, perverze, žárlivost, těžkopádnost.

Malá Arknána - Pentakly (Disky)

26. října 2011 v 13:50 | Moraea |  Malá Arkána
Eso Pentaklů - zářící velký pentakl představuje mocný element země. Daří se vám na vnější i vnitřní úrovni. Vaše situace je stabilní a měli byste si to uvědomit. přijímejte s vděčností veškeré dary života. Jsou vám poskytnuty prostředky. Buďte za ně vděční. Pozor na poživačnost, lenost a přílišné materiální hodnoty.

Dvojka Pentaklů - na břehu moře balancuje muž s dvěma pentakly (často také stojí na lemniskátě - ležaté osmičce což je symbol nekonečna). K jakýmkoliv změnám nyní přistupujte s nadhledem a lehkostí. Změny přicházejí do našich životů proto, aby nastolily rovnováhu.

Trojka Pentaklů - na kartě bývají zobrazení muži, kteří pracují či se těší s dobře vykonané práce. Nebojte se realizovat své talenty, neboť úsilí vložené do činnosti vám přinese úspěch. Tvořte a radujete se z tvorby. Milujte proces i výsledný produkt.

Čtyřka Pentaklů - je možné, že vlastníte určité prostředky, na kterých jste si začali zakládat. Zapomněli jste na to, že materiální věci a peníze jsou abstrakce nutné k životu, proto se může stát, že stojíte sami v opuštěné chladné místností (symbolicky). Hromadíte peníze a schopnosti, přičemž jste ztratili zřetele, k čemu vlastně ty věci jsou. Naučte se používat prostředky moudře, avšak ani nezapomínejte na opačný extrém, kdy byste rozdali vše, co máte, až byste nakonec neměli co nabídnout.

Pětka Pentaklů - ocitáte s v nouzi, ale neztrácejte hlavu, jelikož pomoc je na blízku. Nenechte se odradit. Nebojte se své blízké požádat o pomoc, avšak nepřehánějte situaci, ve které se nacházíte. Přijímejte jakékoliv krize jako výzvu. Pozor na nadměrné obavy, ztrátu a strach.

Šestka Pentaklů - je velice možné, že hojně rozdáváte svého majetku, přičemž si namlouváte, že jednáte dobročinně. Vystoupali jste na vrchol a užíváte svých získaných prostředků, ale i přesto nedáváte pozor na to, kam padají. Dáváte lidem to, co potřebují, nebo to, co vás těší dávat? Pozor na hrdé, chladné chování.

Sedmička Pentaklů - vaše situace vyžaduje trpělivost a výdrž. Nevzdávejte se při potížích. Zaseli jste určitou setbu, urodily se plody a je čas sklizně. Pokud s ní nejste spokojeni, vzpomeňte si na své chyby a snažte se je příště neudělat. Sebezdokonalujte se. Pozor na netrpělivost a obavy.

Osmička Pentaklů - nacházíte se v období příprav a pilného studia. Odhodlanost a soustředěnost vám pomůžou dosáhnout vytouženého cíle. Jen tvrdá práce, ale i schopnost učit se vám může přinést nové začátky a pozitivní výsledky. Nepřepínejte se. Vždy je čas na odpočinek. Pozor na marnost a přílišné ambice.

Devítka Pentaklů - na kartě bývá často zobrazována mladá žena, která je obklopena nejenom bohatství své osobní krásy, ale i hmotným majetkem. Pamatujte, že úspěchu se dá dosáhnout i pomalými kroky. Můžete se ale radovat: daří se vám. Pozor na vysoké nároky a plýtvání.

Desítka Pentaklů - došli jste na konec cyklu a naučili se to, co jste se naučit chtěli. Vnitřního a vnějšího blahobytu se dočkáte. Najdete naplnění v rodině a i ve společnosti - právě to je pravé bohatství života. Pozor na rozmazlenost, závist, strach a na lpění na věcech, které už nepoužíváte.

Malá Arknána - Poháry

26. října 2011 v 13:10 | Moraea |  Malá Arkána
Eso Pohárů - na kartě se většinou nachází vyobrazení poháru, který přetéká, což symbolizuje element vody a přítomnost citů. Měli byste se nechat vést spirituální láskou. Jste unášeni city. Cítíte více emocí a vitality než kdy jindy. Eso pohárů symbolizuje začátek milostného vztahu, duchovní poznání nebo touhu po uměleckém vyjádření. Ať už se jedná o cokoli, je jisté, že stojíte na začátku úžasného dobrodružství. Dejte si však pozor na strach. Neutíkejte před novými možnostmi a to i přesto, že ve vás budou ze začátku vyvolávat negativní pocity.

Dvojka Pohárů - na kartě se nachází dvojice milenců s dvěma zlatými poháry, které spojuje oslňující záře. Spojením elementů vznikne čirá energie, která je plná harmonie a důvěry. Stojíte před možností nového vztahu v partnerství či podnikání. Ať je to cokoli, je tu potenciál vytvořit něco nového, krásného a velice mimořádného. Važte si daného okamžiku a využijte jej. Pozor na nedůvěru.

Trojka Pohárů - zobrazení tří přetékajících pohárů značí naprostou spokojenost a inspiraci. Jste obklopeni těmi, co vás naplňují štěstím. Pamatujte si, že takových lidí si musíte vážit a uznávat je. Věnujte se jim a užívejte si prosté věci v životě, jelikož právě z nich pramení ta krásné, živoucí energie. Je čas, abyste odložili své problémy stranou.

Čtyřka Pohárů - mladík nacházející se v krásné přírodě. Je zasnění a nevnímá hojnost, která ho obklopuje. Představuje si něco ještě lepšího, dokonce je možné, že právě to je mu i nabízeno. Nicméně touha po řádu a stabilitě může vést k něčemu, co ani neexistuje. Poznejte rozdíl mezi přesvědčením a fantaziemi.

Pětka Pohárů - osoba plačící a zoufající nad rozlitými poháry. I když pociťujete zklamání a lítost, pokuste se situaci znovu přehodnotit. Možná vše dramatizujete. Nad ztrátou se truchlit musí, ale nesmíte zapomínat na to, že nikdy sami nejste. Pozor ale na protahování zármutku ať už z touhy po pozornosti nebo ze strachu z budoucnosti.

Šestka Pohárů - vybavují se vám různé vzpomínky. Pečlivě je zvažte, jelikož i vzpomínky mohou být zrádná věc. Nastává správná doba vychutnat si a užít současnost a vhodně vše zkombinovat s pozitivními stránkami minulosti. Pozor na naivitu a lpění v minulosti.

Sedmička Pohárů - na kartě zobrazeno devět pohárů, ve kterých se nacházejí úchvatné obrazy. Vynořily se z vašeho podvědomí. Jako hlasy Sirén na vás volají a snaží se vás odpoutat od pravé cesty. Zbavte se svých negativních a klamných představ. Buďte k sobě upřímnější a neutíkejte před realitou. Pozor na iluze a nedůvěru.

Osmička Pohárů - pohráváte si s touhami a fantaziemi, které vás odváděli od vaší cesty. Už jste ale zjistili, že vás nemohou sytit věčně. Nastal pro vás čas odvrátit se od jejich povrchní příjemnosti a vyrazit vpřed. Mějte odvahu a důvěřujte sami sobě. Pozor na deprese a vyhýbání se problémům.

Devítka Pohárů - krásná, rozzářená karta, prosluněná karta. Prožijete si celou svou bytostí pocit harmonie a štěstí. Čeká vás citová stabilita a spoustu splněných přání. Právě jste našli svoji cestu a je moudré podělit se o ni s ostatními. Není dobré hromadit si své štěstí a spokojenost jen a jen pro sebe. Neoddávejte se pocitu sebeuspokojení a rozdejte světu to, co máte.

Desítka Pohárů - možná si neuvědomujete, že jste skutečně šťastni. Spokojenost, kterou prožíváte je opravdová a vy si ji zasloužíte. Čekají vás pocity blaženosti, radujte se z toho. Nedovolte, aby se spokojenost převrátila v lenivost. Pozor na rozmazlenost, nespokojenost.

Malá Arknána - Meče

26. října 2011 v 11:59 | Moraea |  Malá Arkána
Eso Mečů - na kartě se většinou nachází vyobrazení jasně zářícího meče, tedy hlavního symbolu elementu vzduchu. Meče jako takové jsou mocným, ale i nebezpečným darem. Mluví o intelektu, rozumu a síle myšlení. Eso Mečů značí příval mentální energie: nastává pro Vás období nápadů, správných rozhodnutí a dosažení cílů. Vaším protivníkem se může stát jedině Vaše negativní myšlení, neústupnost a váhavost. Věřte svému rozumu.

Dvojka Mečů - ve většině případů bývá na této kartě žena s páskou přes oči či se zavřenýma očima, za níž v pozadí září Měsíc. Je možné, že prožíváte konflikt rozumu a intuice. Pokud boj mezi hlavou a srdcem zůstane nevyřešen, nikam se nedostanete. Je důležité každé rozhodnutí pečlivě zvážit a nenechávat se ovlivňovat pochybnostmi a váhavostí. Je více než pravděpodobné, že sami víte, co máte udělat, nicméně strach Vám v tom může bránit. Sundejte si pásku z očí, otevřete je a pohlédněte zpříma na situaci. Přehlížení problémů nikdy k ničemu nepomůže.

Trojka Mečů - na kartě se většinou nachází potemnělé vyobrazení okolí, kde uprostřed leží srdce či růže, jenž je probodnutá třemi meči. Už na první pohled můžete vidět, že karta znázorňuje hluboký žal, smutek. Musíte si uvědomit, že to, co Vás tíží neodejde bez toho, aniž byste sami chtěli a rozhodli se proto. Pokud se cítíte ublížení, odpouštějte, jelikož jen láska Vás může navést na tu správnou cestu a pomůže Vám zbavit se toho, co Vás trápí.

Čtyřka Mečů - na kartě se většinou objevují vyčerpané osoby, které si dopřávají odpočinku a spánku po dlouhé cestě. Vaše problémy Vás stále pronásledují. Nikdy jste se jich nezbavili a je načase to udělat. Ještě předtím si však vše pečlivě promyslete, jelikož je hloupé vrhat se do věcí po hlavě. Užívejte si odpočinku, abyste se zanedlouho mohli svým problémům opět postavit čelem.

Pětka Mečů - nacházíte se na konci pomyslné bitvy. Jste však vítězi či poraženými? Rozhlédněte se okolo sebe a promyslete si, zda bylo to, co jste udělali to správné. Vaše myšlenky mohou být spoutány negací. Vyčkávání a rezignace vám však úlevu nikdy nepřinesou. Zhodnoťte situaci a předčasně se nevzdávejte. Dávejte si pozor na slabost, nedůvěru a hlavně pocit viny.

Šestka Mečů - když něco končí, něco jiného začíná. I tak by se dal popsat význam této karty, která mluví o nových březích. Rozhodli jste se opustit to, v čem jste dříve žili, nicméně Vaše city i způsob myšlení putují s Vámi. Záleží na tom, kam se vlastně vydáváte? Změní se Vaše cesta života? Jasné však je, že před něčím utíkáte. Dokud neprozkoumáte způsob svého myšlení, nedosáhnete svým útěkem ničeho, než krátkodobé úlevy. Naučte se danou výzvu překonávat, jelikož je více než jasné, že se za čas objeví znovu.. a to třeba i v jiném převleku.

Sedmička Mečů - neodcházejte od nevyřešených problémů. Možná byste se měli mít na pozoru, jelikož někdo z vašeho okolí k vám nemusí být upřímný. Je pro vás důležité, abyste jednali na rovinu bez přetvářky a zbytečné lstivosti. Vždy se snažte najít řešení, které povede k uspokojivému výsledku a neobrátí se proti vám. Pozor na zbrklost.

Osmička Mečů - ocitáte se v bludném kruhu svých negativních myšlenek. Jen čestné jednání a upřímnost vám pomůže se z kruhu vymotat. Na kartě většinou bývá vyobrazení postav, které obklopují meče zabodnuté v zemi, což symbolizuje, že vás svazuje váš vlastní způsob myšlení. Nacházíte se pro vás v bezútěšné situaci. Nevidíte řešení a jen stále bloudíte ve svých myšlenkách. Nicméně zapomínáte na to, že situace může být jen taková, jakou jste si ji vytvořili. Nevěště ale hlavu. Jako autoři svého bludného myšlení můžete vše zvrátit. Máte schopnost vidět věci jasně, ale potřebujete odvahu to realizovat. Vezměte život do svých rukou a nedovolte, aby vás strach omezoval.

Devítka Mečů - na kartě jsou většinou vyobrazené meče, které padají z nebes. Zjevně vás trápí nějaký problém a to ne malý. Vaše mysl je ovládnutá pochybnostmi. Otevřete své srdce a dovolte, aby vás někdo potěšil a poradil vám. Uzavřenost a osamocenost vám jen uškodí. Jste moudré bytosti, nenechte se zlákat negacemi a smutkem.

Desítka Mečů - hůře už být nemůže. Vaše negativně naladěná mysl plná problémů a všelijakých strastí dospěla k okamžiku, kdy už tuší, že se vše v dobré obrátí. Ač může karta působit na první pohled velice dojímavě, když se pořádně zadíváme, uvidíme symbol, který celou kartu povznáší - ať už se jedná o vycházející slunce nebo zlatavou záři. Neztrácejte naději a nevzdávejte se. Začíná se pro vás blýskat na lepší časy.

Magie uzlů

23. října 2011 v 9:36 | Moraea |  Provázková magie
Tradice uzlů sahá alespoň čtyři tisíciletí do minulosti. I přesto, že byla magie uzlů známa ve většině kulturách, její popularita v dnešní době klesá a dokonce hrozí, že bude jednou úplně zapomenuta. Trochu mi vrtalo hlavou, proč by tomu vlastně mělo tak být, načež jsem se dočetla, že je to kvůli její prostosti a praktičnosti. Magické rituály bývaly a i stále bývají často propracovány za hranici absurdity a příznivci této okázalé magie na příliš jednoduchou techniku často shlíželi s opovržením. My ale však nesmíme zapomínat na to, že je magie uzlů v dnešní době mocná, jako byla v druhém tisíciletí před Kristem :o)

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč si např. když si chceme něco zapamatovat, uděláme uzel na kapesníku anebo proč říkáme, že je někdo něčím nebo k něčemu "zavázán"?

Podle S. Cunninghama je akt uvazování uzlu fyzickým projevem nějaké abstraktní ideje, představy nebo myšlenky. Když budete myslet na věc, kterou nechcete zapomenout, a přitom si uvážete uzel na kapesníku, vytvoříte v duchu spojení mezi uzlem (fyzické) a představou (duševní), již si chcete zapamatovat. Na magické úrovni uzel nevážete proto, aby vám věc připomněl, ale aby zajistil, že na ni nezapomenete.

Jedním z postupů magie uzlů je uvázání uzlu kolem vyobrazení osoby, doslova "zavázání" obrazu provázkem, často k nějakému předmětu, za účelem omezení možnosti jednání a myšlení daného člověka. Slovní spojení "být zavázán" pochází z dob, kdy se věřilo, že člověk musí něco vykonat právě proto, že k tomu byl jeho obraz zavázán.

Energie, kterou jsme po zavázání uzlu do něj pomocí vizualizace vložili, je potřeba rozproudit, jelikož je provázek s uzlem pouhým vyobrazením naší potřeby. Než se potřeba naplní, je doporučeno uchovat provázek u sebe či jiném bezpečném místě. Po projevení potřeby, je možno s provázkem udělat několik věcí:

 • Můžete jej spálit, čímž zajistíte, že se nikdy nerozváže.
 • Zakopat jej do země, kde se rozloží.
 • Bezpečně jej uschovat do krabičky, kde jej nikdo nenajde.

Magie uzlů pracuje většinou s provázky, Mohou mít jakoukoli barvu, ale lze také přihlédnout ke konkrétním asociacím jednotlivých barev. Provázek by měl být z přírodního materiálu, např. z vlny nebo bavlny. Své magické provázky uchovávejte mimo dosah ostatních, aby nebyly použity k jiným účelům a nevstřebaly nepatřičné vibrace.

Většina kouzel s uzly, které se dochovaly do dnešních dnů, je bohužel negativní. V tradičním učení o uzlech naštěstí existuje i několik jiných postupů a zajímavostí, které jsou vhodnější. Při provádění magie jakéhokoli druhu se obecně doporučuje mít rozpuštěné vlasy. Symbolika je jasná: uzly a copy mohou tlumit energii. K vykonávání ochranných kouzel se však naopak svázané a spletené vlasy velice hodí (slouží tak i rybářská síť).

Zdroj: Scott Cunningham, Techniky přírodní magie

Uzel jako magie

20. října 2011 v 15:27 | Reliés |  Provázková magie
Ze začátku jsem tápal, odkud vlastně tento způsob mentální magie znám a nakonec jsem našel jeden zdroj, který se praktikou magie provázků a uzlů přeci jenom zaobírá - WICCA. Podle mého názoru se jedná o velmi starou praktiku, jejichž kořeny sahají do minulosti našich předků. Základem praktiky provázkové magie je ten fakt, že člověk vnímá provaz jako spoutávácí sílů, kdy praktik spoutáná a také hromadí sílu v uzlu, který váže s přáním svým. Po dokončení správného počtu uzlů tyto uzly rozvazuje v dny, které podporují síly vázané v uzlů. Nebo tyto uzly mohou symbolizovat věčné spříznění s něčím, někým - tedy věčný slib (pak se tyto uzly nerozvazují).

Uvádím postup od Raymonda Bucklnda, který píše:

"Mnohé čarodějnice a sabaty pracují s provázkovou magií. potřebujete k ní 9 stop (třikrát tři, věčné magické číslo, 2,70m) dlouhý provázek neboli cingulum , jak se mu někdy říká. Má červenou barvu (barva krve, životní síla). Nejlepší je udělat si vlastní z červeného hedvábí (nebo vlny, nylonu, podle toho, jaký se vám libí- ikdyž přírodní materiály jsou lepší). které spletete do copánku. Při pletení soustřeďujte svou mysl na to, jak do provázku vkládáte svou energii a stává se tak vaší součástí. Stejně jako váš athame jej nebude používat nikdo jiný než vy. Na každém konci zavážete uzlík, aby se copánek nerozpletl. Změřte zda je skutečně devět stop dlouhý. Hotový provázek vysvěťte. ... Některé tradice používají provazy ovázané kolem pasu a nosí je po celou dobu v kruhu. Doporučoval bych, abyste svůj provaz používali výhradně k magickým účelům, protože jde o čistě magický nástroj. Když jej právě nepoužíváte, uchovejte jej zabalený v kusu lněného plátna nebo hedvábí.

První uzel zavážeme na jednom konci se slovy: Prvním uzlem se začíná kouzlo. Potom se čarodějnce vrátí k prospěvování - často se kývá ze strany na stranu nebo zezadu dopředu - dokud nemá pocit, že je třeba zavázat další uzel. Ten zaváže na opažném konci se slovy: S druhým uzlem se uskutečňuje. Poté se vrací k prozpěvování. přitom si představuje, co chce udělat ... "soustředí se na cíl". Pokračuje prozpěvuje a představuje si a potom opět zavazuje uzel. Jak síla narůstá, uzlů stále přibývá, dokud jich na provázku není devět. Čarodějnice je uvazuje na určitých stanovených místech a zavazování doprovází patřičnými slovy. první a druhý uzel, jak jsem už uvedl, jsou uvázány na obouch koncí provázku. třetí se uváže uprostřed, čtvrtý v polovině vzdálenosti mezi prvnm a třetím, pátý v polovině mezi druhým a třetím (docela mazec :D). při zavazování posledního (devátého) uzlu je veškerá energie zaměřena na provaz a jeho uzly a konečnou představou cíe práce.
 • První uzel kouzlo začíná
 • Druhý uzel kouzlo ukončuje
 • Třetí uzel vše potvrdí
 • Čtvrtým uzelem sílu shromáždím
 • Pátým uzlem kouzlo ožije
 • Šestým uzlem kouzlo upevním
 • Sedmým uzlem události okořením
 • Osmý uzel bude Osud
 • Devátý uzel mi dá, co je moje

Máte devět uzlů. Ikdyž jsou zavázány v jednom rituálu, mohou být uvolňovány po jednom - třeba jeden za den po devět za sebou následujících dnů. Rozvazujte je ve stejném pořadí, jak jste je zavazovali, NE v opačném. to znamená, že první ( ne jednom konci), druhý den druhý zavázaný konec a tak dále. Při tomto postupu se deváty den rozváže poslední, devátý uzel uvázaný na vrcholu rituálu zavazování uzlů - v čase největší síly. Každý den před rozvazováním uzlu se soutřeďte na to, co se má stát. potom se kývejte a znovu vytvářejte sílu. Při rozvazování uzlu uvolněte s výkřikem i sílu."

Zdroj:
R. Buckland, Velká učebnice čarodějnictví a magie, PRAGMA: Praha 1998.

Choronzon- démon propasti

18. října 2011 v 13:06 | Reliés |  Démoni
V magii západní tradice zaujímá démon Choronzon, poněkud výjmečné postavení. První zpráva o Choronzonovi se objevuje v denícíh dr. Johna Dee, který pod titulem True and Faithful Relation ... publikoval roku 1659 dr. Meric Casaubon. Choronzon je zde identifikován s hadem Genese, s drakem, ďáblem či Satanem. Pravověrný Žid nebo křesťan bude na tuto entitu pohlížet jako na nepřítele a škudce člověka, ale Choronzonau jinak. podle nich byl "had" v rájské zahradě vlastně spasitelem lidstva, byl laskavou bytostí, která započala proces, jehož pomocí dosáhne lidstvo právoplatného božského stavu.

K. Grant identifikuje Choronzona s Chozarem "prasečím bohem", který byl podle Blatavské bohem mágů Atlantidy. Byl chápán jako stínové božstvo , přebývající za hranicemi našeho universa. Jeho znakem a zároveň emblémem atlantské magie byl převrácený trojzubec boha Neptuna, pod kterýmžto jménem byl Chozar znám profánním.

Z okultního hlediska je Choronzon stážcem vhcodu do jiných dimenzí bytí. Tuto jeho kompetenci znal již dr. Dee, který o Choronzonovi říká: "Slouží k tomu, aby hlídal velké dveře k neznámím vesmírům. Znej ho a měj se na pozoru."

Hermetiky bývá lokalizován do nonsféry Daat, propasti, kterou prochází tajemný abyss - hranice, kterou musí adept magie na své duchovní cestě dříve či později překročit. Choronzon je tedy jakýmsi dveřníkem abyssu, strašlivým strážcem prahu. Podle J. Kariky střeží Choronzon každou bránu do nicoty, pokaždé v jiném aspektu, určeném povahou (proti)sféry, v níž se tato brána nachází.

Choroznzon je pokládán za "otce všech forem". Odtud plyne mimo jiné úžasná proměnlivost jeho podob, kterou dobře vystihl V. Neuburg, kdy tohot démona charakterizoval slovy: "Strach tmy a temnota noci a hluchota zmije a nechutnost stojaté vody a černý oheň nenávisti a vemeno kočky slizu; nejedna věc, nýbrž mnoho." Tento Choronzonův rys ukazuje na jeho souvislost s prapůvodním chaosem, z něhož všehny formy povstaly v průběhu diferenciačního procesu, čemuž nasvědčuje i následující skutečnost: volá-li magik Choronzona v jeho aspektu Vládce chaosu, získá tak přístup k jakémusi "generátoru duchovního bílého šumu", který je obrovskou zásobárnu energie.

Originální pohled na tohoto démona nabízí chaosmagie, která Choronzona chápe - v rámci kontextu svého učení - v souvislosti se Spaerovou ideou Kia. (zájemcům o tento koncept mohu doporučit Liber Null and Psychonaut od Petera J. Carrola).

Evokace Choronzona se provádí téměř výhradně z iniciačních důvodů a uchylují se k ní někteří vyspělí adepti stezky levé ruky. Je to - velde evokace a invokace anděla smrti - jedna z nejnebezpečnějších magických operací vůbec a zpravidla evokatéra navždy poznamená. První historicky doloženou evokaci této démonické inteligence provedl Aleistar Crowley, který spolu s Victorem Neuburgem evokoval dne 3. prosince 1909 v saharské poušti poblíž vesnice Bou-Saada v Alžíru.

Zdroj:
J. Veselý, Příručka vysoké magie,Vodnář: Praha 2007.

Samael

17. října 2011 v 19:26 | Reliés |  Démoni
Josef Veselý o tomto démonovi píše:

"Samael (též Samiel nebo Semiel) je pekelný kníže, stojí nejblížer samému Satanovi. V období amoraitů to bylo nejpouživanější jméno pro zlého ducha v judaismu. Poprvé se objevuje v etiopské Henochově knize. V období tanaitů se v řecké Baruchově apokalypse 4,9 setkáváme též se jménem anděla Samaela, který v rájské zahradě vysadil vinnou révu, čímž způsobil Adamův pád. Samael též bývá ztotožňován s hadem, který svedl Evu. V Sybiliných věštbách 2,215 je jmenován mezi anděly soudu a v midraších je někdy nazýván žalobcem. Podle rabínské tradice (tragum Jonatan) je totožný s andělem smrti a měl být také skutečným otcem Kaina. Jehoo jméno v překladu znamená Jed Boží, ale někdy se překládá i jako Levý nebo Slepý. Podle tradice má dvanáct křídel. Zohar chadaš o něm uvádí, že je šilhavý a má rohy. Gnostická sekta ofitů znala Samaela jako zlého "slepého anděla", obývajícího nejspodnější nebe, byl tedy jakýmsi prostředníkem mezi nebeským a pozemským světlem.

Ve středověké lidové tradici figuruje tento padlý anděl jako génius zla a jeho astrologickou korespondencí je Mars. Kabalisté jej však nepokládají za zlého v pravém slova smyslu, neboť z jejich pohledu reprezentuje kosmickou funkci kontrakce, která je nutná pro zachování rovnováhy Universa. Kabalisticky orientovanými mágy byl v minulosti často evokován. Podle žaltářů vyučuje Samael všem okultním vědám, zvláště magii a nekromancii. Vyvolává se v úterý o půlnoci po celodenním půstu. V žaltářích se popisován jako postava nadlidksé velikosti, oděná ve zlatém zdobeném rouchu temně zelené a ohnivé červené barvy. Na hlavě má klobouk ozdobený kohoutím perem."

Zdroj:
J. Veselý, Příručka vysoké magie, Vodnář: Praha 2007.


Kožní infekce, pupínky

17. října 2011 v 17:08 | Gwinney |  Domácí lékař
Jak jsem zjistila tak med spolu se skořicí je všemocný lék. Nejenže Vám může pomoci při snižování váhy, plynatosti, nachlazení, dokonce má i blahodárné účinky na pleť. Myslím, že to stojí za vyzkoušení.

Pupínky:
3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu. Ta se aplikuje před spaním a ráno se smyje teplou vodou*. Ve většině případech po týdnu každodeního používání pupínky zmizí i s kořeny.

*Osobně onu pastu aplikuji odpoledne, jak přijdu domů, jelikož nechci mít dolepený polštář.

Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzémy i pásový opar všechny typy kožních infekcí.


Posílení imunitního systému

17. října 2011 v 17:01 | Gwinney |  Domácí lékař
Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Med obsahuje obrovské množství železa a vitamínů. Pravidelné užívání medu posiluje též bílé krvinky a jejich boji s viry a bakteriemi.

Při nachlazení: 3krát denně 1 lžíci vlažného medu s 1/4 lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení, chronický kašel a pročistí prodůšky*.

*Každý jedinec je jiný, některým to pomůže, jiní musí vyhledat pomoc odborníka. Z vlastních zkušeností Vám ho, ale vřele doporučuji.

Pro unavená játra

17. října 2011 v 16:50 | Gwinney |  Domácí lékař
Při jakémkoli oslabení našeho organismu jsou nadměrně zatěžována játra. Při infekci bychom jim proto měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, ve které omezíme všechna tučná, příliš kořeněná a smažená jídla. A naopak přidáme více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.

Mrkový tvaroh:

Nastrouháme 3 mrkve, smícháme je s 250g nízkotučného tvarohu a naředíme 1 lžící kefíru. Dobře promícháme. Můžeme osladit nebo trochu osolit, podle chuti.

Mrkvové hranolky:

2 mrkve nakrájíme na malé hranolky, pokapeme je šťávou z 1 citronu a 1 lžickou olivového oleje. Jíme je místo čipsů či slaných buráků.

Zázvorový čaj

17. října 2011 v 16:44 | Gwinney |  Domácí lékař
10g čerstvého strouhaného zázvoru. Vaříme 5 minut v 1 litru vody. Poté ho přes cedník vymačkáme. Do vzniklého čaje si přidáme šťávu z jednoho citronu či pomeranče, (osladíme) a pijeme horké.
Podporuje trávení, cirkulaci krve, zmírňuje nevolnost, snižuje hladinu cholesterolu aj.

Máslový čaj

17. října 2011 v 16:37 | Gwinney |  Domácí lékař
Bolest při polknutí, pálení a škrabání v krku. Nejlépe zažene tento jednoduchý recept. Uvaříme 250 ml černého čaje, přidáme polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Dobře promícháme a ihned vypijeme.

Medvědí mléko

17. října 2011 v 16:33 | Gwinney |  Domácí lékař
Jelikož nám začal podzim a s ním i mrazíky. Mám pro Vás skvělý recept. Je velmi učinný při počátečních příznací nachlazení. Ohřejeme 200 ml mléka, přidáme panáka rumu a 2 lžíce medu, vše zamíchat. Stačí vypít 2 sklenice za večer a ráno se cítíme jak rybička.