! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Šesté energetické centrum

6. března 2012 v 10:29 | Moraea |  Čakry
Adžňa - čelní čakra neboli třetí oko

Tato čakra leží mezi obočím. Její funkcí je ovládání celé bytosti. Leží na úrovni mozku, kde probíhá myšlení a kde před naším duchovním okem stále proudí myšlenkové obrazy a abstraktní ideje.

Barva: indigově modrá, také žlutá a fialová
Smyslové funkce: všechny smysly, také nadsmyslové vnímání
Symbol: lotos s 96 okvětními lístky (2x48)
Základní princip: poznání bytí
Části těla: obličej, oči, uši, nos, dutiny, malý mozek, centrální nervový systém
Žláza: podvěsek mozkový (hypofýza)

6. čakra zastupuje intuitivní, podnětné elementy, rozšířený dohled, moudrost spojenou s inspirací, vyléčení v pravém slova smyslu. Je přímo spojená se schopností vidu v rozšířeném smyslu, a tím má velký význam pro intuitivní vidění, ale i pro jasné vnitřní slyšení a jiné mimosmyslové vjemy. Leží zde zdroj kreativity, inteligence a rozhledu. Čelní čakra vypadá, jako by byla rozdělena do dvou polovin, přičemž každá polovina obsahuje 48 políček, což dává dohromady 96 polí (viz symbol).

Je-li tato čakra plně aktivní, vykazuje dvě charakteristické barvy - zlatě zářící žlutou, která se střídá s hlubokou modrou. Třetí oko je sídlem všech procesů vnímání. To, co člověk předtím možná nejasně tušil, se v této úrovni stává jasným intuitivním věděním, viděním, slyšením a cítěním. Vyvážené energie v 6. čakře objasňují kosmické vědomí, pravou spokojenost a vnitřní štěstí. Třetí oko, sídlo intuice, zprostředkovává přístup k duchovnímu vedení a mimosmyslovým vjemům. Blokády v čelní čakře se projevují životem bez plánu a bez cíle, labilním způsobem myšlení, soustavně nedostatečnou (ne)zaměstnaností a sklonem k soustavnému začínání něčeho nového (k tomu patří i častá změna partnerů, bydliště..) Nadbytek energie se projevuje u fanatiků, egocentriků, dogmatických přívrženců církve, u lidí domýšlivých, povýšených. Nedostatečné funkce se projevují u lidí, kteří nemají žádné zájmy nebo vlastní mínění a iniciativu. S tím souvisí i zapomnětlivost, poruchy vidění a nevýkonnost.

Barva léčící šestou čakru
Indigově modrá naplňuje ducha hlubokým klidem, posiluje smysly a dodává moudrost k porozumění spirituálních vjemů. Je to barva nadcházejícího uvědomění si duchovních sfér a rozvoje vyššího vědomí, které obsahuje moudrost vyšších úrovní. Je to paprsek pravého léčení, neboť v sobě nese podstatu všech spektrálních barev. Zprostředkovává hluboké, vnitřní chápání.

Sesto Chakra: Ajna. Disegnato da Umberto Carmignani per La Città della Luce Copyright 2001. Vietato l'utilizzo e la riproduzione senza il permesso dell'autore.

Čerpáno z: Magie barev, Waltraud Maria Hulke; Barvy života, Pamala Oslie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 8. března 2012 v 20:23 | Reagovat

Zdravím... článek je pěkně zpracovaný a nepochybně i zajímavý, ale podle mého názoru nebude pro zdejší zájemce o magii efektivně využití. Nemyslím to zle, ale je to tak.

2 Moraea Moraea | E-mail | Web | 8. března 2012 v 23:38 | Reagovat

[1]: Každý se soustředí na něco jiného :o) Jelikož rozjíždíme celou rubriku ohledně energetických linií, napadlo mě, že by právě nauka o čakrách mohla být prospěšná třeba i pro adepty možného zasvěcení.. kdo ale ví, jak to skutečně dopadne :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama