! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

První energetické centrum

4. března 2012 v 14:06 | Moraea |  Čakry
Muladhara - kořenová, základní neboli kostrční čakra.

Leží na konci páteře, a pokud je aktivní, je ohnivě červená. V této úrovni mají energie v těle se vyskytující nejpomalejší hustotu chvění. Toto centrum je čtyřdílné, a proto je jeho symbolem kříž či lotos se čtyřmi okvětními lístky.

Barva: ohnivě červená
Element: Země
Smyslová funkce: čich
Symbol: lotos se čtyřmi okvětními lístky
Základní princip: tělesná vůle být (protipól sedmé čakry), odpovědnost za sebe
Části těla: páteř, zuby, kosti, nehty, řiť, tlusté střevo, konečník, prostata, tvorba krve
Žláza: nadledvinky

Kořenová čakra tvoří životně důležitý základ a zdroj vitální energie pro vyšší čakry. Vyrovnané energie v první čakře poukazují na nezkalenou životní sílu a radost. V kořenové čakře je vyjádřena vůli k existenci a k tomu, aby člověk obstál v životní boji. Jedná se o zdroj síly zdravé smyslnosti a něhy, harmonického vývoje a ochoty důvěřovat.

Blokády v kořenové čakře se často projevují ve zmenšené regenerační schopnosti, nebo jako potíže kostí, zubů, páteře či konečníku. Psychicky se blokáda projevuje jako sklon k extremismu, egoismu a také k agresivitě. Náznakem disharmonie kořenové čakry je i myšlení, přemrštěně zaměřené na materiální hodnoty. Projevuje se to i přehnanou žárlivostí, chybějícím sebevědomím, egoismem či nedostatečným zájmem o sexualitu. V tělesné formě se disharmonie projevuje ve formě zácpy či nadváhy.

Zmenšená funkce 1. čakry se ukazuje i ve slabé tělesné konstituci a neodolnosti, v citech jako nejistota, strach, starosti a přehnané obavy. Nadbytek se ukazuje jako hektika a jako závislost na smyslových podnětech (drogy, alkohol, aj.)

Barva léčící první čakru
Čakra může být aktivována svítivou, jasnou červenou, která zprostředkovává dynamiku, vitalitu a životní sílu. Daruje odvahu a průbojnost. Červená barva vyvolává v těle silnou revitalisaci, ulehčuje krevnímu oběhu zavést a zužitkovat patřičným způsobem kosmickou energii, pránu, která se ve vdechovaném vzduchu nalézá. Červený léčivý paprsek namířený na nohy pomůže posilnit tato sensitivní, jemnocitná a vnímavá centra.


Čerpáno z: Magie barev, Waltraud Maria Hulke; Barvy života, Pamala Oslie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama