! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

2. 5. Velekněžka, Velekněz

23. března 2012 v 8:20 | ce |  Skype záznamy

Vzhledem k večerní únavě mé, i ostatních účastníků Skypu, jsou tyto dvě karty ne zcela doprobrané. Proto zde vybízím k další diskuzi v komentářích.


C: Tak tedy Ta, jež je nezávislá a jež poznala sebe sama. Jedním slovem pro mě vyjadřuje ženskost. Takovou tu intuitivní, hlubokou a mysterijní, možná částečně panenskou nebo čistou a láskyplnou realizovanou v náboženství. Oproti císařovně, která je potomkem realizovaná v životě a jeho přírodním koloběhu.

R: Ano, kněžky v minulosti byly často symbolem čistého panenství.

C: Je velekněžka partnerkou mága, velekněze nebo nikoho? Z mého pohledu mága, k veleknězi řadím papežku, která už v tarotu není.

R: Vztahy mezi kartami nějak nehledám.

D: Já myslím, že C. tím myslela protiklady (mužský/ženský princip)

C: Protiklad přímo ne, ale mužský/ženský projev řekněme.

R: V mých tarotech cítím spřízněnost kouzelnice a blázna.

D: Velekněžku vnímám jako nezávislou sílu, takže spřízněnost s mágem i veleknězem, nebo jinak, myslím, že velekněžka i velekněz jsou oba zároveň mágem.

C: Papežka měla údajně s velekněžkou splynout, takže i to by mi pasovalo :) Velekněz je pro mě někdo kdo učí a tím Se zároveň učí.

R: U mě zastává velekněz roli "karmického soudce", ale takového pasivního. Taky se jde u něj napojit na vnitřního učitele.

C: Kdo dává a získává, takový žoldnéř, já tam vnímám aktivitu, v učení se, v náboženské cestě.

R: Ano to také. Mám u něj zapsáno, že svou moudrost získává s nesčetných návštěv v astrálu.



ZOBRAZENÍ

C: Tak tedy velekněžka v tarotu magie druidů je skvostná, taková extatická, velekněz sedí na nějakém křesle, ten se mi víc líbí ve Fey, kde je to pán na přesýpacích hodinách čtoucí dlouhý papír a pod nohama mu spí drak.


R: U mě je to starší pán, který je oblečen velmi skvostně a má duální roucho a nad hlavou má na jedné straně černého draka a na druhé bílého.


PŮSOBENÍ

R: Neutrální dozor, prostě soudce s vědomostmi, který nerozdává zbůhdarma.

D: Velekněžka pozitivně, velekněz má podle mě dva výklady a záleží na tom, který tarot který zvýrazňuje.

C: Pro mě pozitivní, trochu si ho vztahuju ke šprtání do školy nebo v nezakrňování v čarodějnictví

D: Tohle je ta negativní část, velekněz je imho struktura, disciplína, učitel, ale může zakrnět a stát se negativním


R: Tahle velekněžka mi i nahání hrůzu:


D: jé

R: No kdybys věděla, co k ní je napsáno, "jé" by se možná změnilo na jůů :D

C: Mě zrovna ta velekněžka přijde dobrá v rámci toho paklu zrůdstva co v dark grimoire je. Každopádně ten robin velekněz je pro mě spíš papež a toho mam taky jaksi vyřazeného

D: To je právě takové varování, aby člověk příliš nezakrněl v řádech, byrokracii atp.



SOUD

R: Podle mě velekněžka a velekněz spravují karmu, jsou tedy strážci, proto jsou tyto dva jedinci spříznění a napojeni na kartu soud, neboť jsou její součástí. Kdysi právě velekněží a jejich ženské protějšky konali tyto obřady rozhřešení, tedy soudní přelíčení. Věřilo se v jejich moudrost a splynutí s božskou "institucí na karmu".

C: Já soud vnímám úplně jinak, jako vnitřní dítě, aeonsky po crowleyovsku.

R: Já mám najetý keltský pochopení tarotů.

D: Souhlasím s R. s tou soudní praxí, ale kartu vnímám trochu jinak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moraea Moraea | E-mail | Web | 24. března 2012 v 15:00 | Reagovat

Naprosto souhlasím s tím, jak vidíš velekněžku, Corey. Jde o kartu tajemného poznání a intuitivního vnímání. Ve výkladu nabádá k naslouchání vlastních pocitů při rozhodování. Vždy, když  si tuto kartu vytáhnu, uklidní mě, jelikož vím, že pravá volba vede skrze naše srdce :o) V jejích očích vidím naprostou vyrovnanost a tvář vykreslená do podoby moře působí klidně a čistě http://www.astro-tarot.cz/karty/veleknezka.jpg

Co se týče Velekněze, vidím v něm jistou autoritu, respekt a duchovního učitele. Je to velmi moudrý muž, který za své postavení vděčí vlastní píli a vědomostem :o) Líbí se mi jeho zobrazení v kosmickém tarotu, kde je zobrazen v doprovodu svých následovníků a s "vševidoucím" okem :o) http://2.bp.blogspot.com/-6MIt5gYw9Lo/Tr5Out7YZYI/AAAAAAAAAJ8/mRVKVrSYzHE/s1600/db_COS-_V_-_Der_Hierophant1.jpg

V kartě Soud vidím nepatrnou podobnost s kartou Smrt, jelikož i ona zvěstuje (zobrazení trumpet) ukončení starých a započatí nových záležitostí, ze kterých si odebereme cenné ponaučení. V kosmickém tarotu je taktéž i vizuální podobnost - popředí karty na mě působí jemně depresivně, nicméně v pozadí vycházející sluneční kotouč poukazuje na budoucí krásné časy http://4.bp.blogspot.com/_1hFGAJzDjxs/TBbwT8Ao7eI/AAAAAAAAAlw/HeadOOAhaxc/s1600/cosmicinterview.jpg

2 Dahriel Dahriel | 26. března 2012 v 14:39 | Reagovat

Já zrovna tyto tři karty vykládám spíše v kontextu s kartami okolo, mají pro mě mnoho významů a mnoho jemných detailů.

Velekněze i Soud vnímám občas jako negativní a občas jako pozitivní síly a kvůli současnému nastavení společnosti i Velekněžka ve výkladu (pokud symbolizuje tazatele) může znamenat ohrožení zvnějšku.
Moje karta Soudu vypadá takto http://www.nodntap.net/tarot/images/judgment.jpg - zobrazený kotel je Cerridwenin Cauldron of Rebirth, fénix a plameny taktéž mluví za vše. Může to znamenat odhození starého a nechtěného nebo starého a nepotřebného a v tom druhém případě tedy nabírá stejnou symboliku jako Věž, protože to znamená obnovu, ať ji chceme nebo ne. Vidím tady i cykly života-smrti nadřazené lidskému životu - tenhle význam krasně nese Crowleyho T., kde je Soud zobrazen jako Aeon, dlouhý věk.

Velekněžka je moudrá žena, intuice, mladá a věčně stará - symbol čarodějek. Spolu s Císařovnou a Smrtí může být chapaná jako Trojjediná bohyně. Ve výkladu: spojenec nebo učitelka, ocenění nebo varování.

Velekněz: karta, kterou používám, se zaměřila na význam struktury, tvrdé disciplíny a nutnosti slepě důvěřovat duchovnímu učiteli. S tím jde ruku v ruce zkorumpovanost systémů. Nejradši ale mám Velekněze od Crowleyho http://3.bp.blogspot.com/_sLB9XnEWDNU/TA1WPtnZQ6I/AAAAAAAAArw/lRPKofgYVDE/s400/thothHierophant.JPG , kde je vyzdvižená i moudrost, kterou se discilínou dá dosáhnout, sjednocení, milosrdenství a princip služby. Nejdůležitějším významem téhle karty je pro mě rozum, který se povznesl nad ego. V. kolísá mezi pozemským a univerzálním a je těžké mu rozumět.

3 Dahriel Dahriel | 26. března 2012 v 14:44 | Reagovat

Error: chtěla jsem říct stará a věčně mladá. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama