! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Srpen 2012

Bylinkové obchody

28. srpna 2012 v 19:11 | Moraea |  e-shopy

Aromatica - http://www.aromatica.cz/ - Tradiční český výrobce bylinných produktů.


Cesta bylin - http://www.cestabylin.cz/ - Obchod s přírodními produkty. K dostání je široká nabídka čajů, bylin a jejich extraktů, mastí a jiných produktů.Natural products - http://naturalproducts.nabizi.cz/ - Příjemný obchůdek nabízející přírodní výrobky od českých výrobců. Zakoupit si zde ale můžete i šperky, amulety, runové sady a další :o)

Vegetalismus - http://www.vegetalismus.cz/ - Etnobotanický obchůdek, ve kterém můžete nalést exotické bylinky, léčivé bylinky, bylinné extrakty, vonné pryskyřice a semena zajímavých rostlin.


Obchody s kameny a minerály

28. srpna 2012 v 17:35 | Moraea |  e-shopy

Ankh - http://eshop.ankh.cz/ - dle mého názoru obchod z většiny situovaný na kamínky. Je zde ale i k dostání spousta jiných esoterických pomůcek za příjemné ceny.

ankh.cz: ANKH magický atelierMagické centrum ANKH nabízí mnoho ze všedního, ale i nevšedního života. Zabýváme se terapií i vyukou REIKI, výrobou amuletů a talismanů na zakázku, pořádáme kursy kreslení pravou mozkovou hemisférou, kreslení pastelkami apod.


Magická pohoda - http://www.magicka-pohoda.cz/ - Rodinný podnik zabývající se nejenom prodejem kamenů, ale i dlouhodobým vlastním studiem. V nabídce jsou k nalezení kamínky všech druhů, velice zajímavé sady jako jsou zvěrokruhové či čakrové a výrobky z kamenů (kyvadla, koule, pyramidy).Malachit - http://www.malachit-obchod.cz/ - Veliký sortiment drahých kamenů - tromlované i surové. Produkty mrtvého moře, nerosty. Různé výrobky z kamene. S tímto obchůdkem jsem moc spokojená - spousta výrobků za moc hezké ceny.Naturshop - http://www.naturshop.cz/ - Výběr z více než 200 druhů drahých kamenů z celého světa. Nabídka kamenných šperků, různých výrobků, tromlovaných i surových kamenů. Tento obchůdek je jeden z mých velice oblíbených kamínkových e-shopů :o)

Lastura - http://www.lastura.cz/ - Obchod s orgonity a dalšími drahými kameny a výrobky z nich.Nefertitis - http://www.nefertitis.cz/ - Esoterika, drahé a léčivé kameny. Nabídka svící, dekorací, obrazů, vůní, vykuřovadel, amuletů a mnoho dalšího :o)Probuď se - http://djbazar.cz/probudse/ - Další obchůdek nabízející nádherné kameny a šperky z nich udělané, dále kvalitní parafínové svíce a batikované a etnické oblečení.


Časopisy a noviny

25. srpna 2012 v 10:49 | Moraea |  Časopisy a noviny


Dotek byl nezávislým měsíčníkem pro duchovní kulturu. Vznikl v roce 1991 brzy po revoluci. Jiří Mazánek jej založil především s buddhisty a jogíny. Na těchto (klik) stránkách si můžete zakoupit výtisky a doszvědět se o časopisu více.


Periodikum Enigma soustřeďuje svou pozornost na vše tajemné. Mapuje rozmanité konspirační teorie a vyjasňuje praktiky tajných společností a dávných kultur. Nabízí rozdílné hyporézy týkající se záhadných událostí a tragédií. Důsledně zkoumá paranormální jevy a nevyhýbá se žádnému mystériu.


Atraktivní měsíčník Epocha, který v současnosti už čte podle Media projektu 127 000 čtenářů, soustřeďuje svou pozornost na vše tajemné. Mapuje rozmanité konspirativní teorie a vyjasňuje praktiky tajných společenství. Nabízí rozdílné hypotézy týkající se záhadných událostí a tragédií. Důsledně zkoumá paranormální jevy a nevyhýbá se žádnému mystériu. Kdo ho čte, volí četbu se zatajeným dechem.


Časopis MEDIUM je měsíčník, vycházející již od února roku 1991. V dnešní podobě má časopis 28 stran naplněných textem článků našich i zahraničních autorů. Fotografie a kresby jsou prezentovány minimálně, rovněž běžná reklama a inzerce je silně omezená. Na minimálním prostoru poskytujeme maximální množství informací, úvah, rad a zamyšlení. Esoterický a duchovní záběr je velmi široký. ZDE (klik) můžete naleznout více informací :o)


Rodinný časopis Meduňka o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný Mgr. Ilonou Manolevskou předními léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení. ZDE (klik) naleznete více informací.


Posel záhrobní byl spiritistický časopis věnovaný záhadám duševním. Redaktor, nakladatel a vydavatel byl Karel Sezemský. Ani bych o tomto časopisu nevěděla, kdybych neprocházela starou knihovnou po babičkce a tam mezi biblemi objevila právě tento skvost. Mělo by se jednat o několik ucelených měsíčíníků, které jsou svázány v knižních ročnících. Vlastním XXII. z roky 1922 a nevím, kde seznam končí :o) Výtisky se dají sehnat i na internetu, nicméně se nejedná zrovna o levné pořízení.


Renomovaný časopis Regena pro zdraví a alternativní léčení. Zdravá výživa, léčivé byliny, psychologie, ezoterika. Více informací naleznete na tomto odkaze (klik).


Regenerace, přirozená cesta ke zdraví a poznání. Více informací ZDE (klik).


Od roku 1999 vyhcázel dvouměsíčník Svět magie věnovaný různým tématům okultních věd, přinášející i řadu kvalitních článků. Bohužel nyní již nevychází, nicméně si myslím, že zmínku o něm uvítá mnoho lkdí, jelikož se dají bez problému sehnat i staré výtisky.


Měsíčník o esoterice Ve hvězdách se specializuje na věštěctví, astrologii, léčitelství, poradenství, záhady, UFO a kontakty s mimozemskými civilizacemi. Pravidelně aktualizuje kontaky na věštce, kartáře, astrology, esoterní školy, poradce zdravotního životního stylu nebo spicializovaná knihkupectví, věštírny a obchody. Vyhází v České a Slovenské republice.


Časopis Záhady života o mystériích, nevyjasněných záhadách, alternativní medicíně i zdraví, paranormálních jevech a tejemství duše, který jsem začala odebírat teprve nedávno, všem vřele doporučuji. Na osmdesáti stranách rozdělených do tří barevně laděných sekcí najdete poutavé čtení o záhadných jevech a událostech u nás i ve světě. Zajímavé jsou i seriály na pokračování. Pyramidy, šamanismus.. co bude příště? :o)


Čáry s živly: monogamie nebo polygamie?

7. srpna 2012 v 22:10 | Dahriel |  Živly
Jedna slečna položila dobrou otázku, na kterou jsem měla tak dlouhou a komplexní odpověď, že se do komentářů nevešla. :o) To víte, ukecaná já. Tak tedy:

Ewetha: Ale já jsem slyšela, že když se člověk věnuje např. ohni a pak se začne věnovat naopak vodě, přestane si s ohněm tolik rozumět a že by si měl vybrat jeden živel, pokud chce dosáhnout lepších výsledků. Co si o tom myslíte?


Popořadě: "Slyšela jsem, že když se člověk věnuje např. ohni a pak se začne věnovat naopak vodě, přestane si s ohněm tolik rozumět ."

Tenhle názor slyším popravdě poprvé... a zdá se mi poněkud jako poplašná zpráva, se kterou bych si moc hlavu nedělala. Předně je třeba si uvědomit, že znalosti a poznání, které jednou obdržíš, už ze svojí podstaty velmi těžko vymažeš. Můžeš je max. na čas zapomenout, ale nikdy je už neztratíš (za předpokladu, že jsi dané věci porozuměla). Jelikož ale o dokonalém pochopení se nám může jenom zdát, je pravděpodobné až jisté, že své znalosti budeš několikrát přehodnocovat a doplňovat, což v někom může vyvolat dojem, že "už si s daným živlem nerozumí jako kdysi". Tenhle proces je ale součást životního růstu a je veskrze pozitivní.

Dále je třeba pochopit, jak to funguje, když člověk dělá magii s jedním živlem. Pracuje v tu chvíli s charakteristickými energiemi daného živlu, a podle hermetického pravidla "jak vně, tak uvnitř" se jeho vnější práce projeví tím, že se v jeho vnitřní podobě (temperamentu) začnou tyto energie posilovat. (V každé povaze jsou živly v různé míře už zastoupené.) Uvedu příklad s ohněm, mezi jehož vlastnosti patří: dynamický, hřejivý, intenzivní, atp. Člověk, který s ním pracuje, může tedy pocítit pozitivní účinky jako velký příliv životní energie, zesílení své rozhodnosti a vůle, větší vřelost, ale také ty negativní, jako menší trpělivost, prchlivost, nestálost ve vztazích, hon za uspokojením ega, nebo jiné.

Pokud se "ohňový" čaroděj rozhodne seznámit se s vodou, která má úplně jiné kvality a charakteristiky než oheň, takzvaně se na vodu přeladí. V tu chvíli samozřejmě posiluje ve své osobnosti kvality vody, a kvality ohně, se kterým pracoval předtím, docházejí útlumu, nejen proto, že je přestal aktivně posilovat, ale taky proto, že voda je živel protikladný k ohni a vyrušuje ho - "hasí" ho. Takže ano, pokud se ve svém "vodním" období rozhodne udělat rituál s ohnivým živlem, budou výsledky pravděpodobně slabší, než když by ten samý rituál prováděl ve svém ohnivém období.

Poznání a porozumění, které si ale odnesl do života ze svého ohňového období, tedy na čas odsune stranou, ale v momentě, kdy je zase bude chtít vytáhnout z hlubin podvědomí a vrátit se k praxi s ohněm, se v něm opět probudí tak, jak si je uložil. Pokud tedy odvedl kvalitní práci a jeho praxe nespočívala jen v honbě za získáváním věcí skrze čáry, v tom případě ale nikdy doopravdy nepronikl pod povrch věcí a nenabyl žádné poznání, které by si mohl uložit. Pak se může lehce stát, že bude v praxi začínat de facto odznova. Jinak se mi zdá silně nepravděpodobné, že by po svém "vodním" období už nikdy v životě nebyl schopný pracovat s ohněm. To už by se muselo sejít mnoho faktorů včetně nějakých psychických a karmických bloků, aby se něco takového stalo, ale zase víme, že všechny bloky se dají odstranit.

K druhé části: "...člověk by si měl vybrat jeden živel, aby dosáhl lepších výsledků."

Otázka, co si představit pod pojmem "lepší výsledky". Je pravda, že pokud se delší dobu zaměříme na jeden živel, porozumíme mu zřejmě lépe, než kdybychom se po stejně dlouhý čas věnovali místo jednoho živlu čtyřem. Na druhou stranu ale v ostatních třech živlech budeme mít podstatné mezery a budeme tedy v praxi poněkud omezení na kouzla, která využívají právě ten náš živel. Jak to může dopadnout: pracuji s ohněm a chci řešit vztahy (konkrétně emoce, které korespondují s vodou). Chci využít svou nejsilnější stránku, tedy oheň. Ten je schopný do vztahu přivést vášeň, intenzitu, sexualitu a vzrušení, ale těžko si s ním pomůžu k něze, trpělivosti, empatii nebo (zemský živel) ke stabilitě. Takže pokud jsou tyto "vodní" věci to, co potřebuji právě do vztahu přivést, je oheň naprosto nevhodný a o dobrém výsledku si můžu nechat leda zdát. Používat tedy k uskutečnění své vůle pouze a jedině jeden živel je podle mého názoru zcela nemožné, a i když budu mít ohnivé období, země, vody a vzduchu se stejně nezbavím. :o)

Ve zkratce, pokud si vyberu jeden živel, se kterým budu intenzivně pracovat, pocítím intenzivně jeho plusy i jeho mínusy. Pak se ostatní živly můžou velmi dobře hodit na zmírnění negativních projevů. Cesta jednoho živlu je rychlá, ač nestabilní, podle mého osobního názoru a zkušeností po určité době destruktivní. Lidé, které jsem poznala a kteří dlouhou dobu (v řádu mnoha let) pracovali s jedním živlem, ztráceli nadhled, často vyrovnanost a měli tendence přitahovat k sobě lidi a situace s opačným nábojem (opačným živlem), protože takto se realita snažila vyrovnat jejich velký nadbytek jednostraně zaměřené energie. Ponechám na úvaze každého, zda by tato cesta mohla někdy vést ke spokojenosti nebo spíše k moci. A ačkoli jsem všemi deseti pro temnou stranu Síly *joke*, a pokud bych potřebovala rychle získat silné kvality jednoho živlu v havarijní situaci, vykašlala bych se na veškrou rovnováhu a prala bych to všechno po pár týdnů do jednoho živlu, přesto zastávám názor, že nerovnováha se v mém životě dokáže objevit sama od sebe a nemusím jí ještě takto pomáhat.

Obě cesty mají svá pro a proti a je otázka osobních preferencí čaroděje, jakou si vybere.
Viz ještě článek O magii země (klik), kde jsem se touhle otázkou taky zabývala, zvláště v posledním odstavci (oheň, voda a vzduch všechny obsahují zemský živel, takže dobré přečíst). Souhlasím s Moraeou, že každý, kdo pracuje s živly, se do začátku musí seznámit se všemi. (Odkazuji na základní čarodějnické schéma "trojúhelníku v kruhu", kde základnu pro magické úkony tvoří znalost.) Všechny živly jsou totiž ve světě vzájemně propojené a tvoří jeden celek. Existují v harmonii a jeden na druhého navazují, jsou obsaženy v přírodě všechny naráz, jen například jeden převažuje nad ostatními. Jak v lidské osobnosti (cholerik, flegmatik, sangvinik, melancholik; určitě každý zná a lehce dokáže přiřadit k jednotlivým živlům), tak třeba v bylinách nebo kamenech, které se při živlové magii asi používají nejčastěji. Velmi zřídka se stává, že by jeden živel byl v např. polodrahokamu obsažený téměř na 100%, většinou to asi bude spíš tak 60% na 20% na 10% na 10%..

Co tím chci říct: je možné rozumět více a méně, je možné vybrat si jeden živel pro práci s magií s různými pozitivy a negativy, můžeme dokonce v průběhu života obě cesty kombinovat, nebo to střídat podobně jako roční období, ale pravdou vždy zůstane, že pokud chce člověk dělat čáry dobře, měl by se seznámit s celkem, tzn. si postupně projít všemi živly. Bát se, že jakmile budu jednomu "nevěrný", dveře se mi jednou provždy zavřou, se mi zdá úplně od věci, až kontraproduktivní. Mysl je mocná, pokud se tedy někdo bude intenzivně bát, že se tohle stane, bude tomu věřit a často na to myslet, tak se mu to samozřejmě stane.

Jeslti někdo dočetl až sem, věz, že jsi king a dopřej si zaslouženou odměnu. :D