! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Páté energetické centrum

6. března 2012 v 8:39 | Moraea |  Čakry
Višuddhi - krční neboli hrdelní čakra

Je centrem lidské vyjadřovací schopnosti, kterou je tvořena kreativní komunikace s okolním světem. Nachází se na krku. Zprostředkovává tím úmysl ducha a duše. Na této úrovni zakoušíme léčivý element obětavost, idealismus, respekt, důvěru a pravou víru. Toto energetické centrum je pro inspiraci a pro spojení s vyššími moudrostmi.

Barva: světle modrá, také stříbrná a zelenavě modrá
Element: éter
Smyslová funkce: sluch
Symbol: lotos se šestnácti okvětními lístky
Základní princip: rezonance s Bytím
Části těla: krk, týl, spodní čelist, uši, hrtan, průdušky, hltan, paže
Žláza: štítná žláza

Nacházíme zde vlastnosti abstraktního prostoru. To je charakteristické pro element vesmíru. Vesmírem jsou kontrolovány ostatní elementy. Tímto představuje hrdelní čakra spojení mezi principem myšlení v čelní čakře a mezi spodními čakrami a je pokládána za most mezi myšlením a cítěním a mezi impulzy a reakcemi. Krční čakra je zde i pro komunikaci s duší a pro vnímání jejích pohnutek a potřeb. Toto energetické centrum má přímý vztah k sexuální neboli sakrální čakře.

Vyrovnané energie v 5. čakře poukazují na umělecké a řečnické nadání, touhu po meditaci a hledání spirituálního učení. Krční čakra řídí sebevyjádření člověka a tím i jeho řeč, mimiku a tělesné držení. Blokády se často projevují chrapotem. Člověk má potíže vyjádřit své mínění jasně, je tichý, bázlivý, samotářský. Důvěra ve vlastní schopnosti je otřesená, člověk nenachází přístup ke svému vnitřnímu hlasu a intuici. Nadměrná energie se projevuje arogantním, dominantním charakterem, který dává za pravdu sobě, přehnanou sdílností nebo sklonem k soustavnému diskutování. Tělesně se tyto blokády projevují v napětí, zesíleném sklonu ke křečím nebo v poruchách štítné žlázy.

Barva léčící pátou čakru
Modrý paprsek daruje klid a mír a otevře ducha intuicím a spirituálním zážitkům. Hluboká modrá přináší nepokojné mysli vytoužený klid. Ukonejší a uvolní úzkostně napjatý nervový systém a zaručí pocit uklidněné důvěry a moudrosti.

Quinto Chakra: Vishudda. Disegnato da Umberto Carmignani per La Città della Luce Copyright 2001. Vietato l'utilizzo e la riproduzione senza il permesso dell'autore.

Čerpáno z: Magie barev, Waltraud Maria Hulke; Barvy života, Pamala Oslie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucinka:-* Lucinka:-* | Web | 6. března 2012 v 8:45 | Reagovat

Hezkýý ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama