! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Srpen 2013

Návod na výrobu sošek bohů

10. srpna 2013 v 7:00 | Dahriel
Pozn:. omluvte prosím kvalitu fotek. Můj "mobilní foťák" nepatří k nejlepším. :o)
Pozn2:. moc ráda uvidím vaše výrobky, pokud se toto rozhodnete zkusit! Pište mi na mail: arachnne@seznam.cz

Od loňského Yulu (2012) jsem řešila jedno větší dilema - učinila jsem slib bohyni Isis, který zahrnoval po určitou dobu denní praxe několikrát denně před její soškou, problém ale byl, že autentický kamenný reliéf, který doma vlastníme a u kterého jsem do té doby praktikovala, byl jednak moc cenný a velký na převoz z domova do města, kde studuji, a jednak byl umístěný na krapet nepraktickém místě, kde mi neustále někdo chodil a rušil mě.
Vůči papyrovému obrázku, který jsem prozatímně používala, Isis vyjadřovala jistou nespokojenost a i já jsem si všimla, že kvalita práce není taková, jako v případě kamene. Má to zřejmě své opodstatnění v tom, že kámen je v podstatě krystalická struktura podobně jako minerály (geologové prominou...), které extrémně dobře drží a vedou energie. Papír, seč papyrus dovezený z Egypta, se tomu prostě nemůže rovnat. Problém ale byl, že všechny v republice dostupné sošky Isis byly z toho či onoho druhu pryskyřice, která sice může být lepší než papír, ale neřešila Isidin požadavek kamene a dost mi i vadilo, že byla vyrobená synteticky.

Tak jsem dumala a dumala, jak z tého ošemetné situace ven. No a jednoho dne jsem byla osvícená dobrým nápadem: vezmu kámen a namaluju si vlastní!

Lughnasadh 2013

8. srpna 2013 v 18:19 | Dahriel |  Akce a Aktivity
Pozn:. prosím vás, omluvte hrubky. :D A taky nízkou kvalitu fotek - mobil...
fotka ještě z oslav Imbolcu:

fotka ještě z Imbolcu
Copyright Dahriel

Po dlouhé době, kdy byl celý coven značně zaneprázdněný povinnostmi jinde, a trochu jsme se vzájemně zanedbávali, se nám podařilo najít si datum pro společnou oslavu jednoho z velkých rituálů. Poslední, co si vzpomínám, jsme v našem kruhu slavili Ostaru - Beltain a Lithu (letní slunovrat) jsme pak slavili buď samostatně a v "reálném" kruhu, nebo jsme je vynechali. Za sebe se přiznám, že jsem Lithu zcela sprostě pořádně v kruhu neoslavila, jen jsem si na dovolené udělala kratičkou meditaci a cvičení Pozdrav slunci z jógy při západu slunce nad Jadranem (na zádi jachty... zakotvení v zátoce mezi ostrůvky... ano, bylo to moc pěkné :-) ). Taky jsem ale ještě nezapila státnice, které jsem (díkybohu!) úspěšně složila, takže mám alespoň dobrých pár výmluv.

Ale zpátky do současnosti -