! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Druhé energetické centrum

5. března 2012 v 8:09 | Moraea |  Čakry
Svadhisthana - sakrální, sexuální neboli slezinová čakra

Leží v oblasti pohlavních orgánů a je ve vzájemném vztahu se sluncem. Když je čakra plně aktivována, vyzařuje červenou, oranžovou, žlutou, modrou a fialovou barvu. Je jí ale přidělena barva oranžová.

Barva: oranžová
Element: voda
Smyslová funkce: chuť
Symbol: lotos se šesti okvětními lístky
Základní princip: tvořivé rozmnožování bytí
Části těla: hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, krev míza, sperma
Žlázy: varlata, vaječníky, prostata

Centrum kontroluje nejenom sexuální, ale i tvůrčí síly a schopnosti. 2. čakra souvisí s hospodařením tekutinami v lidském těle. Vodní element čistí a tříbí, uvolňuje a odplavuje to, co se jako blokáda staví do cesty. V duchovní úrovni je to symbolizováno uvolněním nahromaděných citů, pocitů, čímž se otevíráme novým zážitkům a dojmům, abychom mohli svůj život stále a znovu objevovat a prožívat.

Vyrovnané energie v druhé čakře ukazují na původnost, kreativitu, harmonický citový život a na přirozenou smyslnost. Vyrovnaná energie se taktéž projevuje bohatou fantasií, humorem, optimismem.

Blokády v sakrální čakře se projevují přestrašeností, přecitlivělostí, pocity viny a vnitřními zábranami, stejně jako frigiditou nebo impotencí. Tělesně se tyto blokády projevují formou nemocí, které souvisejí s tělesními tekutinami (krev, lymfa, sliny, žluč, moč..), nebo které souvisí s orgány, které tyto tekutiny zpracovávají. Známkou disharmonické funkce jsou mimo to i zábrany a napjatý vztah k druhému pohlaví, nejistota vzhledem k sexuálním silám, potlačování pudů. Nadbytek energie se projevuje výbušností, agresivitou a požitkářstvím. Pokud dvě nejspodnější čakry fungují omezeně, nemohou se plně rozvinout ani ostatní čakry a jejich energie je blokovaná.

Barva léčící druhou čakru
Zářivá oranžová barva je léčivá pro slezinovou čakru. Je to barva moci a silného tepla a podporuje obzvláště pozitivní, rozvážní životní postoj. Dává nové impulsy a rozpouští mentální blokády v myšlenkové a citové oblasti. Kromě toho představuje zvlášť velké povzbuzení pro ty, kteří se zabývají duševní prací, nebo pro ty, kteří jsou pověřeni vedoucí nebo organizační úlohou a kteří jsou časem touto zodpovědností duchovně nebo tělesně unaveni.

Secondo Chakra: Svadhistana Disegnato da Umberto Carmignani per La Città della Luce Copyright 2001. Vietato l'utilizzo e la riproduzione senza il permesso dell'autore.

Čerpáno z: Magie barev, Waltraud Maria Hulke; Barvy života, Pamala Oslie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coreyemmah Coreyemmah | 5. března 2012 v 9:51 | Reagovat

wow, super design ;)

2 Moraea Moraea | E-mail | Web | 5. března 2012 v 10:18 | Reagovat

[1]: Hehe, nojo, tak to dopadá, když není o prázdninách do čeho píchnout :o)))

3 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 5. března 2012 v 15:13 | Reagovat

Děkuji za připomínku, doplním ji do článku ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama