! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Třetí energetické centrum

5. března 2012 v 17:12 | Moraea |  Čakry
Manipura - solarplexus neboli pupeční čakra

Nachází se na pupku, v oblasti solarplexu. Její hlavní význam spočívá v tom, že se skrze ni cítíme spojeni s fyzickým i s éterickým světlem. Tato čakra je východ, kterým mohou proudit naše emoce. Je to sídlo podvědomí, osobnosti.

Barva: žlutá až zlatožlutá
Element: oheň
Smyslová funkce: zrak
Symbol: lotos s deseti okvětními lístky
Základní princip: utváření bytí
Části těla: spodní část zad, dutina břišní, žaludek, játra, slezina..
Žláza: slinivka břišní (játra)

Když se dobře cítíme, vypadá vše světle a zářivě, ale máme-li špatnou náladu, připadá nám vše šedivé a bezbarvé. Rozdíl mezi těmito dvěma náladami je v relativní síle, která v tom okamžiku vychází z třetí čakry. Tato čakra má co dělat s city ve formě emocí. Ze strachu před emocemi potlačuje člověk své pravé city. Potlačený strach z agrese se projevuje depresemi. Důležitým úkolem třetí čakry je řízení pudů a přání spodních čaker a vědomé využití jejich kreativní energie.

Vyrovnané energie se projevují pocitem míru a vnitřní harmonie. Představy, přání a plány mohou být bez námahy realisovány, neboť energie k tomu potřebné se vyskytují v množství zářícího světla. Člověk téměř magicky přitahuje to, co si přeje. Všechno a každý přináší člověku štěstí, úspěch a blahobyt.

Příznaky disharmonie: člověk má vnitřní touhu ovlivňovat vše podle vlastní mysli, chtěl by vše kontrolovat, mít neomezenou moc. Vystupňovanou aktivitou zkouší zakrýt pocity neklidu, nespokojenosti a flustrace. Panuje i nedostatek vnitřního uvolnění. Touha po obdivu, vnějším bohatství a honba za úspěchem stojí v popředí. Blokády jsou psychicky vyjádřeny jako egoistické, mocenské nároky, jako přemrštěná nakupovací a uklízecí mánie. Tělesné příznaky jsou: žaludeční potíže, dvanácterník a slinivky břišní, jater a žlučníku.

Barva léčící třetí čakru
Jasná, sluncem prozářená žlutá posiluje funkce této čakry. Žlutý paprsek v sobě skrývá třpytivou, svítící žlutobílou barvu slunečních paprsků - duše se rozšiřuje, aby se přiblížila moudrosti. Žlutá je mimo jiné léčivý paprsek pro všechny, kteří zápasí s duchovními problémy a pro ty, kdo čekají na osvícení svých myšlenek. Oživuje nervovou činnost a podporuje koncentraci myšlení. Působí proti únavě, poskytuje veselou náladu, očistu a uklidnění.

Terzo Chakra: Manipura. Disegnato da Umberto Carmignani per La Città della Luce Copyright 2001. Vietato l'utilizzo e la riproduzione senza il permesso dell'autore.

Čerpáno z: Magie barev, Waltraud Maria Hulke; Barvy života, Pamala Oslie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama