! ! ! ! ! ! ! !

Činnost blogu pozastavena

! ! ! ! ! ! ! !

_______________________________________________________________________

Lughnasadh 2013

8. srpna 2013 v 18:19 | Dahriel |  Akce a Aktivity
Pozn:. prosím vás, omluvte hrubky. :D A taky nízkou kvalitu fotek - mobil...
fotka ještě z oslav Imbolcu:

fotka ještě z Imbolcu
Copyright Dahriel

Po dlouhé době, kdy byl celý coven značně zaneprázdněný povinnostmi jinde, a trochu jsme se vzájemně zanedbávali, se nám podařilo najít si datum pro společnou oslavu jednoho z velkých rituálů. Poslední, co si vzpomínám, jsme v našem kruhu slavili Ostaru - Beltain a Lithu (letní slunovrat) jsme pak slavili buď samostatně a v "reálném" kruhu, nebo jsme je vynechali. Za sebe se přiznám, že jsem Lithu zcela sprostě pořádně v kruhu neoslavila, jen jsem si na dovolené udělala kratičkou meditaci a cvičení Pozdrav slunci z jógy při západu slunce nad Jadranem (na zádi jachty... zakotvení v zátoce mezi ostrůvky... ano, bylo to moc pěkné :-) ). Taky jsem ale ještě nezapila státnice, které jsem (díkybohu!) úspěšně složila, takže mám alespoň dobrých pár výmluv.

Ale zpátky do současnosti -

...už to tak vypadá, že pokud se na rituál nesejdeme aspoň tři, tak se žádný nekoná, prostě to nemá ten náboj. Jelikož je trojka posvátné magické číslo naplněné velkou silou, asi tenhle postřeh bude mít co do sebe. Včera se nám tedy podařilo v jedné trojici sejít - účastnili jsme se já, Coreyemmah a Senn. Corey a já jsme měli tu možnost se na začátku července konečně poznat osobně na Witchcampu od skupiny Bohyně.net, kde jsme si každá vyrobily šamanský buben. Nevím, jak Corey (předpokládám, že je na tom podobně jako já, protože z vlastnoručně vyrobených bubnů nemůžete být než nadšení až nad strop), ale já s tím svým od té doby pravidelně cvičím sound-healing (léčení zvukem) a hodně to přispělo k tomu, že zatím zažívám nejlepší léto, co pamatuju. (Pozn:. pod pojmem "nejlepší léto" si nepředstavujte vymetání fesťáků ani žádná šílená dobrodružství, já jsem člověk samotářský a jsem hrozně ráda, že mám čas na svoje projekty, které jsem kvůli státnicím odkládala několik měsíců. Výrobky jako rituální oděv, šaty se staroslovanskými vzory a jiné možná ukážu později. :-))

Chtěla jsem tu napsat něco o tom, jak jsme slavili loňský Lughnasadh, ale pravda je, že si na něj vůbec nevzpomínám, na blogu o něm není článek a popravdě ani nevím, jestli jsme se tehdy vůbec sešli. :D Jak je ale už naším zvykem od podzimu, založili jsme celý rituál na práci se zemí. Proč to děláme? Země je jednak element, ve kterém se stýkají všechny zbylé tři elementy; jednak cítíme, že je hezké se pokusit nějak magicky přispět k tomu, aby naše zelená planeta trochu prosperovala; no a v neposlední řadě se pořád skromně považujeme za začátečníky, kterým jedině prospěje, když si posílí svou základnu v zemských kvalitách (mezi které patří trpělivost, disciplína, vytrvalost - které nám stále chybí jak vidět z nepravidelnosti našich příspěvků tady;)), protože na tom pak stojí všechny ostatní praxe, a jak známo, kdo není uzeměný a praktikuje magii, ten si koleduje o problémy.

Copyright Dahriel

Tohle je můj domácí oltář, který, jak správně vidíte, je postavený na nepoužívané kancelářské židli. :D Nevypadá to sice zrovna moc esteticky, ale je to neskutečně praktická věc. Jednak je pojízdný, otočný a díky opěradlu si tam můžu jednoduše opřít všelisjaké obrázky (momentálněje tam vlastnoručně vyrobená soška Isis, která by taky sama nestála), jednak, když sedím, je tak nějak akorát v úrovni očí, což by oltář správně měl být. Neumíte si ani představit, jak je těžké najít za studentské peníze skříňku, která by splňovala všechny tyhle parametry! Ne že bych tomu hledání nějak extra moc dala - je pro mě jednodušší si ji vyrobit. Z IKEY jsem si kdysi dávno přivezla takovou malou skříněčku z překližky, která má oboustranné šuplíčky, a kterou používám jako stabilní oltář ve svém pokojíku (toto je moje "kancelář" na půdě). Židle ale jako podstavec pro oltáře používám pravidelně jak doma, tak na privátě. Mám kus starého bílého prostěradla, který si přes ni přehodím, aby byl podklad jednolitý, a je hotovo. Doporučuju.

Mám na něm: sošku bohyně-učitelky, která mě štědře pomáhá (Isis), hůlku z třešňového dřeva, Robin Wood Tarot, pohár z broušeného skla - dárek od rodinného příslušníka, dvě svíčky - jednu s tlapkami psovité šelmy, se kterou jsem dřívě tento rok pracovala na léčeni. Druhá svíčka mi čistě prakticky osvětlovala sešitek, do kterého si zapisuju různé poznámky a hlavně výsledky věštění z tarotu při rituálech. :-) Pak je tam dárek - parožina a mušličky a pazourky z Věstonic, které jsme dostali při rituálu na Witchcampu, a které proto mají silnou spojitost se ženskou stránkou (nejen skrze Věstonickou Venuši, ale i díky tomu, že organizátorky Witchcampu praktikují dianickou Wiccu). Úplně vepředu jsou obrázky vybraných totemů Coreyemmah a Senna, skrze které jsem jim otevřela brány do mého kruhu a přizvala je tak do rituálu. No a ta malá krásná knížečka, kterou vidíte úplně vepředu, je další dárek - kožená, přírodní papír a keltský vzor... krása... Donutila mě si konečně založit svou vlastní variaci Knihy stínů - od včerejška si do ní budu zapisovat hlavní body všech významných rituálů, kterých jsem se zůčastnila, a také cíle a lekce, které si v tomhle období procházím, a doufám, že se z ní pak stane taková mapa nebo, chcete-li, kalendář, skrz který se budu moc později podívat na svůj postup a vývoj.

Copyright Dahriel

Samotný rituál měl obvyklý průběh - určili jsme si minutu, kdy se vzájemně začneme na sebe napojovat, společně jsme provedli i krátkou meditaci na Zemi. V mém případě na sebe tentokrát vzala podobu energy rising, kdy jsem si představovala strom ve stylu Yggdrassilu, jehož kořeny se pevněji a pevněji zavrtávají do země a propojují se s ní v dokonalé harmonii. Načerpala jsem si tak sílu, a jelikož strom je obvykle symbolem pro spojení nebe a země, načerpala jsem ji nejen ze Země. I jako vizualizace to bylo krásné a z nějakého důvodu se u toho sromu opět objevila bílá vlčice. Nedělejte předčasné závěry, zda-li to je nebo není mé totemové zvíře - mám důvod se domnívat, že ne. Momentálně jsem v usilovném procesu zjišťování, co je ten můj silový průvodce vlastně zač, a proto jsem díky posledním indiciím změnila i svůj obvyklý totem, který jsem si původně vybrala pro účely těchto rituálů (polární lišku) na rysa. Nakonec ale budu sama zvědavá, jakou formu na sebe to mé zviřátko vezme...

Moje samostatná část rituálu, která následovala pak, vypadala zajímavě - jednak jsem si nabíjela svůj nově pomalovaný buben (ještě není hotov), jednak jsem se pokusila o první kontakt s bohyněmi Skadi a Freyou. Abyste rozuměli, už asi dva roky jsem dlouhodobě zakotvená v zájmu o egyptský panteon, se kterým jak vidno pokračuji dál, z nějakého mě zatím neznámého důvodu mě ale milá Isis nasměrovala k tomu, abych se začala zabývat i severskou mytologií, která mi nikdy nepřišla sebemíň sympatická. Co jsem zatím zjistila, tak minimálně Futhark stojí rozhodně za zkoumání, a i některé zajímavé paralely (nebo naopak odlišnosti, které u druhého panteonu nenajdete) mezi egyptskými a severskými božstvy mluví silně pro to, že by tahle kombinace mohla být funkční. A nadto prý o mě Skadi má poměrně silný zájem. (To mi však bylo řečeno i u Sumerských božstev... jsem na roztrhání!) A já mám k jejím energiím země, sněhu, divokých šelem a trochu i té smrti opravdu silný vztah. I Freyiny energie se mi velmi zalíbily díky mému současnému "questu" - spojování se více se svou ženskou stránkou.

Copyright Dahriel
A co se ještě nestalo - zapomněla jsem totiž, že jsem si do paličky od bubnu impulzivně stáhla kvality Ódina, se kterým sice nepracuji, ale je pro mě silně propojený se stromy (skrze asociaci s Yggdrasilem, na který se zavěsil), a já mám stromy hodně ráda, když můžu, tak je sázím, pracuju s nimi, a ne náhodou jsem si zvolila podobu dekorace na svůj buben ve formě dubového listí. A palička je nadto z jasanového dřeva a letokruhy v jejím středu vytvořily miniaturní symbol oka - další z Ódinových symbolů. Tedy abych se vrátila na začátek - Ódin se skrze tuhle paličku v kruhu zhmotnil taky. A jelikož jsem opět zapomněla, že kdykoliv povolám do kruhu Isis, přijde automaticky i Osiris (ach ta láska!), tak se mi klasicky v kruhu objevil i egyptský Pán podsvětí.
Úplně nakonec po obětinách a věštění jsem pro pořádek přivolala na přípitek ještě jednoho boha - který očividně stále nechce, abych o něm hovořila na veřejnosti, neboť se stať o něm samovolně vymazala (jak typické...). Nakonec to tedy bylo 6 bohů v jednom kruhu - pro mě velmi příjemný zážitek.

Tady to tedy utnu - doufám, že se vám můj elaborát alespoň příjemně četl. :o) Ahoj příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1309)
Zobrazit starší komentáře

1201 ValerichPax ValerichPax | E-mail | Web | 4. července 2018 v 21:57 | Reagovat

drug price
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canadian pharmacies that are legit</a>
canada drugs
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">no 1 canadian pharcharmy online</a>

1202 Richardcouck Richardcouck | E-mail | Web | 5. července 2018 v 0:21 | Reagovat

canada pharmacy online
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>aarp recommended canadian pharmacies</a>
canadian pharmacies that ship to us
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canada pharmacy online</a>

1203 hak hak | E-mail | 5. července 2018 v 0:32 | Reagovat

Здравствуйте все, скажите пожалуйста иде можно дать на лапу качественные уникальные час

1204 ValerichPax ValerichPax | E-mail | Web | 5. července 2018 v 0:52 | Reagovat

canadian drug stores online
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canadian pharmacies online</a>
canadian online pharmacy
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canadian pharmacies online prescriptions</a>

1205 Richardcouck Richardcouck | E-mail | Web | 5. července 2018 v 1:22 | Reagovat

pharmacy near me
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>online pharmacies canada</a>
canadian viagra
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canada drugs online</a>

1206 ValerichPax ValerichPax | E-mail | Web | 5. července 2018 v 3:47 | Reagovat

compare rx prices
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canadian pharmacies online</a>
mexican pharmacy online
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canada drugs</a>

1207 canadian pharmacy canadian pharmacy | E-mail | Web | 5. července 2018 v 3:51 | Reagovat

examples of gastrointestinal disorders relieve arthritis
<a href=http://canadian-drugstore.us.org>online pharmacy</a>
alcohol allergy causes of digestive diseases
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">canadian pharmacy</a>

1208 Richardcouck Richardcouck | E-mail | Web | 5. července 2018 v 5:26 | Reagovat

canada drug prices
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canada drug pharmacy</a>
prescription drugs without doctor approval
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">online pharmacies canada</a>

1209 Richardcouck Richardcouck | E-mail | Web | 5. července 2018 v 9:48 | Reagovat

canadian drug stores online
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>highest rated canadian pharmacies</a>
canadapharmacy com
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">highest rated canadian pharmacies</a>

1210 Richardcouck Richardcouck | E-mail | Web | 5. července 2018 v 10:59 | Reagovat

drug prices comparison
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>trust pharmacy canada</a>
mexican pharmacy online medications
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canadian pharmacies that are legit</a>

1211 ValerichPax ValerichPax | E-mail | Web | 5. července 2018 v 11:12 | Reagovat

no prescription pharmacies
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canadianpharmacy</a>
online pharmacy usa
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">no 1 canadian pharcharmy online</a>

1212 Richardcouck Richardcouck | E-mail | Web | 5. července 2018 v 12:11 | Reagovat

online pharmacy usa
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canada drug</a>
the canadian pharmacy
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canada pharmacy online</a>

1213 Richardcouck Richardcouck | E-mail | Web | 5. července 2018 v 13:26 | Reagovat

canada pharmacy no prescription
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canadian pharmacies</a>
prescription drugs online without doctor
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canadian online pharmacy</a>

1214 ValerichPax ValerichPax | E-mail | Web | 5. července 2018 v 14:42 | Reagovat

costco pharmacy pricing
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canadian pharmacies shipping to usa</a>
pharmacy price compare
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canadian pharmacies that are legit</a>

1215 ValerichPax ValerichPax | E-mail | Web | 5. července 2018 v 18:51 | Reagovat

canada pharmacies online prescriptions
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canada drugs online</a>
northwestpharmacy
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">aarp recommended canadian pharmacies</a>

1216 Richardcouck Richardcouck | E-mail | Web | 5. července 2018 v 20:05 | Reagovat

prescription pricing
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canadian online pharmacy</a>
prescription online
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canadian pharmacy online</a>

1217 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 6. července 2018 v 1:35 | Reagovat

cialis barato en el df
<a href=http://cialispego.com/>buy cialis online</a>
dove acquistare cialis sicuro
<a href="http://cialisttk.com/">cialis without a doctor prescription</a>

1218 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 6. července 2018 v 3:47 | Reagovat

buying cialis online in uk
<a href=http://cialispego.com/>cheap cialis</a>
is it safe to take cialis with alcohol
<a href="http://cialisttk.com/">cialis online</a>

1219 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 6. července 2018 v 4:35 | Reagovat

compare rx prices
<a href=http://canadianonlinepharmacynnm.com/>canada drug</a>
online rx pharmacy
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canada pharmacies online prescriptions</a>

1220 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 6. července 2018 v 10:10 | Reagovat

mexican pharmacy online
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>trust pharmacy canada</a>
24 hour pharmacy
<a href="http://canadianpharmacyntx.com/">canadian pharmacies online</a>

1221 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 6. července 2018 v 11:18 | Reagovat

asthma guidelines treating arthritis
<a href=http://www.viagrawithoutdoctorrecipe.com/# >viagra without a doctor prescription</a>
allergies and children hair implants for men
<a href="http://www.viagrawithoutdoctorrecipe.com/#">viagra without a doctor prescription</a>

1222 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 6. července 2018 v 11:38 | Reagovat

farmacie italiane cialis generico
<a href=http://cialismsnntx.com/>cialis generic</a>
cialis 20 oder 10 mg
<a href="http://cialismsnntx.com/">cialis online</a>

1223 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 6. července 2018 v 17:00 | Reagovat

pharmacy price compare
<a href=http://canadianpharmaciesonlinebsl.com/>trust pharmacy canada</a>
cheap drugs online
<a href="http://canadianpharmaciesonlinebsl.com/">canadian cialis</a>

1224 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 6. července 2018 v 18:09 | Reagovat

best online canadian pharcharmy
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>trust pharmacy canada</a>
canadianpharmacy
<a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/">canadian pharmacy</a>

1225 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 6. července 2018 v 19:09 | Reagovat

viagra stories blogs
<a href=http://viagrapego.com/>viagra pills</a>
pictures of mens penis on viagra
<a href="http://viagrasildenafilbsl.com/">generic viagra 100mg</a>

1226 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 6. července 2018 v 21:37 | Reagovat

canada drugs pharmacy
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>northwestpharmacy</a>
drugs from canada
<a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/">canadian pharmacies that are legit</a>

1227 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 6. července 2018 v 22:33 | Reagovat

why do i get viagra email
<a href=http://viagrawithoutadoctorsntx.com/>buy generic viagra</a>
buy viagra online for less money
<a href="http://viagrapego.com/">generic viagra 100mg</a>

1228 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 6. července 2018 v 23:40 | Reagovat

why do men use viagra
<a href=http://viagramsnrx.com/>buy viagra online</a>
shipping free viagra
<a href="http://viagrawithoutdoctorntx.com/">generic viagra 100mg</a>

1229 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 7. července 2018 v 2:20 | Reagovat

cialis once a day forum
<a href=http://cialispego.com/>cialis 20 mg</a>
donde comprar cialis de confianza
<a href="http://cialisttk.com/">cialis without a doctor prescription</a>

1230 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 7. července 2018 v 5:14 | Reagovat

cfs viagra
<a href=http://viagrawithoutdoctorntx.com/>viagra for women</a>
reduce side effects of viagra
<a href="http://viagrawithoutadoctorsntx.com/">viagra for women</a>

1231 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 7. července 2018 v 5:29 | Reagovat

canadian pharmacy viagra
<a href=http://canadianpharmaciesonlinebsl.com/>canada pharmacies online prescriptions</a>
canada online pharmacies
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canada drugs online</a>

1232 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 7. července 2018 v 13:05 | Reagovat

viagra oral jelly
<a href=http://viagramsnrx.com/>viagra generic</a>
viagra sexual enhancement
<a href="http://viagramsnrx.com/">viagra for sale uk</a>

1233 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 7. července 2018 v 13:25 | Reagovat

pharmacy prices compare
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>northwest pharmacy</a>
pharmacy without dr prescriptions
<a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/">canadian pharmacies</a>

1234 MarkBrimi MarkBrimi | E-mail | Web | 7. července 2018 v 14:26 | Reagovat

miconazole cream bijsluiter cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis online</a>
cialis time
<a href=http://cialis-tt.com#tadalafil+online>cialis online</a>

1235 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 7. července 2018 v 15:43 | Reagovat

canadianpharmacy
<a href=http://canadianonlinepharmacynnm.com/>no 1 canadian pharcharmy online</a>
canadian pharmacy king
<a href="http://canadianpharmaciesonlinebsl.com/">no 1 canadian pharcharmy online</a>

1236 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 7. července 2018 v 17:38 | Reagovat

buy diet viagra online
<a href=http://viagrawithoutadoctorsntx.com/>generic viagra 100mg</a>
buy viagra in el paso texas
<a href="http://viagrawithoutdoctorntx.com/">generic viagra online</a>

1237 MarkBrimi MarkBrimi | E-mail | Web | 7. července 2018 v 18:05 | Reagovat

cialis ervaringen travelbird
<a href="http://cialis-tt.com">cheap cialis</a>
pharmacie monge cialis for women
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+for+sale>cialis without a doctor's prescription</a>

1238 JamesCok JamesCok | E-mail | Web | 7. července 2018 v 21:19 | Reagovat

Заказать seo продвижение и поисковая оптимизация сайтов seo По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин SEO PRO1 мы с удовольствием ответим на все интересующие вас вопросы...Анализ вашего интернет-проекта бесплатно

1239 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 7. července 2018 v 21:28 | Reagovat

cialis zusammensetzung
<a href=http://cialisttk.com/>cialis online</a>
generic cialis soft tabs suppliers
<a href="http://cialispego.com/">cialis generic</a>

1240 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 7. července 2018 v 21:28 | Reagovat

us pharmacy no prior prescription
<a href=http://canadianpharmacyntx.com/>canadian pharmacies online</a>
get prescription online
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canada pharmacies online prescriptions</a>

1241 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 8. července 2018 v 0:53 | Reagovat

canada drug pharmacy
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/>canadian cialis</a>
best online pharmacy stores
<a href="http://canadianpharmacyntx.com/">canadian pharmacies online prescriptions</a>

1242 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 8. července 2018 v 6:25 | Reagovat

cialis and gtn
<a href=http://cialismsnntx.com/>cialis 20 mg</a>
time needed for cialis to work
<a href="http://cialismsnrx.com/">cialis 20 mg</a>

1243 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 8. července 2018 v 11:44 | Reagovat

viagra results pictures
<a href=http://viagramsnrx.com/>buy viagra</a>
what dosage of viagra
<a href="http://viagrasildenafilbsl.com/">viagra without a doctor prescription</a>

1244 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 8. července 2018 v 21:01 | Reagovat

cialis jelly kaufen
<a href=http://cialismsnrx.com/>cialis without a doctor prescription</a>
cialis per endometrio
<a href="http://cialisttk.com/">cialis without a doctor prescription</a>

1245 MarkBrimi MarkBrimi | E-mail | Web | 10. července 2018 v 0:20 | Reagovat

acheter du viagra en belgique en pharmacie de garde
<a href="http://viagra-gg.com">viagra substitute</a>
pradaxa 150 mg generico do viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+oral+jelly+online+mail-order+pharmacies>generic viagra</a>

1246 MarkBrimi MarkBrimi | E-mail | Web | 10. července 2018 v 5:41 | Reagovat

mar jayian vicky donor female version of viagra
<a href="http://viagra-gg.com">cheap sildenafil online</a>
viagra jpg4
<a href=http://viagra-gg.com#sildenafil+cost>generic for viagra</a>

1247 jesseri18 jesseri18 | E-mail | Web | 11. července 2018 v 17:29 | Reagovat

Hi reborn website
http://date.super.purplesphere.in/?leaf.montana
  social networking company girls looking for a date free sex no signup business networking websites how many online dating sites are there

1248 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 14. července 2018 v 1:12 | Reagovat

online viagra
<a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>generic viagra 100mg</a>
viagra substites
<a href="http://viagrapego.com/">viagra pills</a>

1249 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 14. července 2018 v 3:19 | Reagovat

nitroglycerine sideaffects with viagra
<a href=http://viagramsnrx.com/>generic viagra 100mg</a>
free viagra videos
<a href="http://viagramsnrx.com/">viagra generic</a>

1250 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 14. července 2018 v 3:24 | Reagovat

canadian pharmacies that ship to us
<a href=http://canadianpharmaciesonlinebsl.com/>canadian pharmacy online</a>
visit poster's website
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canada drugs</a>

1251 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 14. července 2018 v 4:23 | Reagovat

who sings viva viagra
<a href=http://viagrawithoutdoctorntx.com/>generic viagra 100mg</a>
cancun viagra
<a href="http://viagrasildenafilbsl.com/">buy viagra online</a>

1252 deenatq3 deenatq3 | E-mail | Web | 14. července 2018 v 4:50 | Reagovat

Hi fashionable work
http://arab.sexy.girls.twiclub.in/?post-margaret
transition astrologers keita nelson silversmith

1253 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 14. července 2018 v 5:33 | Reagovat

compare rx prices
<a href=http://canadianonlinepharmacynnm.com/>canada drug</a>
drug price
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canada drugs</a>

1254 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 14. července 2018 v 11:55 | Reagovat

viagra for premature ejaculation
<a href=http://viagrawithoutadoctorsntx.com/>buy viagra</a>
xtc viagra
<a href="http://viagrawithoutadoctorsntx.com/">generic viagra online</a>

1255 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 14. července 2018 v 13:03 | Reagovat

canadian online pharmacies
<a href=http://canadianonlinepharmacynnm.com/>no 1 canadian pharcharmy online</a>
prescription drugs without doctor approval
<a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/">canadian viagra</a>

1256 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 14. července 2018 v 15:32 | Reagovat

farmacia meritxell cialis
<a href=http://cialismsnntx.com/>cialis generic</a>
cialis cfs
<a href="http://cialispego.com/">cialis online</a>

1257 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 14. července 2018 v 18:23 | Reagovat

generic viagra vs prescription viagra
<a href=http://viagrapego.com/>cheap viagra</a>
cheap viagra super active
<a href="http://viagrawithoutdoctorntx.com/">viagra 100mg</a>

1258 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 14. července 2018 v 19:28 | Reagovat

heart viagra
<a href=http://viagramsnrx.com/>viagra generic</a>
super viagra beads
<a href="http://viagramsnrx.com/">buy generic viagra</a>

1259 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 14. července 2018 v 21:41 | Reagovat

walgreens pharmacy
<a href=http://canadianpharmacyntx.com/>canada pharmacies online prescriptions</a>
online pharmacy
<a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/">canadianpharmacy</a>

1260 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 14. července 2018 v 21:41 | Reagovat

viagra stories blogs
<a href=http://viagrawithoutadoctorsntx.com/>buy viagra online</a>
does viagra do to a girl
<a href="http://viagrawithoutadoctorsntx.com/">generic viagra 100mg</a>

1261 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 14. července 2018 v 22:46 | Reagovat

pharmacy online
<a href=http://canadianpharmacysilo.com/>canadian online pharmacies</a>
canadian drug stores online
<a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/">northwestpharmacy</a>

1262 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 15. července 2018 v 0:53 | Reagovat

best online pharmacy stores
<a href=http://canadianpharmacyntx.com/>canada pharmacies online</a>
price prescription drugs
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">highest rated canadian pharmacies</a>

1263 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 15. července 2018 v 4:29 | Reagovat

cialis generico a basso costo
<a href=http://cialisttk.com/>cialis without a doctor prescription</a>
cheap cialis brand
<a href="http://cialismsnrx.com/">cheap cialis</a>

1264 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 15. července 2018 v 5:35 | Reagovat

cialis 10 mg when to take
<a href=http://cialisttk.com/>buy cialis online</a>
cialis 36 hour mg
<a href="http://cialispego.com/">buy cialis online</a>

1265 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 15. července 2018 v 6:14 | Reagovat

canadian prescription drugstore
<a href=http://canadianpharmacyntx.com/>drugs for sale</a>
best canadian prescription prices
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canadianpharmacy</a>

1266 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | 15. července 2018 v 6:18 | Reagovat

diseases that affect digestive system relieve arthritis pain
<a href=http://canadian-drugstore.us.org>canadian drugstore</a>
any allergies mesothelioma cancer treatment
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">canadian pharmacies</a>

1267 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 15. července 2018 v 9:27 | Reagovat

legitimate canadian mail order pharmacies
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/>canada drugs online</a>
canadian pharmacy no prescription
<a href="http://canadianpharmacysilo.com/">highest rated canadian pharmacies</a>

1268 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 15. července 2018 v 11:03 | Reagovat

quando usare cialis
<a href=http://cialismsnrx.com/>cialis online</a>
cialis patent ablauf
<a href="http://cialispego.com/">cialis online</a>

1269 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 15. července 2018 v 11:49 | Reagovat

viagra discoun
<a href=http://viagrawithoutdoctorntx.com/>cheap viagra</a>
too young for viagra
<a href="http://viagrawithoutdoctorntx.com/">viagra without a doctor prescription</a>

1270 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | 15. července 2018 v 12:09 | Reagovat

avis acheter cialis
<a href=http://cialispego.com/>cialis 20 mg</a>
cialis bph treatment
<a href="http://cialisttk.com/">cialis online</a>

1271 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | 15. července 2018 v 13:48 | Reagovat

mexican pharmacy online medications
<a href=http://canadianpharmacyntx.com/>canada drugs</a>
pharmacies in canada
<a href="http://canadianpharmacymsn.com/">canadian pharmacy viagra brand</a>

1272 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 15. července 2018 v 16:13 | Reagovat

viagra for sale in northern california
<a href=http://viagrasildenafilbsl.com/>viagra without a doctor prescription</a>
herbal viagra 32
<a href="http://viagrapego.com/">viagra for sale uk</a>

1273 nukIrova nukIrova | E-mail | Web | 15. července 2018 v 21:19 | Reagovat

pfizer viagra <a href="http://loviagraosn.com/#generic viagra online"> viagra generic online</a> order generic viagra <a href="http://loviagraosn.com/#viagra">viagra generic</a>

1274 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | 15. července 2018 v 23:58 | Reagovat

viagra compare
<a href=http://viagrapego.com/>generic viagra online</a>
peter dunn viagra
<a href="http://viagrapego.com/">viagra for women</a>

1275 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | Pondělí v 1:03 | Reagovat

how to buy viagra in ireland
<a href=http://viagrawithoutdoctorntx.com/>generic viagra 100mg</a>
viagra for cheap
<a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">generic viagra 100mg</a>

1276 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Pondělí v 2:26 | Reagovat

arret commercialisation actos
<a href=http://cialismsnrx.com/>generic cialis</a>
cialis 20 mg alkolle kullanД±lД±rmД±
<a href="http://cialismsnrx.com/">cialis without a doctor prescription</a>

1277 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Pondělí v 3:31 | Reagovat

semelhante ao cialis
<a href=http://cialisttk.com/>cialis generic</a>
cialis wann vorher einnehmen
<a href="http://cialismsnrx.com/">cialis 20mg</a>

1278 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | Pondělí v 11:59 | Reagovat

thailand viagra
<a href=http://viagrawithoutadoctorsntx.com/>buy viagra</a>
discount viagra offers
<a href="http://viagrawithoutadoctorsntx.com/">viagra pills</a>

1279 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | Pondělí v 14:11 | Reagovat

bisoprolol viagra
<a href=http://viagrapego.com/>viagra for sale uk</a>
viagra cialis euros puntagorda
<a href="http://viagramsnrx.com/">generic viagra 100mg</a>

1280 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | Pondělí v 21:58 | Reagovat

viagra does not keep me hard
<a href=http://viagrawithoutadoctorsntx.com/>viagra pills</a>
how to stop the viagra emails
<a href="http://viagrapego.com/">viagra pills</a>

1281 gwrchell gwrchell | E-mail | Web | Pondělí v 22:10 | Reagovat

cialis pill <a href="http://cialisonlinekmds.com/">tadalafil cialis</a> cialis prescription <a href="http://cialisonlinekmds.com/">generic tadalafil</a>

1282 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Pondělí v 22:30 | Reagovat

qualcuno ha comprato cialis online
<a href=http://cialispego.com/>cialis 20mg</a>
quando tempo prima prendere il cialis
<a href="http://cialismsnrx.com/">cheap cialis</a>

1283 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | Pondělí v 23:34 | Reagovat

canadian viagra
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>canadian viagra</a>
canadian drug
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canadian cialis</a>

1284 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Pondělí v 23:36 | Reagovat

once daily cialis wiki
<a href=http://cialisttk.com/>cheap cialis</a>
cialis 20 effetti collaterali
<a href="http://cialispego.com/">generic cialis</a>

1285 hhrIrova hhrIrova | E-mail | Web | Úterý v 0:23 | Reagovat

viagra without prescription <a href="http://buyviagrajayvc.com/">viagra online</a> cheapest viagra prices <a href="http://buyviagrajayvc.com/">cheap generic viagra</a>

1286 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Úterý v 1:47 | Reagovat

cialis medicamento efectos secundarios
<a href=http://cialismsnrx.com/>cialis without a doctor prescription</a>
vente libre cialis espagne
<a href="http://cialismsnntx.com/">cheap cialis</a>

1287 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | Úterý v 2:15 | Reagovat

viagra side effects incidence
<a href=http://viagrapego.com/>viagra pills</a>
alternative herbal supplement viagra
<a href="http://viagrawithoutadoctorsntx.com/">generic viagra online</a>

1288 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | Úterý v 3:44 | Reagovat

prescription drug assistance
<a href=http://canadianpharmaciesonlinebsl.com/>canadian pharmacies</a>
canadian pharmacy king
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canadian cialis</a>

1289 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Úterý v 3:58 | Reagovat

cialis generico farmacia online
<a href=http://cialismsnrx.com/>generic cialis</a>
is it safe to take aspirin with cialis
<a href="http://cialispego.com/">cialis without a doctor prescription</a>

1290 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | Úterý v 4:47 | Reagovat

discount pharmacy
<a href=http://canadianonlinepharmacynnm.com/>canadianpharmacy</a>
canadian pharmacy no prescription needed
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canadian pharmacies that are legit</a>

1291 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Úterý v 5:04 | Reagovat

precio cialis 10 mg vademecum
<a href=http://cialismsnrx.com/>generic cialis</a>
cialis come comprarlo
<a href="http://cialisttk.com/">cialis without a doctor prescription</a>

1292 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | Úterý v 5:51 | Reagovat

us pharmacy no prior prescription
<a href=http://canadianonlinepharmacynnm.com/>canadian viagra</a>
mexican pharmacy online
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canadian pharmacies</a>

1293 hhrIrova hhrIrova | E-mail | Web | Úterý v 6:41 | Reagovat

viagra spam <a href="http://buyviagrajayvc.com/">purchase viagra</a> generic viagra rx <a href="http://buyviagrajayvc.com/">buy viagra online</a>

1294 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | Úterý v 16:13 | Reagovat

viagra vs cialis
<a href=http://viagrawithoutadoctorsntx.com/>generic viagra</a>
viagra interaction with nebivolol
<a href="http://viagramsnrx.com/">buy generic viagra</a>

1295 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Úterý v 19:44 | Reagovat

se puede tomar cialis y aspirina
<a href=http://cialispego.com/>cialis 20 mg</a>
reviews on generic cialis
<a href="http://cialispego.com/">buy cialis online</a>

1296 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | Úterý v 19:54 | Reagovat

discount pharmaceuticals
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>canadian drugs</a>
canada pharmacies
<a href="http://canadianonlinepharmacynnm.com/">trust pharmacy canada</a>

1297 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Středa v 0:15 | Reagovat

cialis diario espaГ±a
<a href=http://cialispego.com/>cialis 20 mg</a>
cialis 20 mg last how long
<a href="http://cialismsnntx.com/">cialis without a doctor prescription</a>

1298 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | Středa v 0:52 | Reagovat

patent protection for viagra
<a href=http://viagrawithoutdoctorntx.com/>viagra for sale uk</a>
buying viagra canada
<a href="http://viagrapego.com/">viagra for women</a>

1299 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Středa v 12:36 | Reagovat

gde kupiti cialis tablete
<a href=http://cialismsnrx.com/>cialis generic</a>
cialis ne kadar etkili
<a href="http://cialismsnrx.com/">buy cialis online</a>

1300 DavidSed DavidSed | E-mail | Web | Středa v 13:42 | Reagovat

watermellon and viagra
<a href=http://viagramsnrx.com/>buy viagra</a>
viagra patent pdf
<a href="http://viagramsnrx.com/">viagra generic</a>

1301 khfchell khfchell | E-mail | Web | Čtvrtek v 21:28 | Reagovat

viagra brands <a href="http://onlineviaqer.com/#">viagra pills</a> viagra online uk <a href="http://onlineviaqer.com/#">viagra price</a>

1302 MarkBrimi MarkBrimi | E-mail | Web | Pátek v 14:47 | Reagovat

cialis for daily use prices
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil cost</a>
best non-prescription cialis generic
[URL=http://cialis-easy.com#buy+cialis+20mg ]cialis canadian pharmacy[/URL]

1303 MarkBrimi MarkBrimi | E-mail | Web | Pátek v 20:05 | Reagovat

impuissance traitement cialis generic
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil tablets</a>
ortho tri cyclen lo generic alternatives to cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cheap+cialis>cialis 20 mg</a>

1304 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Pátek v 22:27 | Reagovat

cialis 25 ans
<a href=http://cialisttk.com/>cialis without a doctor prescription</a>
cialis 5 mg 20 mg farkД±
<a href="http://cialispego.com/">cialis without a doctor prescription</a>

1305 fnvIrova fnvIrova | E-mail | Web | Pátek v 23:55 | Reagovat

liquid tadalafil <a href="http://cialisovnnc.com/#">tadalafil</a> cheap cialis <a href="http://cialisovnnc.com/#">cialis generic</a>

1306 Williamdaf Williamdaf | E-mail | Web | Včera v 1:15 | Reagovat

drugs for sale
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/>canadian pharmacies that are legit</a>
canadian pharmacies online prescriptions
<a href="http://canadianpharmacysilo.com/">drugs for sale</a>

1307 Andrewben Andrewben | E-mail | Web | Včera v 1:32 | Reagovat

does generic cialis work reviews
<a href=http://cialismsnntx.com/>buy cialis online</a>
il cialis si acquista in farmacia
<a href="http://cialismsnntx.com/">cialis generic</a>

1308 MarkBrimi MarkBrimi | E-mail | Web | Včera v 12:45 | Reagovat

forzaten 20mg 5mg cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis coupon</a>
ncelab generic cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+online>cialis 20 mg</a>

1309 MarkBrimi MarkBrimi | E-mail | Web | Včera v 23:23 | Reagovat

india online pharmacy cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis coupons 2018</a>
tadora 20 cialis over the counter
<a href=http://cialis-easy.com#tadalafil+20+mg>tadalafil generic</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama