! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Listopad 2011

Pozemští andělé

26. listopadu 2011 v 2:04 | Moraea |  Ostatní knihy
Autor: Doreen Virtue

Recenze:
Připadáte si jiní než ostatní? Máte pocit, jako byste sem nepatřily? Jako by vás tu zapomněli vaši druhové z jiné planety a říkáte si, kdy se pro vás konečně vrátí? Pokud ano, pak jste možná pozemským andělem. Máte-li touhu a nadání léčit a učit druhé, pomáhat jim, a přitom máte potíže srovnat se s materiálním způsobem života a jeho požadavky, trpíte-li v problematických vztazích, máte-li potíže s nadváhou, pak je více než možné, že jste pozemským andělem. Pokud jste navíc ještě přehnaně citliví a odmítáte násilí v jakékoliv formě, pak je to dokonce velmi pravděpodobné! Čím významější je vaše poslání, tím větší je i váš strach. Čím více lidem můžete pomoci, tím více vám v tom vaše ego snaží zabránit. V této fascinující knize vám Dr. Doreen Virtue pomůže pochopit, jak mohl váš duchovní původ ovlivnit vaše životní poslání, osobnost, vztahy, zdraví a dokonce i vzhled.


Tato kniha nabízí naprosto jiný pohled na účel života jako takového. Možná bych na ni ani nepřišla nebýt Reliése, který, dá se říci, mi ji předkládal snad několik týdnů, až jsem se konečně dokopala k tomu si ji objednat :o)) Nelitovala jsem a ani litovat nebudu, jelikož tato malinká "příručka" mi dala o čem přemýšlet. Už několikrát jsem ji půjčila svým známým a příjemně mě překvapilo, že drtivá většina vlastností daných lidí se shodovala s určitým typem bytosti.

Pokud Vás zajímá, se kterou bytostí jsem se ztotožnila nejenom já, odpověď naleznete v této knize, kterou opravdu doporučuji celým svým srdcem :o) Možná Vás nalákám, když prozradím, že jsem jakýmsi "skokanem" (ačkoli jak povahově, tak vzhledově mě to táhne k "první kategorii" :o))

Celá kniha pro mě byla velice působivá a samotný doslov mě nesmírně dojal :o)

Děkuji Reli :o)

Zdroj: recenze knihy Pozemští andělé na http://knihy.abz.cz


Čekanka obecná - léčivé účinky

21. listopadu 2011 v 23:18 | Fornus |  Herbář - léčivé bylinky
Čekanka obecná - Cichorium intybus

Léčivé účinky:
Tato rostlina, ač se to nezdá je velmi náchylná na utržení - začínají hned uvadat květy. Většinou se používá kořen, ale na to bych si být vámi vzal krumpáč jen tak rukou ho v celku nevytrhnete.
Díky tomuto velmi silně a hluboce zakořeněnému kořenu se sbírali častěji otevřené květy, přízemní listy a menší výhonky ( sice mají tyto části rostliny menší účinky než kořen ale využívají se na ty samé problémy).
Malé čerstvé listy můžeme konzumovat čerstvé v podobě salátu - mají jemně nahořklou chuť. Kořeny zasazené do hlíny na teplém stanovišti vyhánějí puky - lze je konzumovat syrové, dušené nebo naložené v octovém nálevu.
Tato rostlina se používá jako takový čistič skoro celého organismu zejména ledviny, krev, játra a slezinu. Byla také používána do různých čajů na podporu funkce jater ledvin a odstraňování ledvinových kamenů. Podporuje také trávící soustavu a má jemně projímavé účinky.

Recept:
Salát s velkým obsahem vitamínů
Sbíráme přibližně ve stejném poměru mladé lístečky čekanky, pampelišky a mladé vrcholky kopřivy. Vše nasekáme nebo nadrtíme na jemno. Přidáme nastrouhané jablko, med, citron, klasický nebo hroznový cukr. Necháme pár minut odstát a poté už s chutí do toho…

Fotka rostliny

Vyvolání draků

19. listopadu 2011 v 13:45 | Reliés |  Dračí magie
Pokud by jsme chtěli vyvolat draka do našeho světa, bylo by to původně možné dle jednoho strého návodu Book Of Pheoryllt. Jestli tento rituál je doopravdy funkčí, tak za to neručím :D Ale byl rozhodně praktikovaný, možná za účelem otevření kanálu rozpravy s těmito pradávnými bytostmi.

"Tento rituál se obvykle koná ve volném prostranství, na nějaém vyvýšeném místě. Tento rituál je možné v příslušných měřítcích provést v místnosti. V poledne je potřeba se odebrat na vybrané místo. Tam se pomocí dvanácti kamenů vyznačí kruh. Do středu kruhu se magickým mečem vyznačí symbol dračího oka. Na místo se potom nasype trochu železného nebo zlatého prachu. Dovnitř se položí vykuřovadlo s pryskyřicí z dračí krve nebo z dračí kůže (kůže plaza - hada nebo ještěrky). Kouzelník se postavý do středu dračího oka a magický meč vyzvedne hrotem nahoru nad hlavu. V této pozici řekne třikrát nahlas a zřetelně zaříkadlo k vyvolání draků:

"Cum saxurum, in deursum mantum oparum da
in detibulum, in quinatum: Draconis!"

Potom meč rychlým pohybem zapíchne do země. Kouzelník zůstane v meditativní pozici ve středu dračího oka a čeká na zjevení draka. Aby jej bylo možné přičarovat, meč se musí vytáhnout z jeho těla. teprve pak je možné kruh opustit."

Tento rituál je rozhodně vhodny pro zasvěcení práce s draky. Pokud si vás draci doopravdy vyberou jako svého zasvěcence (což se někdy nemusí stát), určitě vám dají patřičně vědět. A nenechte se zklamat tím, že nepůsobí jako hrozivý a strašlivý tvorové z poháde a fanatzi filmů. Možná zjistíte, že to bylo úplně naopak (kdo byl ten zlý a kdo ten hodný).

Zdroj:
Heike Owusu, Rituály voodooo v praxi, Fontána: Praha 2005.

Staroegyptské čarodějnictví

18. listopadu 2011 v 9:59 | Moraea |  Magie a čarodějnictví - knihy
Autor: František Lexa

Tato kniha je rozdělena na dvě části. První je věnována jak obecným tak konkrétním rysům staroegyptské magie. Po úvodu věnovanému účelu magie a její definici, následuje pojednání o jejich základních účelech, čarovných prostředcích, poměru magie k náboženství, vědě, magie v době koptské a vztahu staroegyptské a řecké magie. Ve druhé části jsou překlady magických a s magií souvisejících textů.

Kniha vychází u příležitosti 120. výročí narození tohoto zakladatele české egyptologie. Dílo určené nejen historikům, ale všem zájemcům o esoteriku, představuje nejucelenější soubor staroegyptských magických textů.

Osobně mám na tuto knihu velice dobrý názor, jelikož snad jako jediná zahrnuje praktické informace o staroegyptské magii, na které jsem prozatím v žádné jiné knize ani publikaci nenarazila. Pokud vás vaše vnitřní já táhne k Egyptu, myslím, že tato kniha je tou pravou volbou :o)


Malá Arkána - Princezny (Pážata)

16. listopadu 2011 v 21:20 | Moraea |  Malá Arkána
Princezna - Páže Holí - tato karta vnáší do zajetých a nudných situací nový elán a vitalitu, která je schopna nás motivovat a probouzet v nás nadšení. Je příhodná doba k vyzkoušení něčeho nového. Může se jednat o věci, které vás vždy fascinovali anebo jste o nich právě slyšeli. Je načase proměnit myšlenky v činy. Klíčová slova: impuls, vstřícnost, nabídka, síla, napětí, odvaha, horkokrevnost, temperament. Negace: povrchnost, nerozhodnost, domýšlivost, sobectví, nestálost, teatrálnost.

Princezna - Páže Mečů - tato karta přináší šanci něco si ujasnit. Ne vždy jsme ale schopni takovou možnost ocenit, jelikož se často pojí se silnou kritikou. Můžeme se cítit být napadáni, kritizování a ohrožováni. Přesto bychom ale neměli zapomínat na to, že se jedná o šanci zmoudřet, naučení se nových věcí nebo pochopení těch starých. Pozor na přílišné analyzování. Klíčová slova: dvousečnost, jasnost, konflikty, spousta myšlenek, kritika, nepřátelství. Negace: útočnost, falešnost, neupřímnost, netrpělivost, necitelnost.

Princezna - Páže Pohárů - karta působí blahodární, neboť přináší láskyplné impulsy, lichotek, míru a vstřícnosti. Pozor na to, abyste si nemysleli, že víte vše nejlépe a neopovrhovali radami. I když si připadáte připravení, uvědomte si, že ne vždy tomu tak je. Buďte otevření. Klíčová slova: vstřícnost, nabídka, city, láska, soucit, mírnost. Negace: egoismus, ovlivnitelnost, nejistost, nečestnost.

Princezna - Páže Pentaklů - karta přináší návrhy a nabídky, na které se dá spolehnout. Může se jednat o příležitost vydělat si peníze, ale i o jiné praktické zkušenost, rady a podněty. Možná nastal čas uvažovat o něčem pro vás náročnějším a složitějším, neboť to, co právě děláte, již zcela znáte. Pozor na lehkomyslnost a stagnaci. Klíčová slova: vstřícnost, nabídka, plodnost. Negace: promarněnost, pohodlnost, lenost, tvrdohlavost.

Malá Arkána - Princové (Rytíři)

16. listopadu 2011 v 20:32 | Moraea |  Malá Arkána
Rytíř - Princ Holí - představuje temperamentní, horkokrevnou náladu či atmosféru, ve které chce člověk v podstatě všechno a to hned. Ztělesňuje postoj napínavého očekávání, ale také hektičnost a netrpělivost, která by ve výsledku nemusela být vždy prospěšná. Opatrnosti není nikdy dost. Klíčová slova: elán, statečnost, smělost, temperament, vitalita, horkokrevnost, impulsivnost, energie. Negace: ukvapenost, netrpělivost, soupeřivost, náladovost, bezcitnost, podezíravost, žárlivost, ješitnost, domýšlivost.

Rytíř - Princ Mečů - představuje konfliktní a mrazivou atmosféru, ve které dochází k rozepřím. V lepším případě se zde jedná o pouhou kritiku, kterou sic můžeme vnímat negativně a urážlivě, ale právě ta nás může dovést k důležitým vhledům a sebepoznání. Pozor na zaslepenost jednostranností. Klíčová slova: útok, agrese, rozchod, konflikt, bouře, válka. Negace: pošetilost, nekompetentnost, ješitnost, hádavost, fanatismus, nedůvěra, nepřátelství, nenávist, bojechtivost.

Rytíř - Princ Pohárů - představuje jarní ovzduší, které vnáší poklid, mír a romantickou atmosféru lásky, radosti a dobré nálady. Pozor na přílišnou fantazii a to v době, kdy není na místě. Nenechte se svést ze své cesty. Klíčová slova: elegance, čistota, naplnění, mír, empatie, prožitek, přátelství. Negace: nečestnost, nezodpovědnost, nespolehlivost, povrchnost.

Rytíř - Princ Pentaklů - představuje solidní a činorodou atmosféru, která je naplněná pílí, jistotou a ustáleností. Pozor ale na zatvrzelost, způsobenou lpěním na starém. Klíčová slova: síla, stabilita, pevnost, vytrvalost, solidnost, stabilita. Negace: úzkoprsost, ješitnost, domýšlivost, tvrdohlavost, lenost, těžkopádnost, nerozhodnost, povrchnost.

Lapač snů - význam barev

15. listopadu 2011 v 20:30 | Moraea |  Rady a návody

BÍLÁ barva - je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti, ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti. Napomáhá přemýšlení, stabilizuje, posiluje a očišťuje. Umocňuje působení barvy, s níž je používána.

ČERNÁ barva - nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit se v neklidném světě. Symbolizuje pevnost, stálost, nekonečno.

ČERVENÁ barva - je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, pohyb, vitalitu, energii a životní sílu. Dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii. Pro vzletné povahy působí jako pevná půda pod nohama a podporuje zrealizování všech nápadů. Podporuje imunitní systém.

FIALOVÁ barva - je symbolem duchovna i srdečnosti. Působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek. Přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditacím. Zklidňuje hyperaktivní děti.

HNĚDÁ barva - symbolizuje trpělivost a spolehlivost. Je to barva země a pokory. Dodává klidnou stálou energii. Je barvou zdravého rozumu.


MODRÁ barva - symbolizuje moře, nebe, ale i povinnosti. Vyjadřuje pocit svobody, napomáhá k inspiraci pocházející z našeho nitra. Představuje opatrnost, rozvážnost a nečinnost. Vyjasňuje a rozšiřuje duši. Pomáhá při problémech v komunikaci a sdělování. Propojuje srdce a rozum. Přináší úspěch při jednání s úřady.

ORANŽOVÁ barva - je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Vzbuzuje v nás zvědavost a touhu po dobrodružství. Dodává životní radost a sílu, pohlcuje negativní energie. Pomáhá léčit fobie všech druhů, překonávat
depresi a těžké životní okamžiky. Je to barva moudrosti. Má blahodárný vliv na trávení.

RŮŽOVÁ barva - symbol něhy, jemnosti a romantické lásky, zároveň však také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce. Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Uvolňuje napětí ve svalech a v mysli.

TYRKYSOVÁ barva - spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši. Symbolizuje svobodnou duši. Podporuje sebevědomí, fantazii a spontánnost. Tiší pocit hladu a je proto vhodná při dietách.

ZELENÁ barva - je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem. Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Léčí nás a dává nám pocit vyrovnanosti a míru, uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Povzbuzuje přátelství, lásku a sounáležitost k okolí. Učí nás umět se odevzdat.

ŽLUTÁ barva - je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje metabolismus, pomáhá při komunikaci. Učí nás asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Podporuje intuici a tvořivost. Léčí orgány trávicího traktu.


Zdroj: First Nations Yukon


Výroba magické hůlky

13. listopadu 2011 v 18:59 | Daraija |  Naše nabídka
Nabízíme objednání ručně vybroušené magické hůlky z jasanového dřeva, posvěcenou a očištěnou čarodějnicí, s možností zadat vlastní velikost, dle délky vašich rukou. Hůlka je vyrobena tradičním způsobem. Na požádání je možné přidat na špičku broušený křišťál.

Ornamenty se mohou na jednotlivých hůlkách lišit. Každý kus je originál. Hůlku zasíláme do deseti dnů od přijmutí objednávky.

  • Standardní hůlka bez křišťálu na špičce zúžená 200,-
  • Hůlka zakončená křišťálem 350,-

V případě zájmu nás kontaktujte na náš email arachnne@seznam.cz nebo ještě lépe na d.kudlicka@seznam.cz
Řebříček obecný

9. listopadu 2011 v 16:11 | Moraea |  Magický herbář
Latinský název: Achillea millefolium
Čeleď: hvězdnicovité
Sbíraná část: květ, nať
Živel: Voda
Polarita: Mužská
Planeta: Měsíc
Znamení: Rak

O jednom z nejznámějších řebříčkových "fíglů", tedy nasypání špetky na práh proti odehnání nevítaných návštěvníků, se snad píše v každé čarodějnické knize, která zahrnuje i použití bylinek. Řebříček sám o sobě disponuje silnými vymítacími vlastnostmi. Pokud jej ale smícháte s hlohem, lilií, lípou a sušenými růžovými poupaty, získáte směs přivolávající šťastný vztah nebo manželství (lze umístit do váčku).

Řebříček je jedna z oněch "univerzálních" bylin, jelikož jej lze použít při věštění, ke zvýšení síly kouzla, rušení kouzel i při obřadech plodnosti.


Jitrocel

9. listopadu 2011 v 16:02 | Moraea |  Magický herbář
Latinský název: Plantago major
Čeleď: jitrocelovité
Sbíraná část: list
Živel: Země
Polarita: Mužeská
Planeta: Venuše
Znamení: Býk

Jitrocel se spolu s jilmem plavým a lobelkou používá jako hlavní přísada v kouzlech na zastavení pomluv. K ochraně svého majetku a snížení únavy při náročném dni, o kterém již předem víte, smíchejte jitrocel s puškvorcem.

Jedna legenda praví, že jitrocel se používal k odhánění hadů - nacházejí-li se ve vašem okolí nějací ti "hadi", možná budete chtít zvětšit své drápky a nosit s sebou trochu jitrocele. Toto užití mi moc připomíná texty ze staroegyptských esoterických knih, kdy byla spousta zaklínadel právě používaná proti těmto "hadům". Než jsem si to spojila se staroegyptským bohem Apopem, naivně přirovnávala jsem toto označení pouze k plazům :o)))Jitrocele - léčivé účinky

8. listopadu 2011 v 20:53 | Fornus |  Herbář - léčivé bylinky
Jitrocel Kopinatý - Plantago lanceolata
Jitrocel Větší - Plantago major
Jitrocel Prostřední - Plantago media

Léčivé účinky:
Je velmi účinný na rány (podobně jako řebříček). Rány se rychle a dobře hojí po přiložení rozmačkaného listu. Je to způsobeno větším obsahem látek, které ničí bakterie. Na hnisavé rány se používá jitrocel větší (obsahuje látky, které ničí původce hnisu). Používá se i na obklady na popáleniny aby se vyčistila rána.
Dále se může používat na zanícení očí v podobě čerstvé šťávy z listů, dále pak na místa bodnutí hmyzem a popálení od kopřiv.

Recept:
Čajová směs na zánět žlučníku
hlavní složky - list jitrocele, nať lnice, kořen čekanky
vedlejší složky - kořen pampelišky, nať máty, nať řepíku
Dvě lžíce směsi zalijeme ½ litru vroucí vody a necháme přikryté 15 min. vyluhovat. Přecedíme a pijeme třikrát denně po třetině výluhu půl hodiny před jídlem.

Fotka rostlinyAloe pravá - léčivé účinky

6. listopadu 2011 v 19:01 | Fornus |  Herbář - léčivé bylinky
Aloe pravá - Aloe vera

Léčivé účinky:
Je to rostlina která měla uplatnění už za Alexandra Velikého. Používala se na rány vojáků. V dnešní době se z ní vyrábí mnoho léčiv. Využívá se zejména vodnatý list - šťáva z listů je hořká, slizovitá a má projímavé účinky(projevují se až po několika hodinách). Regeneruje také sliznici střev a zlepšuje chuť k jídlu. Pomáhá celému trávícímu traktu(tím zlepšuje celý stav organismu) a tím se předchází i rakovině.
Dále se dá používat zevně a to k čištění pleti, popraskání kůže a menším popáleninám. Při větších popáleninách nakrájíme listy na tenké plátky a přivážeme k místu popálení a občas vyměníme.

Recept:
Žaludeční lék
300 g listů rozmixujeme. Přidáme ½ kg medu, ¾ l červeného vína,1 dlbrandy. Tuto směs dobře promícháme a necháme 14 dní odstát na chladném místě, občas promícháme. Opatrně slijeme a užíváme dvakrát denně 1 polévkovou lžíci hodinu před jídlem. Toto slouží jako prevence proti rakovině žaludku a při různých žaludečních potížích.

Aloe vera - rostlina

Řebříček obecný - léčivé účinky

6. listopadu 2011 v 18:35 | Fornus |  Herbář - léčivé bylinky
Řebříček obecný - Achillea millefolium

Léčivé účinky:
Dříve se používal při bolestech zubů a to tak že se žvýkali listy. Větší léčebné účinky mají světlejší květy. Do růžova nebo fialova zbarvené květy jsou už méně účinné.
Léčí se s ním řezné a bodné rány (jedna z nejlepších rostlin k tomuto užití). Má velké dezinfekční účinky a v dřívějších dobách byla velmi využívaným léčivem. Na ránu je nejlepší přiložit rozmačkanou nať-při přímém kontaktu s ránou je účinek silnější.
Vnitře se užívá ve formě čaje. Ten zlepšuje trávení, činnost jater a žlučníku, čistí krev, uvolňuje žaludeční křeče, pomáhá také při ženských potížích a při pálení žáhy.

Recept:
Čajová směs na pálení žáhy
hlavní složky - nať řebříčku, nať zeměžluče, nať lnice
vdelejší složky - nať máty, květ úročníku, list jitrocele, list vachty

Dvě lžíce čajové směsi zalijeme ½ l vroucí vody a necháme 15 minut přikryté vyluhovat. Pijeme 2x až 3x denně nalačno. Doporučuje se vyloučit ze svého jídelníčku kyselinotvorné potraviny.

Řebříček obecný